Statystyka

Użytkowników: 5228
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20501867
Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku


Wycieczka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018wycieczkdutw.jpg„Cudze chwalicie, swego nie znacie”
   Po wędrówce Połoniną Wetlińską i ścieżkami „bieszczadzkich zakapiorów” przeszedł czas na następną wycieczkę po atrakcjach Podkarpacia. Tym razem Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku i jego organizatorzy zadbali o przypomnienie atrakcji Ziemi Przemyskiej.

Bladym świtem 6 czerwca br. 31-uczestników wycieczki wyruszyło autokarem spod Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli. W drodze ku Grodowi Czerwieńskiemu, krótko jego historię przedstawiła koleżanka Jadzia Morawska, uwzględniając znaczenie umocnień Twierdzy Przemyśl w losach I wojny światowej.


Spacer po Przemyślu i jego magicznych miejscach zorganizowała koleżanka Ewa Szymkowiak - rodowita przemyślanka, która oprowadziła nas po najważniejszych miejscach tego magicznego i ciekawego grodu, gdzie podziwiałyśmy: Archikatedrę z wieżą widokową, zamek Kazimierzowski z X wieku z Parkiem Pałacowym, Rynek z kamienicami i podcieniami.

Intensywne słońce spowodowało, że wszyscy z ochotą usiedliśmy w atrakcyjnie ukwieconej kawiarnio-lodziarni o włoskiej nazwie „FIORĘ”, gdzie wszyscy kosztowali słynne lody i ciasta. Adekwatnie do nazwy wnętrze kawiarni ukazało pejzaże wenecko-florenckie z pięknym sufitowym witrażem. Wszystkim smakowały wyroby cukiernicze. Długo będziemy wspominać wyjątkowy klimat miasta!

Następnym punktem programu było słynne Arboretum w Bolestraszycach. Wprawdzie ściany rododendronów i azalii, i krzewiastych Piwoni już przekwitły, ale pod okiem barwnie opowiadającego przewodnika podziwialiśmy kwitnące na stawach kolonie nenufarów – lilii wodnych (prawie jak w filmie Noce i Dnie), egzotyczne tulipanowce i wiele botanicznych atrakcji.

Nasza wyprawa skończyła się ogniskiem. Dziękujemy Pani Basi F. za przygotowanie oprawy i miłe towarzystwo na naszej wycieczce.

Do zobaczenia na ścieżkach Podkarpacia!

Anna Borek
 
Rajd Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
   2018rajd.jpgWe wtorek 22 maja 2018 r. grupa piechurów składająca się z członków Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyła w kolejny Rajd „starszaków”. Tym razem wędrowaliśmy po Bieszczadach.

   Wyprawę rozpoczęliśmy o 5 rano, kiedy to wszyscy „zwarci i gotowi” stawiliśmy się przy budynku Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli. Po dotarciu do Wetliny, zaopatrzeni w odpowiedni ekwipunek turystyczny udaliśmy się na szlak. Trasa, jaką mieliśmy pokonać, była najdłuższa i najbardziej wymagająca spośród dotychczasowych. Start zaplanowano z Przełęczy Wyżnej, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający poetę Jerzego Harasymowicza, miłośnika Bieszczadów oraz „Pomnik ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”. Stamtąd stromym podejściem doszliśmy do Schroniska Bieszczadzkiego Parku Narodowego „Chatka Puchatka. Następnie Głównym Szlakiem Beskidzkim, pokonaliśmy grzbiet Połoniny Wetlińskiej do Przełęczy Orłowicza i zeszliśmy do Wetliny. Podczas rajdu towarzyszyły nam piękne widoki na połoniny i bieszczadzkie szczyty, które rekompensowały trudy wędrówki i zmęczenie. Uwieńczeniem naszej niemal 15-kilometrowej wyprawy była wyczekiwana, gorąca kiełbasa z ogniska.


   Rajd starszaków został zrealizowany z projektu „Dukielski senior – kulturowo aktywny” w ramach zadań publicznych Gminy Dukla w roku 2018.
 
WALNE ZEBRANIE DUTW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018walne_zebraniedutw.jpg
 
RAJD STARSZAKÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018rajd_starszakw.jpg
 
UWAGA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W dniu 21.03.2018 r. zajęcia taneczne dla DUTW
zostają odwołane
z powodu odbywającego się w TCWK "Wspólnego malowania jaj"
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 40