Statystyka

Uytkownikw: 5713
Artykuw: 1592
Adresw: 6
Odwiedzin serwisu: 24988849
Dni Dukli 2015 Utwrz PDF Drukuj Pole znajomemu

2015arttsa.jpg

    4 lipca o godzinie 10 na stadionie MOSiR w Dukli odby si Mecz Piki Nonej Klubów Sportowych i Stowarzysze o Puchar Burmistrza Dukli. W zacitym boju o trofeum wzio udzia 8 druyn z naszej gminy. „Przecz Dukla”, „Beskid Równe”, „Zorza ki Dukielskie”, UKS ki Dukielskie, „Grodzisko Wietrzno”, „Huragan Jasionka”, „Twierdza Teodorówka”, „Iweka Iwla”. Puchar wywalczya Przecz Dukla.

   O 13.00 w Muzeum Historycznym Paac w Dukli odbya si Uroczysta Sesja Rady Miejskiej.

   O 17.00 na placu MOSIR rozpoczlimy cz rozrywkow. Teatr „Pinokio” przygotowa dla najmodszych dwie bajki, oraz program balonowe zoo - gdzie zdradza tajniki technik skrcania zwierzaków z balonów. W midzyczasie odbyy si wybory Maej Miss i Mistera Dni Dukli 2015.

     Jak co roku najmodsi musieli przebra si tym razem za ulubione zwierztko. Komisja w skadzie Aleksandra Leniak, Aleksandra Krowicka, Martyna Jakiea, Weronika Jakiea, Martyna Misioek wyonia tych najpikniejszych, najwdziczniejszych, przebranych wedug regulaminu. Wybory wygraa i Ma Miss Dni Dukli 2015 zostaa Maya Lewiska natomiast Misterem zosta Krzysiu Rygiel.

    Dojo Dukla, Kronieskiego Klubu Karate przygotowao pokaz sztuki walki, coraz bardziej popularnej dziedziny sportu. Moglimy podziwia brawurow, bezporedni walk – kumite, oraz spokojny i wywaony pokaz form technicznych – kata. Ten niezwyky spektakl zaaranowa Pan Marek Sawczuk propagator oraz sensei dukielskiej sekcji.

   O godzinie 19.00 Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar oficjalnie otworzy Dni Dukli yczc zebranej publicznoci dobrej zabawy. Zaraz po dziewitnastej  zebrani na placu mogli posucha najwikszych wiatowych przebojów w wykonaniu  orkiestry dtej „Fire Band’ z OSP Brzozów. Muzykom towarzyszyy maoretki, które tacem podkrelay dwiki muzyki.

O godzinie 20-tej na scenie pojawia si barwna grupa lwowskich artystów „Viva Mirage” artyci bawili publiczno anegdot, tacem i piosenk. Zaczynajc od najbardziej znanego utworu Emanuela Schlechtera „Tylko we Lwowie”, poprzez kankana, samb brazylijska, country koczc ponownie na utworach Olgierda Lecha.

Przyszed czas na wieczorny koncert Janusza Zieliskiego byego czonka grupy „Bolter”. Usysze mona byo nowe jak i dobrze znane przeboje z niezapomnianym utworem „Daj mi t noc”.

W rytmie - disco dance zakoczylimy pierwszy dzie imienin naszego miasta.

Drugi dzie zaczlimy swojsko – „Jarmarkiem Jada”. Na stoiskach przygotowanych przez Koa Gospody z Tylawy, Wietrzna, Zboisk i Gojsc mona byo skosztowa rónorodnych, regionalnych potraw. Na estradzie prezentoway si zespoy dziaajce w naszej gminie. Zataczy zespó „Gabi”, 3 grupy szkóki baletowej, zespó z k Dukielskich dziaajcy równie przy Orodku Kultury w Dukli „Mali cznie”, taneczne wystpy przerywane byy popisami wokalnymi uczniów studia wokalnego „Bel Canto”. Zapieway równie Wietrznianki, Gojszczanie oraz „Szarotka-Duklanie”. Na hali w tym czasie odbyway si warsztaty Zumby prowadzone przez Pani Marzen Szmyd.

Okoo godz. 17.00 odbyo si wrczenie nagród, we „Wspózawodnioctwie w Dziedzinie Kultury Szkól Podstawowych i Gimnazjów Gminy Dukla”. Na najlepsze wyniki pracoway szkoy przez cay rok. Burmistrz ufundowa nagrody dla szkó podstawowych: ZS nr 1 w Dukli (185 pkt.) – miejsce 1 - nagroda 1000 z,  SP w Gojscach (140 pkt.) – miejsce 2 -  nagroda 300 z, ZSP w Jasionce (110 pkt.)  - miejsce 3 - nagroda 200 z. Pozostae szkoy zajy nastpujce miejsca: 4 miejsce  - SP  w Wietrznie (79 pkt.), 5 miejsce - ZSP w kach Dukielskich (69 pkt.), 6 miejsce - ZSP w Tylawie (64 pkt.), 7 miejsce - ZSP w  Równem (48 pkt.), 8 miejsce - SP w  Iwli (4 pkt.) Dla gimnazjów: ZSP w Jasionce (137 pkt.) – miejsce 1 -  nagroda 1000 z, ZSP w Tylawie (128 pkt.)  - miejsce 2 - nagroda 300 z, ZS nr 2 w Dukli (103 pkt.) – miejsce 3 -  nagroda 200 z. Pozostae szkoy zajy nastpujce miejsca: 4 miejsce - Gimnazjum w Gojscach (52 pkt.), 5   miejsce - Gimnazjum  w Iwli (36 pkt.), 6 miejsce - ZSP w kach Dukielskich (29 pkt.), 7  miejsce     - Gimnazjum w  Wietrznie (24 pkt.), 8  miejsce - Gimnazjum w Równem  (20 pkt.)     

    Organizator przygotowa konkurs wiedzy o Dukli i Wzgórzu 534. Ch rywalizacji zgosio tylko 5 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Pytania do konkursu Przygotowali: dla dorosych Pan Stanisaw Kalita, dla dzieci Pani Renata Ciela. Chcielibymy serdecznie podzikowa za pomoc w realizacji konkursu. W skad komisji weszli autorzy pyta oraz burmistrz Andrzej Bytnar.  Po uzupenieniu testu i udzieleniu odpowiedzi na kilkanacie pyta wyonili si nam zwycizcy konkursu.        W kategorii Doroli, wygra Pan Wojciech Szymaski, który poprawnie odpowiedzia na 13 z 15 pyta, Filip Dereniowski odpowiedzia poprawnie na 11 pyta, natomiast Justyna Madej na 4. W kategorii dziecicej wygra Karol Sysak,odpowiedzia na 8 z 11 pyta, Angelika Smuga odpowiedziaa na 5 pyta. Nagrod – laptopa - w kategorii doroli ufundowali Jolanta i Marek Kiermasz, w kategorii dziecicej – tablet - Orodek Kultury w Dukli.

      O godzinie 18-tej  zaczlimy muzyczny, rockowy maraton. Na pocztek acid metal , cikie brzmienia w wykonaniu kwintetu P.A.G.E. Nastpnie na estradzie zainstalowa si zespó „Guitar Force”. Grupa rockowa  zagraa znane rovery oraz autorskie utwory.

     O 21.30 Przyszed czas na gwiazd Dni Dukli czyli zespó TSA. Przed publicznoci wystpi zespó rockowy z wokalist Markiem Piekarczykiem, znanym skd ind jurorem programu „Voice of Poland”. Zespó zaprezentowa swoje najwiksze przeboje, da pótorej godzinny koncert zdrowego, rockowego przekazu. Nie obyo si bez wspólnego odpiewania biesiadnej piosenki "Sza dzieweczka" zaintonowanej przez charyzmatycznego, napdzajcego muzyczn energi publiczno - gitarzysty Andrzeja Nowaka – zaoyciela zespou. Na basie zagra Janusz Niekrasz, na gitarze Stefan Machel a na perkusji Marek Kapon.

       Dni Dukli 2015 zakoczy koncert zespou „Inity Souds”. Modziutki bo pótoraroczny zespó wystpi z duchowym przesaniem autorskich projektów muzycznych, opartych na gównym nurcie muzyki reggae. Frontman- wokalista grupy, Krzysztof Kostyra ju po raz drugi piewa w rodzinnej miejscowoci.

     O godzinie 24 gospodarz Andrzej Bytnar zakoczy dni miasta w biecym 2015 roku.

Organizatorzy pragn podzikowa Firmie „Zotnik, jubiler Waldemar Broyna” za ufundowanie biuterii, Jolancie i Markowi Kiermaszom za ufundowanie sprztu elektronicznego, Elbiecie i Robertowi Peperom za udostpnienie terenu pod wesoe miasteczko, Stray poarnej z Dukli i Iwli za pomoc w obsudze i zabezpieczeniu imprezy , dyrektorowi MOSiRu i ZSnr 2 za udostpnienie obiektów . Chcielibymy równie podzikowa sponsorom tegorocznej imprezy a mianowicie: Firmie  Woczaski, Panu Stanisawowi Kozik, oraz firmie F.R.R „Doner Hop”. Za wyywienie obsugi i zespoów pragniemy podzikowa „Gocicowi Chyrowianka”, Restauracji „Ziko”, Restauracji „Tawerna pod Piratem” i  Zajazdowi „Domeniko”.

Galeria zdj

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »