Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5431
Artykułów: 1481
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 22448935

Archiwum

Zakończenie ferii z OK Dukla Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

           2018ferieart.jpgTegoroczne ferie zimowe w województwie podkarpackim przypadły na okres od 29 stycznia do 9 lutego. Przez całe dwa tygodnie przerwy od zajęć szkolnych, dzieci i młodzież z gminy Dukla miały okazję skorzystać z bogatej oferty atrakcji przygotowanej przez Ośrodek Kultury. Codziennie pod opieką instruktorów odbywały się trzygodzinne, różnorodne warsztaty i zajęcia edukacyjno-rekreacyjne zapewniające aktywny wypoczynek i rozrywkę kulturalną.

Galeria zdjęć

                Feriowicze mieli okazję wziąć udział w projekcjach bajek i filmów realizowanych w sali widowiskowo-artystycznej OK w Dukli. Przeprowadzono wiele konkursów i quizów, w których zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę ogólną oraz muzyczną. Zaproponowano również gry i zabawy ruchowe kształtujące koordynację, spryt, refleks i relacje społeczne. W ofercie zajęć znalazły się również warsztaty rozwijające zainteresowania uczestników. W środę (31 stycznia) i w poniedziałek (5 lutego) w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „warsztaty scrapbooking” – prezentujące niesamowitą technikę plastyczną pozwalającą na samodzielne tworzenie albumów, notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, itp. Za pomocą specjalnej maszyny do papieru i kompatybilnych z nią wykrojników, można tworzyć dekoracje i ozdoby z kolorowych kartek, tektury i filcu. Uczestnicy warsztatów wykonali dzięki tej technice spersonalizowane notesiki, ozdobne pudełeczka na drobne prezenty oraz kartki walentynkowe. Podczas zorganizowanych w środę (7 lutego) warsztatów kulinarnych przygotowano smaczne gofry z dżemem, kremem orzechowo-czekoladowym, bitą śmietaną i owocami. W drugim tygodniu ferii, korzystając ze sprzyjających, zimowych warunków pogodowych grupa feriowiczów wraz z opiekunami udała się na lodowisko i krótki spacer po Dukli. Dzieci obecne podczas ostatniego dnia zajęć otrzymały drobne upominki i słodycze. Przez całe ferie 2018 w zajęciach wzięło udział: 33 dziewczynki i 7 chłopców w wieku od 5 do 14 lat.

Instruktorzy Ośrodka Kultury dziękują wszystkim podopiecznym za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, i już teraz zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Ferii zimowych z Ośrodkiem Kultury w Dukli”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności