Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5693
Artykułów: 1585
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 24940932

Archiwum

V JARMARK BOŻONARODZENIOWY Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
kiermasz_2017.jpg
10 grudnia 2017 roku odbył się „V Jarmark Bożonarodzeniowy" organizowany przez Ośrodek Kultury w Dukli. Wyśmienite warunki pogodowe pozwoliły na zorganizowanie imprezy w plenerze i po kilku latach przerwy zagościliśmy ponownie na rynku. W ten piękny zimowy dzień można już było poczuć w Dukli magiczną atmosferę związaną ze świętami Bożego Narodzenia.

Na jubileuszowy „Jarmark" Ośrodek Kultury przygotował moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Największą z nich było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyjechał do wszystkich dzieci na saniach zaprzęgniętych w renifery. Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą, przez cały czas trwania imprezy, częstowali dzieci cukierkami i pozowali do zdjęć. Na jednym ze stoisk chętne dzieci próbowały samodzielnie dekorować świąteczne pierniki. Tradycyjnie już mogliśmy posłuchać kolędujących przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali pastorałki i piosenki świąteczne przygotowane specjalnie na tą okazję. Na rynku odbyło się również uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów „XI Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny", a w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury zorganizowano pokaz baletowy przygotowany przez Panią Monikę Wagę, która z dużym powodzeniem prowadzi w Dukli szkółkę baletową. Suity taneczne wykonywane przez młode, zdolne baletnice oglądała cała sala widzów.

Głównym celem „Jarmarku Bożonarodzeniowego" jest przeprowadzenie akcji na rzecz najbiedniejszych mieszkańców naszej Gminy pod nazwą „Podziel się miłością". Również podczas tej edycji imprezy, duklanie mogli okazać wielkie serce ofiarując wolne datki na ten szczytny cel. Akcję tradycyjnie wsparło Przedszkole w Dukli, które wystawiło na sprzedaż prace przedszkolaków wykonane wspólnie z rodzicami. Swoją cegiełkę dołożyła Szkoła Podstawowa w Dukli, rozprowadzając świąteczne kartki i ozdoby. Zyskiem ze sprzedaży bożonarodzeniowych ciast i potraw podzieliły się gospodynie Koła Gospodyń Wiejskich ze Zboisk oraz z Barwinka panie: Kinga Kwaśniowska, Maria Salwa i Anna Delimata. Świąteczne specjały wystawiło również KGW z Myszkowskiego. Podczas kiermaszu można było nabyć bańki i aniołki z kordonków wykonane przez Zofię Chodak i Sylwię Wilusz. Dla wszystkich dobroczyńców odwiedzających tego dnia dukielski rynek, Ośrodek Kultury przygotował gorącą herbatę i świąteczny barszcz.

Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup środków czystości oraz długoterminowej żywności i dołączone do darów zebranych w szkołach z terenu gminy Dukla, a następnie rozwiezione do osób samotnych i chorych.

Ośrodek Kultury, w imieniu obdarowanych, serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli tegoroczną akcję „Podziel się miłością". Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Jarmarku Bożonarodzeniowego", już za rok!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności