Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5560
Artykułów: 1515
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 23575149

Archiwum

dzień baletu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 
balet2018.jpg    22 kwietnia w ramach Światowych Dni Tańca w sali kinowo-teatralnej odbyło się widowisko taneczne pt. "Pudełko z zabawkami"
Autorem choreografii była Monika Waga instruktor - nauczyciel tańca klasycznego, a udział w widowisku wzięły wszystkie grupy baletowe działające przy Ośrodku Kultury. Łącznie na scenie pojawiło się 45 młodych artystów. W tym roku tanecznym pląsom przyświeca orędzie choreografa Ohada Naharina - dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company, twórcy języka ruchowego GaGa.
" W tańcu chodzi o bycie w chwili. Wsłuchanie się w zakres doznań oraz pozwolenie na to, by stało się ono paliwem uczuć, form i treści. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, skąd pochodzimy.
  Gdy jestem pytany, o czym są moje prace, zawsze odpowiadam, że przede wszystkim o sobie samych. O tym, jak ich poszczególne elementy spotykają się we wspólnej narracji, na którą składają się głośność, delikatność, eksplodująca energia. Badanie ruchu, organizacji i struktury. Poczucie humoru, dynamika, przesada i niedopowiedzenie, połączenie przyjemności i wysiłku, sublimacja szaleństwa i pasji tancerzy oraz fantazja, które splatają się w czystą formę. Najlepsze prace taneczne dotykają wzniosłości, nawet jeśli daleko im do doskonałości.
Musimy sprzeciwiać się myśleniu w kategoriach konserwatywnych i konwencjonalnych, które cechują edukację i szkolenia taneczne, i porzucić stare idee na rzecz nowych, lepszych. Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia… Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia… i nigdy nie robić tego przed lustrem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności