Dyktando 2020

06-02-2020

   6 lutego juz poraz 3 odbyło się Wielkie Gminne Duktando. Tym razem udział w potyczkach z trudną rodzimą pisownią wzięło 25 śmiałków z terenu naszej gminy. A tak "Rozprawka z hipotezą" stworzona przez polonistę, pedagoga Pana Kazimierza Szajnę rozpoczynała swój bieg....

   "Oglądanie telewizji - marnotrawstwo czasu czy duchowy rozwój?" Taki, skądinąd nie najtrudniejszy i błahy, ale czasochłonny temat rozprawki, rzuciła ni stąd ni zowąd nasza "charyzmatyczna" polonistka.
   I tak wolny weekend dla ponadczternastoipółletniego ucznia ósmej klasy okazał się czystą mrzonką. Rad nierad w mżyste sobotnie przedpołudnie powiedział do siebie nasz chucherkowaty krośnianin: "Pracy mam ja w bród, czas rozpocząć trud, ćwiczyć ducha hart". Czmychnął do pokoju i włączył telewizor, aby dokonać przeglądu kanałów i ostatecznie wyrobić sobie zdanie ...
Wyniki zmagań zostanąniebawem zamieszczone na naszej stronie a nagrody wręczymy laureatom - specjalistom od pisowni - podczas Kiermaszu Wielkanocnego.
Dziękujemy bardzo autorowi dyktanda za przygotowanie tekstu oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dukli za współorganizację.

integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">