Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5198
Artykułów: 1398
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20164736

Archiwum

zapraszamy na film
2017sztukakochania.jpg
 
zakończenie wakacji
plakat_wakacje_2017.jpg
 
Dożynki Gminne
   
dozynki2017.jpg
      Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest zakorzeniona w kulturze ludowej jako święto Matki Boskiej Zielnej patronki ziemi i jej bujnej roślinności. W tym dniu rolnicy święcą plony, będące efektem ich całorocznej pracy na roli.
     15 sierpnia 2017 r. w Tylawie odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęła dziękczynna msza święta. Po jej zakończeniu delegacje dożynkowe wraz z zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami nabożeństwa utworzyły korowód i z towarzyszeniem muzyki przeszły na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się dalsza część programu. Pod dożynkową sceną ośpiewano i zaprezentowano wieńce, wystawione przez następujące miejscowości: Barwinek, Iwlę, Lipowicę, Łęki Dukielskie, Równe, Tylawę, Wietrzno, Zboiska i Zyndranową. Wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Dukli.
      Po części oficjalnej przestąpiono do realizacji części artystycznej, podczas której na dożynkowej scenie zaprezentowali się: zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Następnie przed publicznością wystąpił Aleksander Martinez, który zdobył popularność dzięki udziałowi w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”. Filipińczyk zachwycił wszystkich widzów niesamowitym głosem oraz szerokim repertuarem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ B&S Błażejem.

 
Muzyczna Niedziela
2017mn20sierpnia.jpg
 
Wernisaż "Tęczerń"
2017teczern.jpg
 
DOŻYNKI GMINNE
2017doynkiplakat.jpg
 
Krasnystaw 2017
    krasnystaw2017.jpg19 sierpnia 2017 r. zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie” wystąpił podczas Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie. Trzydniowa impreza zrzesza co roku kilkadziesiąt browarów z całej Polski, a w programie znajdują się liczne koncerty i konkursy. „Chmielaki Krasnostawskie” są najstarszym w kraju festiwalem promującym kulturę piwa, przyciągającym dziesiątki tysięcy turystów z Polski i zagranicy. W programie tegorocznej edycji imprezy znalazła się „Chmielakowa Potańcówka Ludowa”, podczas której zaprezentowało się 5 zespołów grających muzykę folkową z różnych stron Polski. Wśród nich znalazły się właśnie zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Dukli. Była to znakomita okazja do zaprezentowania się przed szeroką publicznością i propagowania muzycznej kultury ludowej naszego regionu. Wyjazd dał również możliwość zwiedzenia jednego z głównych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych południowo-wschodniej Polski – miasta Zamościa, lokowanego w 1580 r. przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Miasto wpisane do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, nazywane Perłą Renesansu, Padwą Północy i Miastem Arkad wywarło na zwiedzających duże wrażenie. Dzięki Pani przewodnik grupa poznała ciekawą historię powstania miasta oraz jego dzieje, a także zwiedziła Bastion VII, Katedrę ufundowaną przez Jana Zamoyskiego, Rynek Wielki oraz uliczki i dziedzińce miasta.
 
Koncert
martinez.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 623

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności