Statystyka

Użytkowników: 5764
Artykułów: 1613
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 25440600
ZESPOŁY
Step Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
   Zespół tańca towarzyskiego "STEP" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia "Jedność" z Łęk Dukielskich oraz Ośrodka Kultury. Pierwsze spotkanie z instruktorem odbyło się 11 stycznia w sali prób zespołu "Łęczanie". Zajęcia początkowo miały charakter kursu tańca towarzyskiego (zajęcia foto) . Finalnie, z ponad 50 osobowej grupy dzieci pozostało 7 par, z których powstał zespół (próba foto) . W grupie tańczą Marlena Lągawa i Krzysztof Lągawa, Aleksandra Jastrzębska i Arkadiusz Wilk, Kamila Belczyk i Kamil Robótka, Ewelina Lągawa i Robert Lągawa, Diana Lis i Jarosław Belczyk, Sylwia Solińska i Michał Więcek, Patrycja Sięka i Mateusz Więcek (próba foto). Pierwszą choreografią był walc angielski a premierowy pokaz odbył sie w niedzielne popołudnie 15 lipca podczas Dni Dukli 2012 r. Drugi raz zespół zatańczył na zakończenie VIII Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich.
  

HARMONOGRAM PRACY ZESPOŁU
 
PONIEDZIAŁEK  WTOREK  ŚRODA CZWARTEK  PIĄTEK
Step

 
  16.30step.jpg

Dni Dukli 2012r.

step4.jpg


step5.jpg
Dni Dukli 2012r.

step11.jpg
Spotkanie przed ogniskiem 28 maja 2012r.

step12.jpg
Ognisko 2012. Panie ze Stowarzyszenia - organizatorki spotkania.

step13.jpg
ognisko 2012


step14.jpg
ognisko 2012

step15.jpg
ognisko 2012

step16.jpg
ognisko 2012

zdjęcia ognisko

relacja wystepy

historia zespołu

  29 września 2012 na hali w Łękach Dukielskich odbył sie Jubileusz 75 lecia Koła Gospodyń wiejskich, na którym m.in. wystąpil nasz zespół "Step"


sstep1.jpg


sstep2.jpgsstep3.jpg
stepnowe1.jpg


stepnowe2.jpg


stepnowe3.jpg
 
Gabi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

HARMONOGRAM PRACY POSZCZEGÓLNYCH GRUP ZESPOŁU
 
PONIEDZIAŁEK  WTOREK  ŚRODA CZWARTEK  PIĄTEK
Gabi
 16.00 
gr. młodsza
    16.00
 gr. młodsza

17.00
gr. starsza


Obecnie istniejące grupy

 

 


            ImageGrupa młodsza 4 7 lat 
            ImageGrupa starsza 7 - 11 lat    

ImageZespół "GABI" powstał w 1995 roku. Instruktorami, choreografami i założycielami zespołu byli Małgorzata Walaszczyk i Mirosław Matyka. W repertuarze zespołu znalazły się tańce: towarzyski, charakterystyczny, nowoczesny i estradowy. Już w pierwszym międzygminnym konkursie (listopad 1995) zespół zdobywa „Grand Prix” i kolejno na innych konkursach zajmuje pierwsze miejsca. W 1997 roku zespół zmienia charakter i głównie instruktorzy kładą nacisk na taniec nowoczesny. Z każdego konkursu czy to na szczeblu gminnym, wojewódzkim czy ogólnopolskim zespół wraca z nagrodami. Obecnie zespół składa się z czterech grup wiekowych i należy do niego przeszło 50 dzieci i prowadzi go inst. Norbert Uliasz.

 
      Największe sukcesy zespołu to:2011r. I miejsce - WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH FORM TANECZNYCH W Głogowie Małopolskim (chor. Norbert Uliasz)

2011r. NAGRODA GŁÓWNA - XIV PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH "MINI - ART" w Miejscy Piastowym (chor. Norbert Uliasz)

2011r. II miejsce - VIII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH "KLAUNADA" W Rakszawie (chor. Norbert Uliasz)

2010r. NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ CHOREOGRAFI PRZEGLĄDU - "X ANDRZEJKOWE SPOTKANIA TANECZNE" w Jaśle (chor. Norbert Uliasz)

2009r. udział gośccinny - KONCERT TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w Krośnie (chor. Norbert Uliasz)

2009r. wyróżnienie - MIĘDZYWOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH "TANECZNA FATAMORGANA" w Leżajsku (chor. Norbert Uliasz)


2009r. III miejsce  - Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych w Jedliczu (chor. Norbert Uliasz)
 
2008r. I miejsce - IV FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „TAŃCZĄC W JASNOŚCIACH” w Tarnowskich Górach (chor. Norbert Uliasz) Galeria zdjęć

2008r. I miejsce - VII WODZISŁAWSKA GALA TANECZNA MIX w Wodzisławiu Śląskim

2007r. „Tytuł Laureata” - XVII Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych "MIKOŁAJKI" w Rzeszowie (chor. Norbert Uliasz)

2007r. I miejsce – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie ( chor. Norbert Uliasz, „ Złoto Jesieni” Paulina Leśniak)

2007r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)

2006r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)

2005r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)

2000r. „Tytuł Laureata” – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)

2000r. I Miejsce - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)

2000r. „Nagroda Specjalna” – I PODKARPACKI FESTIWAL O „LAUR RZECHA” w Dębicy

2000r. „Nagroda Główna” - VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „KRZYKI DANCE” we Wrocławiu za choreografię „Hallowen po Polsku ” (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)

1999r. „Grand Prix” – MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym

1999r. III miejsce – PODKARPACKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH w Dębicy

1998r. „Tytuł Laureata” – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie

1998r. „Nagroda Główna” - VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „KRZYKI DANCE” we Wrocławiu za choreografię „Wypić Tęczę” (chor. Małgorzata Walaszczyk, Mirosław Matyka)


Nasze SukcesyImage23.11.2007 r. w Miejscu Piastowym odbył się XV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych „MINI – ART”. W przeglądzie udział wzięło około 30 zespołów, które oceniane były w 3 kategoriach – taniec, teatr, muzyka i dwóch grupach wiekowych do 14 i powyżej 14 lat. Nagrodę Główną w kategorii taniec (powyżej 14 lat) otrzymał nasz zespół „GABI” za choreografię „ZOMBIE DANCE”. W przeglądzie wzięły udział 3 grupy wiekowe zespołu m.in. Anna Okońska, Natalia Rysz, Karolina Krupa, Judyta Kułak, Patrycja Skubińska, Wioletta Baran, Wojciech Pietruś, Gabriela Karbowniczyn, Adrianna Szyszlak, Anna Sęp, Paulina Książkiewicz, Natalia Sikora, Sabina Lach, Anna Stępień, Diana Dereniowska i Paulina Leśniak.


 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tytuł Laureata "Gabi" W Rzeszowie 8 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się XVII Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych "MIKOŁAJKI", pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Po wstępnej selekcji komisja zakwalifikowała do finałowego przeglądu 22 zespoły. Jury przyznało Tytuł Laureata i kilka wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej i młodzieżowej.W kategorii młodzieżowej Tytuł Laureata i główną nagrodę pieniężną wysokości 2000 zł. ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego otrzymał nasz Zespół "GABI" za choreografię „Po zmierzchu” (chor. Norbert Uliasz) . Organizatorem Przeglądu był Wojewódzki Dom Kultury.


I MIEJSCE "GABI" 7 grudnia br. w Krośnie odbyły się XV Mikołajkowe Spotkania Taneczne. Podczas tegorocznych spotkań swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 40 zespołów (około 700 młodych tancerzy) z regionu Polski południowo – wschodniej. Komisja konkursowa zmagania taneczne oceniała w kategoriach: (inscenizacja taneczna, taniec ludowy, taniec towarzyski, etiuda taneczna, disco-dance). Nasz Zespół "GABI" za choreografię " ZOMBIE DANCE" (chor. Norbert Uliasz) tańczoną przez 3 grupy wiekowe i choreografie "ZŁOTO JESIENI" zatańczoną przez Paulinę Leśniak (autorkę choreografii) i Dianę Dereniowską otrzymał I miejsce.Wyniki pracy Jury przedstawiają się następująco:
I miejsce otrzymały: Zespół "Gabi" z Dukli Zespół "Jump step crew" z Nowego Sącza. Formacja tańca Towarzyskiego "Gracja" z Krosna
II miejsce Zespół "Sensdance" z Rzeszowa Zespół Pieśni i Tańca "Leliwa" z Leżajska
III miejsce Zespół Tańca Nowoczesnego "Soul" z Dębicy Zespół Tańca Współczesnego "Beznazwy" z Mielca Zespół "Cheerleaderki" z Leska

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz koszulki z nadrukiem. Mikołajkowe Spotkania Taneczne zrealizował Krośnieński Dom Kultury przy wsparciu finansowym gminy Krosno.

26 Kwietnia 2008r. odbyła się VII WODZISŁAWSKA GALA TANECZNA MIX 2008,
Impreza miała charakter ogólnopolski. W Wodzisławiu Śląskim na gali wystąpiło ponad tysiąc pięciuset tancerzy. Udział wzięły zespoły m.in. z Oświęcimia, Jastrzębia Zdroju, Krakowa, Zabrza, Chorzowa i oczywiście nie zabrakło zespołu GABI z Dukli. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się ze poziom tańca jest bardzo wysoki, ale grupa z Dukli nie dała po sobie poznać, że obawia się takiej konkurencji jak zespoły MEGA SZOK, PARADOX, czy ENERGY z Mysłowic. Po eliminacjach na ogłoszenie wyników czekaliśmy kilka godzin. Zespół GABI nie oczekiwał zbyt wiele (oczywiście oprócz mnie, bo ja zawsze w nich wierzę).

Dorota Dereniowska

Kat. pow. 16 lat
I m-ce GABI Ośrodek Kultury Dukla
II m-ce PAKA Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach
III m-ce ENERGY Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Mysłowice
IV m-ce PARANOJA Nova Szkoła Tańca Katowice
V m-ce POCIĄG OSOBOWY Miejski Dom Kultury- Włókniarzy Bielsko.Biała

Grupa GABI z Ośrodka Kultury w Dukli zawojowała swoją kategorie taneczną na GALI TANECZNEJ wywalczyła pierwsze miejsca. Radości nie było końca tym bardziej, że pokonała tak dużą ilość znakomitych zespołów i formacji tanecznych.

31 maja 2008r. Tarnogórskie Centrum Kultury zorganizowało IV FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „TAŃCZĄC W JASNOŚCIACH”. Na festiwalu wystąpiły około 62 formacje taneczne. Podczas wręczania nagród nerwy sięgały zenitu. Instruktor tańca p. Norbert Uliasz nie wytrzymywał napięcia i co jakiś czas wychodził zaczerpnąć świeżego powietrza. Wszystkie prezentacje taneczne były mocno oklaskiwane, a Jury miało nie lada problem do rozwiązania – bo poziom nie dość, że wysoki to jeszcze wyrównany. Grupa GABI z Ośrodka Kultury w Dukli zawojowała swoją kategorie taneczną na FESTIWALU TAŃCA NOWOCZESNEGO wywalczyła pierwsze miejsca. Radości nie było końca tym bardziej, że pokonał tak dużą ilość znakomitych zespołów i formacji tanecznych.
 Dorota Dereniowska

 Gratulacje należą się: Paulinie Leśniak Dianie Dereniowskiej Paulinie Książkiewicz Natalii Sikora Annie Sęp Annie Stępień Wioletcie Baran Sabinie Lach Wojciechowi Pietruś Gabrieli Karbowniczyn Adriannie Szyszlak Annie Okońskiej Patrycji Skubińskiej Karolinie Krupie Natalii Rysz Judycie Kułak

Z mojej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu m.in. Pani Dorocie i Wiesławie, Katarzynie i Klaudii które zawsze nam towarzyszą i są niezastąpioną, dopingującą publicznością. Największe podziękowania jak i gratulacje - jako instruktor w/w grupy - składam na ręce każdego członka zespołu - bo przecież jak by nie oni - to nie było by sukcesu.

Inst. Norbert Uliasz
 
Trio Band Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
"TRIO- BAND" zespół wokalno-instrumentalny, skład zespołu - Małgorzata Walaszczyk-Faryj(wok.git.), Piotr Jakieła(instr.klawisz.), Artur Urbański (wok.git.)w pierwszym składzie, obecnie Grzegorz Jaracz(wok.git.) Zespół zawiązał się w 1995 roku i ma na swoim koncie liczne koncerty tak na terenie województwa jak i Polski.
p001.jpg

 

Posłuchaj

Galeria video


 
Szarotka-Duklanie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
sarotkiZespół obrzędowo – śpiewaczy "SZAROTKA” Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy byłego prezesa ogrodów działkowych w Dukli p. Mariana Zięby. Pierwszy skład zespołu to panie działkowiczki. W kolejnych latach zespół rozrastał się i poszerzał swoje grono o członków spoza stowarzyszenia ogrodów działkowych. Po roku istnienia zaczął działać przy Ośrodku Kultury w Dukli jako zespół obrzędowo-śpiewaczy. Obecnie ma już na swoim artystycznym koncie wiele obrzędów m.in. (sobótki, dożynki, wigilia, kolędnicy i śmieciarze) oraz wiele okazyjnych programów artystycznych przeplatanych pieśniami ludowymi z regionu karpackiego. Od początku istnienia zespołem opiekuje się Małgorzata Walaszczyk-Faryj- dyrektor Ośrodka Kultury Dukli.

Skład zespołu:
1. Leokadia Chudoba
2. Danuta Kostyra
3. Joanna Pietruszka
4. Genowefa Sorys
5. Janina Uliaszyk
6. Krystyna Ciura
7. Barbara Korzeń
8. Maria Stanisz
9. Irena Zima
10. Zofia Patla
11. Bronisława Mamczarz
12. Jan Smak
13. Zygmunt Chudoba
14. Piotr Jakieła (kontrabas)
15. Stanisław Kafel (akordeon)
16. Szwast Janina
17. Józefa Fornal
18. Irena Belczyk
19. Barbara Faustus
20. Gondek Grażyna
21. Aleksandra Krowicka
22. Zuzannna Krowicka
23. Miłosz Krowicki             
Jan Zima
Stanisław Bieda
kir.png
Kazimierz Moskal
Józef Moskal
Mieczysław Szyszlak
Mieczysław Skibiński

Plan się udał ! Długo czekaliśmy i udało się, pod patronatem Ośrodka Kultury w Dukli i z mocnym wsparciem Pani Dyrektor powstała nowa kapela ludowa. Skład kapeli to Stanisław Kafel-akordeon, Piotr Jakieła-kontrabas, Jaromir Faustus-klarnet i Artur Szajna-cymbały. Cymbały, które zakupiliśmy w listopadzie to wspaniały instrument o niebanalnym brzmieniu. Zostały wykonany przez cenionego w całym kraju pasjonata rzemiosła instrumentalnego pana Stanisława Kawę.szarotki1.jpg

Pan Stanisław – mieszkający na co dzień w Iskrzyni, od wielu lat wykonuje różne instrumenty. Takie same cymbały stworzył m.in. dla Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Zespołów folklorystycznych z Holandii , czy Wojewódzkiego Domu Kultury w Krośnie. Oprócz zbudowania cymbałów udzielił nam również wielu rad dotyczących techniki grania oraz strojenia instrumentu.

Cieszymy się bardzo, że udało się nam dzięki środkom finansowym uzyskanym z dotacji celowej na wyposażenie zespołu muzycznego zakupić instrumenty. Wszystkich chętnych muzyków zapraszamy, gdyż pragniemy zwiększyć skład kapeli o kolejne instrumenty skrzypce i trąbkę. Chętnym do przygrywania w naszej kapeli zapewniamy instrumenty.
szarotki2.jpg
szarotki4.jpgszarotki3.jpgszarotki5.jpg