Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5061
Artykułów: 1311
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18500538

Archiwum

Ogłoszenie
2017projektartur.jpg


 


Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty”

działająca na obszarze gmin:
Chorkówka, Dukla, Jaśliska, Jedlicze, Iwonicz – Zdrój i Miejsce Piastowe,

informuje o możliwości składania wniosków
o przyznanie pomocy na GRANTY w ramach poddziałania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

więcej...


 
Koncert
  2016konbozoart.jpg   „W oczekiwaniu…” Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przedświątecznej atmosferze, pachnącej jedliną i piernikami, rozbrzmiewającej kolędą i mieniącej się błyskiem ulicznych ozdób świątecznych, cały świat przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Również i na terenie naszej Gminy w tym czasie możemy poczuć magiczną aurę. Przyozdobione ulice i wystawy sklepowe oraz organizowane wydarzenia kulturalne o charakterze świątecznym pomagają nam wejść w uroczysty, bożonarodzeniowy nastrój.

    Ośrodek Kultury w Dukli już od 14 lat włącza się w radosne przeżywanie okresu adwentu organizując Koncert Bożonarodzeniowy. W tym roku, 11 grudnia, wydarzenie zatytułowane „W oczekiwaniu…” przyciągnęło do sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury wielu gości, którzy za sprawą wykonawców mogli obejrzeć cudowny świąteczny „spektakl muzyczno-taneczy”. Tradycyjnie podczas koncertu zaprezentowały się zespoły działające przy Ośrodku Kultury oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia taneczne i muzyczne.

    Koncert rozpoczęła świąteczna etiuda taneczna w wykonaniu grup baletowych prowadzonych przez Panią Monikę Wagę. Następnie na scenie w pastorałkach i piosenkach bożonarodzeniowych zaprezentowały się Zosia Baran, Eliza Kowalska i Maria Uliasz, podopieczne szkółki wokalnej Bel Canto pod kierownictwem Krzysztofa Zajdla, który również wystąpił podczas koncertu wraz z uczennicą Marleną Rygiel. Przy akompaniamencie klawiszowym Artura Szajny duet wokalny wykonał przepiękną kolędę „Cicha noc”. Widzowie wysłuchali także występu Jagody Skrzyńskiej, która zaprezentowała skrzypcową aranżację kolędy „Gdy śliczna Panna”. Następnie na scenie zaprezentował się zespół akustyczny „Bez Nut”, działający przy Ośrodku Kultury, który wraz z solistką Marleną Rygiel wykonał trzy kolędy: „Jezus malusieńki”, „Gdy śliczna Panna” i „Mizerna cicha”. W radosny nastrój wprowadził widzów występ szkółki skrzypcowej pod kierownictwem Pani Ireny Zięby. Dwunastoosobowa grupa uczennic wdzięcznie wykonała kolędy: „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Następnie przed publicznością zaprezentowała się kapela ludowa „Duklanie”, która wykonała dwie pastorałki na góralską nutę: „Zornicka” oraz „Gore gwiazda”. Jako ostatni zakolędował zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie”. Wykonali w ich wykonaniu widzowie usłyszeli kolędy: „Z narodzenia Pana”, „Z nieba wysokiego” oraz „Jezusa narodzonego” w wykonaniu najmłodszych członków zespołu – Miłosza, Zuzi i Oli. Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wraz z widownią zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

     Tradycyjnie podczas Koncertu Bożonarodzeniowego okolicznościowe, świąteczne wystąpienie wygłosił Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, który życzył wszystkim mieszkańcom Gminy i okolic, zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenie i podzielił się z wszystkimi opłatkiem. Dla uczestników koncertu przygotowano również poczęstunek wigilijny.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim instruktorom i wykonawcom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych występów. Widzom dziękujemy zaś za obecność i zapraszamy na kolejny, jubileuszowy Koncert Bożonarodzeniowy.
    
                      Katarzyna Błaż
 
Jarmark
2016artjarmark.jpg
   Jarmark Bożonarodzeniowy „Podziel się miłością” Za nami kolejna już edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Ośrodek Kultury w Dukli. Jak co roku impreza przyciągnęła wielu mieszkańców Dukli i okolic, w końcu cel jest jak co roku szczytny – pomoc najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej gminy. Podczas 4 edycji akcji „Podziel się miłością” świąteczne paczki powędrują do osób samotnych, chorych i niepełnosprawnych.
   11 grudnia, Transraniczne Centrum Wymiany Kulturalnej, stało się miejscem pokoleniowego spotkania ludzi dobrej woli. Kolejny już raz, z powodu niesprzyjającej pogody Ośrodek Kultury musiał przenieść imprezę z dukielskiego rynku „pod dach”. Mimo to atrakcji i świątecznej atmosfery nie zabrakło. Między innymi dzięki naszym kochanym przedszkolakom, tłumnie przybyłym, by kolędować z mieszkańcami Dukli. Wyśpiewali oni z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem, kilkanaście kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Podczas Jarmarku odbyło się rozdanie nagród X Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny. Wystawa złożona z nagrodzonych prac cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników imprezy. Przedsmak świąt poczuliśmy również za sprawą wystawców, którzy zaprezentowali na stoiskach kolorowe ozdoby świąteczne oraz smakowite wypieki i potrawy.

   Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który wystawił upieczone własnoręcznie przez członkinie stowarzyszenia pierniczki, ozdobione lukrem na zajęciach plastycznych, przeznaczył cały dochód na potrzebujących. Do akcji przyłączyli się również Koło Gospodyń z Tylawy pod przewodnictwem Anety Gęborys i Pani Anna Delimata z Barwinka. Wszystkie zebrane przez nich pieniądze ze sprzedaży świątecznych ciast, pierniczków, ozdób szydełkowych i choinek z wikliny papierowej trafiły do skarbonki „Podziel się miłością”. Podobnie pomoc okazało Przedszkole w Dukli, które zaprezentowało podczas Jarmarku wykonane przez dzieci, ich rodziców i opiekunów stroiki, ozdoby choinkowe, szopki i choinki. Do akcji przyłączyli się również pracownicy Ośrodka Kultury z dyrektor Małgorzatą Walaszczy-Faryj wystawiając własnoręcznie wykonane muffiny i barszcz. Podczas Kiermaszu zaprezentowali się również inni wystawcy rękodzieła, ciast i potraw. Pan Wojciech Okoński przywiózł smakowite potrawy, m. in. kartacze, pierogi, krokiety oraz żurek, ze sprzedaży którego pieniądze przeznaczył na akcję „Podziel się miłością”. Uczniowie ZSP nr 1 i ZSP nr 2 wraz z opiekunkami zaproponowali ręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i lukrowane muffiny. Pani Iwona Dereniowska przygotowała ciasta świąteczne oraz szydełkowe ozdoby choinkowe i frywolitki. Pani Joanna Sarnecka na swoim stoisku oferowała domowy chleb, bluzy z nadrukiem i czapki robione na drutach. Martyna i Gabriela Błaż zaprezentowały ozdoby świąteczne wykonane z wikliny papierowej: choinki, wianki i stroiki oraz filcowane bombki. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup artykułów spożywczych oraz środków czystości i dołączony do zebranych przez szkoły z Głojsc i Wietrzna produktów. Paczki świąteczne uzupełnione zostaną również o ufundowane przez sołtysa Mszany, Panią Ewę Kaczmarską-Więckowską, kiełbasy i wędliny.

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w tym roku włączyli się do naszej akcji charytatywnej, a także wszystkim uczestnikom Jarmarku, za okazanie wielkiego serca i dołożenie swojej cegiełki. Już teraz zapraszamy do udziału w następnej edycji Jarmarku.
 
Wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik
8 grudnia 2016 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej zebrała się komisja w składzie: Aleksandra Żółkoś, Krystyna Boczar-Różewicz i Anna Lenkiewicz, by ocenić prace złożone w X Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny. W tym roku u organizatora złożono aż 78 prac w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i dorośli. Po długich obradach, jury przyznało następujące nagrody.


KATEGORIA SZOPKI BOŻONARODZENIOWE:

Szkoła podstawowa:

1 miejsce: Martyna Dołęgowska - Równe

1 miejsce: Ewa Uliasz - Wietrzno

2 miejsce: Szymon Niezgoda - Świetlica Szkolna w Dukli

3 miejsce: Wiktoria Wódczyńska - Tylawa

3 miejsce: Daria Rajchel - Dukla

wyróżnienie: Natalia Tyburcy - Świetlica Szkolna w Dukli

wyróżnienie: Magdalena Piróg - Świetlica Szkolna w Dukli

wyróżnienie: Tomasz Salwa - Tylawa

wyróżnienie: Małgorzata Kwaśniowska - Tylawa

wyróżnienie: Joanna Frankiewicz - Tylawa

wyróżnienie: Natalia Głód, Karolina Janeczek, Magdalena Zając - Łęki Dukielskie

wyróżnienie: Julia Marszał - Głojsce

wyróżnienie: Klaudia Bilica - Tylawa

wyróżnienie: Oliwia Król - Wietrzno

wyróżnienie: Marcelina Czaja - Wietrzno

wyróżnienie: Tomasz Agaś - Tylawa

 

Gimnazjum:

1 miejsce : Marcel Bytnar - Dukla

1 miejsce: Martyna Misiołek - Dukla

2 miejsce: Edyta Staszel - Tylawa

wyróżnienie: Weronika Gałka - Dukla

 

Dorośli:

1 miejsce: Jadwiga Bogacz - ŚDS op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

1 miejsce: Małgorzata Stasik, Józef i Piotr Mastej, Zenon Zając - ŚDS op. Kamil Krowicki, Pracownia Stolarsko-Rzeźbiarska

 

KATEGORIA STROIK ŚWIĄTECZNY:

 

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce: Diana Matusik - Równe

2 miejsce: Martyna Dołęgowska i Dominika Wąsik - Równe, Koło Plastyczne

3 miejsce: Wiktoria Puchała, Aleksandra Szyszlak, Aleksandra Zajączkowska - Równe

wyróżnienie: Daria Buczek - Dukla

wyróżnienie: Kacper Misiołek - Dukla

wyróżnienie: Emilia Wilk - Tylawa

wyróżnienie: Maksymilian Szczypta - Głojsce

wyróżnienie: Oskar Gęborys - Tylawa

 

Gimnazjum:

1 miejsce: Krzysztof Kwaśniowski - Tylawa

2 miejsce: Karina Buczek - Dukla

3 miejsce: Paweł Wilk, Mateusz Borek, Izabela Szczepanik - Równe

wyróżnienie: 6 Drużyna Harcerska „ISKRA" z Dukli

wyróżnienie: Marcin Kwaśniowski - Tylawa

 

Dorośli:

1 miejsce: Praca zbiorowa - ŚDS, op. Małgorzata Kłap, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

1 miejsce: Praca zbiorowa- ŚDS, op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

Rozdanie nagród odbędzie się dnia 11 grudnia 2016 r. około godz. 13.30 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Dukielskim Rynku (w razie niepogody w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej). Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych.

 
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
plakat_jarmark_2016_no.jpg
 
Biesiada
2016wietrznobies.jpg26 listopada Koło Gospodyń Wiejskich z Wietrzna zaprosiło kapelę „Duklanie” na Biesiadę organizowaną tradycyjnie przed Adwentem. Zespół działający niespełna rok miał okazję, po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym, zaprezentować się na tej imprezie wśród innych znakomitych zespołów śpiewaczych i kapel. W tym roku KGW z Wietrzna na czele z przewodniczącą – Panią Danutą Czelniak, oprócz naszej kapeli zaprosiło również zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Piotrówki, zespół śpiewaczy i kapelę „Łęczanie” oraz kapelę ludową „Bobrzanie”. Na scenie zaprezentowały się również gospodynie sobotniej imprezy – zespół „Wietrznianki”. Wszyscy artyści wykonali krótkie programy artystyczne złożone z piosenek ludowych, które niejednokrotnie porwały zebranych gości do śpiewu oraz wspólnej zabawy na środku sali.
Kapela „Duklanie” zaprezentowała na scenie 7 utworów, wśród których znalazły się piosenki śpiewane przez solistów jak i utwory instrumentalne. Po wszystkich prezentacjach odbyła się zabawa taneczna. Kapela „Duklanie” wraz z dyrektor OK w Dukli – Małgorzatą Walaszczy-Faryj, dziękują KGW z Wietrzna za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na Biesiadzie.

 
Zabawa Andrzejkowa-uniwersytet
2016andwosk.jpg24 listopada w Trangranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „Andrzejki integracyjne Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. W czwartkowy wieczór w przystrojonej sali wśród świec i andrzejkowych rekwizytów, 30 studentów DUTW zebrało się, by wspólnie świętować zbliżającą się noc andrzejkową. Panie i Panowie uczestniczący w imprezie mieli okazję zintegrować się przy wspólnym stole rozpoczynając, mamy nadzieję, tradycję obchodzenia studenckich Andrzejek. W świetnych nastrojach, do późnych godzin wieczornych, biesiadowano śpiewając do akompaniamentu małego składu kapeli „Duklanie” i tańcząc przy znanych i lubianych przebojach muzyki polskiej i zagranicznej. Odbyło się również, jak na Andrzejki przystało, tradycyjne wróżenie z wosku. Ośrodek Kultury w Dukli oraz Zarząd Stowarzyszenia DUTW dziękują wszystkim uczestnikom pierwszych „Andrzejek Integracyjnych” za wspólną zabawę i już teraz zapraszają na kolejne wydarzenia organizowane dla studentów Uniwersytetu.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 568

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności