Statystyka

Użytkowników: 5713
Artykułów: 1592
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 24988494
"Duklanie" na Węgrzech i na Ukrainie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018duklanieua.jpg   Kapela „Duklanie” z koncertami na Węgrzech i na Ukrainie Początek lipca upłynął dla kapeli „Duklanie” koncertowo. Po prezentacji efektów rocznej pracy twórczej podczas „Dni Dukli” 8 lipca 2018 r. nasz zespół udał się z występami na Węgry i Ukrainę.


   W sobotę 14 lipca wzięliśmy udział w „Ópályinka Festival” połączonym ze świętowaniem 40-lecia współpracy pomiędzy Duklą, a węgierskim miasteczkiem Ópályi. Wraz z kierownikiem zespołu – Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzatą Walaszczyk-Faryj, reprezentacją Gminy Dukla na czele z Burmistrzem Andrzejem Bytnarem i piłkarzami z drużyny Oldboy uczestniczyliśmy we wspaniałym wydarzeniu kulturalnym, podczas którego odbyły się m.in. liczne konkursy, degustacje lokalnych wyrobów kulinarnych, wystawy rękodzieła, międzynarodowy turniej piłkarski, a wszystko to zwieńczone różnorodnym programem artystycznym i koncertami tamtejszych gwiazd muzycznych. Nasza kapela wystąpiła na scenie plenerowej w repertuarze składającym się z polskich utworów ludowych. Przygotowaliśmy również specjalną niespodziankę muzyczną. Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy, dla zgromadzonej pod sceną publiczności, piosenkę wywodzącą się z węgierskiego folkloru „A horgosi csárda”. Nasze wykonanie spotkało się z ciepłym przyjęciem i uznaniem słuchaczy.

   Niedzielę spędziliśmy na Ukrainie gdzie po raz drugi gościliśmy na „Jarmarku Berezniańskim” w Małym Bereznem. Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu otrzymaliśmy podczas „Dni Dukli”, które zaszczycił obecnością burmistrz Gminy Wielkie Berezne Jarosław Szukal. Bez wahania przyjęliśmy propozycję, zachęceni wspomnieniem serdecznej atmosfery z zeszłorocznego pobytu. Podczas festiwalu wystąpiliśmy pośród zespołów z Serbii, Ukrainy i ze Słowacji. Mimo kapryśnej, deszczowej pogody publiczność dopisała i nie szczędziła braw występującym na scenie artystom.

   Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy reprezentować Gminę Dukla i Ośrodek Kultury w Dukli poza granicami naszego kraju i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych zespołowych wojaży. A tymczasem szykujemy się do kolejnych koncertów w sezonie wakacyjnym 2018, tym razem już na terenie Podkarpacia.


Katarzyna Błaż
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »