Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 5138
Artykułów: 1342
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19144568

Archiwum

Badanie cery
Zapraszamy na bezpłatne badanie komputerowe cery (koszt w gabinecie ok 100 zł) w dniu 19 maja 2017 od godziny 17.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej ul. Trakt Węgierski 38.
Badanie najwyższej jakości aparatem API. Zapisy pod numerem telefonu który znajduje się na poniższym plakacie.
Proszę dzwonić lub wysłać SMS o treści API.
UWAGA !  Warunkiem udziału w spotkaniu jest kontakt i potwierdzenie obecności.
2017sylwiapokaz.jpg
 
Gosposiada 2017
VI Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich
2017gosposiadaart.jpg
   W tym roku „Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Dukla” powróciło do Równego, gdzie sześć lat temu zainaugurowano uroczystość, która na stałe wpisała się gminny kalendarz imprez. Na zaproszenie organizatorów: Ośrodka Kultury w Dukli i gospodarzy KGW w Równem na czele z przewodniczącą Grażyną Kłap, w imprezie wzięły udział Koła Gospodyń z następujących miejscowości: Barwinek, Głojsce, Iwla, Łęki Dukielskie, Mszana, Myszkowskie, Tylawa, Wietrzno, a także debiutujące w tegorocznej edycji „Gosposiady” - Zboiska.

   Jak co roku Koła Gospodyń wspięły się na szczyty swoich kulinarnych umiejętności i zaprezentowały szeroki wachlarz tradycyjnych, polskich przysmaków, a także specjałów z kuchni nowoczesnej. Na stołach „Spod strzechy Gospodyni” znalazły się stałe rarytasy takie jak: proziaki, swojski chleb, smalec, pasztet, galarety, sałatki, ogórki, marynowane grzybki, wędliny i kiełbasy oraz słodkie rogaliki, babeczki, ciasta i wiele innych. Goście mogli również spróbować współczesnych przekąsek jak np.: pierożki kebabowe, szaszłyki, tartinki wytrawne i słodkie. Obiad przygotowali gospodarze - KGW w Równem, zaś wszystkie gorące dania, które trafiły na stoły biesiadników: bigos, 10 rodzajów pierogów, 11 rodzajów sałatek oraz ciasta i kompoty, przywiozły ze sobą pozostałe Koła Gospodyń uczestniczące w „Gosposiadzie”.

   Po oficjalnym przywitaniu gości przez Dyrektor Ośrodka Kultury – Małgorzatę Walaszczyk – Faryj i przewodniczącą KGW z Równego – Grażynę Kłap na scenie zaprezentowały się zaproszone zespoły śpiewacze i kapele ludowe: „Równianie”, „Głojszczanie”, „Wietrznianki”, zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie”, kapela „Duklanie”, „Tołhaje” oraz „Łęczanie”. Wymienione grupy artystyczne przedstawiły przygotowane specjalnie na tą okazję programy artystyczne, które zawierały piosenki ludowe oraz krótkie scenki humorystyczne. Widownia oklaskiwała występujących i razem z nimi nuciła znane melodie. Na parkiecie pojawiły się również pierwsze pary tańczące w rytm walczyka i polki.
  
   Tradycyjnie podczas Gosposiady przeprowadzono konkurs na „Najlepszą Nalewkę”, w którym po bardzo wyrównanej walce tryumfowali gospodarze imprezy. Jury, na czele z burmistrzem Dukli – Andrzejem Bytnarem, mogło popróbować nalewek z wiśni, truskawki, aronii, maliny, a także te rzadziej spotykane z mięty czy czosnku niedźwiedziego. Jak się okazało poziom rywalizacji był tak wyrównany, że komisja aż trzykrotnie wytypowała do głównej nagrody, z równą liczbą punktów, nalewki Kół Gospodyń z Barwinka, Mszany i Równego. Zgodnie z zasadami konkursu, tytuł mogła zdobyć tylko jedna nalewka, dlatego ostatecznie zwycięzcę wytypowano w drodze losowania. Szczęśliwcem okazało się KGW z Równego. W imieniu Koła nagrodę odebrała przewodnicząca Grażyna Kłap.

   Kolejnym konkursem jaki przeprowadzono były wybory „Miss Gosposiady 2017”. Do walki o tytuł stanęło 10 wspaniałych pań, które z wielką odwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w konkurencjach przygotowanych przez Ośrodek Kultury. Rywalizacja jak co roku wzbudziła aprobatę pozostałych uczestników „Gosposiady”, którzy żywiołowo kibicowali kandydatkom. Niektórzy z nich wzięli nawet czynny udział w zawodach, pomagając swoim ulubienicom w zdobyciu tego prestiżowego tytułu. Kandydatki na Miss musiały wykazać się sprawnością fizyczną pokonując slalom na hulajnodze, intuicją w konkurencji, w której należało z zasłoniętymi oczami „rozbroić” partnera z przypiętych na nim spinaczy oraz pomysłowością, by w jak najkrótszym czasie przenieść bez użycia rąk korale „z głowy na głowę”. Po podliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji tytuł „Miss Gosposiady 2017” zdobyła Pani Lidia Marosz ze Zboisk.

   Po zrealizowaniu wszystkich stałych punktów „Gosposiady” oraz nagrodzeniu dyplomami i pamiątkowymi upominkami Kół Gospodyń uczestniczących w wydarzeniu, rozpoczęła się biesiada, podczas której cała sala śpiewała i tańczyła do późnych godzin nocnych. Zabawę taneczną poprowadził DJ Błażej.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim przewodniczącym i członkiniom Kół Gospodyń Gminy Dukla, które wzięły udział w tegorocznej „Gosposiadzie” za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprezy. Szczególne wyrazy uznania należą się tegorocznym Gospodarzom na czele z przewodniczącą Grażyną Kłap.
 
wykład
2017dutw6maja.jpg
 
Zebranie
2017dutw16maja.jpg
 
Warsztaty zielarskie
2017dutwzielarstwo.jpg
 
Kino
2017kino7d.jpg
 
XXI Gminny Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej
pzil2017.jpg26 kwietnia 2017 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się XXI Gminny Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. Komisja w składzie: przewodnicząca Dorota Świstak, Artur Szajna i Norbert Uliasz postanowiła przyznać następujące wyróżnienia jako Nagrody Główne, kwalifikując tym samym uczestników do etapu powiatowego.

Wyróżnieni:
 Kat I
- Inga Gumienny- Dukla
- Filip Niziołek - Dukla
- Zbigniew Bargiel - Dukla
- Jakub Kwaśnicki - Dukla
- Zuzanna Kwaśnicka - Dukla
- Gabriela Albrtcht - ZS Równe
 Kat II -Emilia Bałon - indywidualnie
- Anna Kłap - indywidualnie
- Zofia Baran- Indywidualnie
- Eliza Kowalska - Bel Canto
 Kat III
- Martyna Kosior - ZS Tylawa
- Joanna Kawulok - indywidualnie
- Sylwia Kotłowska - ZS Jasionka
- Wacław Czupiński - SP Iwla
- Zuzanna Szczurek - ZS Równe
- Stanisław Stojak - ZS nr 1 Dukla
Kat IV
- Magdalena Trzebunia - ZS Tylawa
- Julia Kula - ZS Jasionka
- Weronika Wnęk - ZS Równe
- Aleksandra Dyszkowska - ZS nr 2 Dukla
 
plakat gosposiada
gosposiada_rowne.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 589

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności