Statystyka

Użytkowników: 5386
Artykułów: 1467
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 21940096
Warsztaty słomkarskie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
   2018slomka.jpgW sobotnie przedpołudnie 13 października 2018 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbyła się kolejna część projektu „Dukielski senior – kulturowo aktywny” realizowanego przez DUTW w ramach zadań publicznych Gminy Dukla w roku 2018.

   Tym razem członkinie Stowarzyszenia uczestniczyły w „Warsztatach słomkarskich” poprowadzonych przez rękodzielniczkę Martę Podolak. Podczas zajęć seniorki poznały techniki wyplatania słomy żytniej, która ze względu na swoje właściwości, po odpowiednim przygotowaniu, jest idealnym materiałem do wytwarzania ozdób rękodzielniczych. Uczestniczki warsztatów poznały kilka podstawowych splotów, a następnie wykonały aniołki, słomkowe spiralki i gwiazdki. Jak się okazało technika wyplatania słomy jest procesem wymagającym czasu i precyzji. Warto jednak poświęcić się pracy twórczej bo jej efekty są naprawdę satysfakcjonujące.

   W ramach zadania odbędą się jeszcze jedne warsztaty artystyczne, tym razem, 3 listopada 2018 w godzinach 9.00-15.00, chętni będą się uczyć carvingu – techniki wycinania w owocach i warzywach. Zapisy odbywają się w czwartki w godzinach 9.00-10.00 w biurze DUTW przy ulicy Kościuszki 4. Ilość miejsc ograniczona!

Katarzyna Błaż
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »