Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5198
Artykułów: 1398
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20164580

Archiwum

Dożynki Gminne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
   
dozynki2017.jpg
      Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest zakorzeniona w kulturze ludowej jako święto Matki Boskiej Zielnej patronki ziemi i jej bujnej roślinności. W tym dniu rolnicy święcą plony, będące efektem ich całorocznej pracy na roli.
     15 sierpnia 2017 r. w Tylawie odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęła dziękczynna msza święta. Po jej zakończeniu delegacje dożynkowe wraz z zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami nabożeństwa utworzyły korowód i z towarzyszeniem muzyki przeszły na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się dalsza część programu. Pod dożynkową sceną ośpiewano i zaprezentowano wieńce, wystawione przez następujące miejscowości: Barwinek, Iwlę, Lipowicę, Łęki Dukielskie, Równe, Tylawę, Wietrzno, Zboiska i Zyndranową. Wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Dukli.
      Po części oficjalnej przestąpiono do realizacji części artystycznej, podczas której na dożynkowej scenie zaprezentowali się: zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Następnie przed publicznością wystąpił Aleksander Martinez, który zdobył popularność dzięki udziałowi w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”. Filipińczyk zachwycił wszystkich widzów niesamowitym głosem oraz szerokim repertuarem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ B&S Błażejem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności