Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5228
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20501853

Archiwum

DZIEŃ PAPIESKI
2017dzienpapieski.jpg
9 czerwca 2017 roku Ośrodek Kultury w Dukli przyłączył się do uroczystych obchodów XX rocznicy przyjazdu papieża Jana Pawła II do Dukli organizując Koncert Jubileuszowy na dukielskim rynku. Całodniowy program imprezy poświęcony był osobie św. Jana Pawła II oraz kanonizowanemu dwadzieścia lat temu, podczas papieskiej pielgrzymki, św. Janowi z Dukli.

Czytaj całość
 
Mozaika Kultur
artbanerinterreg.jpg
Mozaika kultur – plener malarski i wernisaż wystawy.
   Na przełomie maja i czerwca 2017 roku Ośrodek Kultury w Dukli i Podduklianské osvetové stredisko vo Svidníku zrealizowali kolejne zadanie w ramach mikroprojektu pt. „Słowiańscy bliźniacy” – mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej, jakim była organizacja pleneru malarskiego.

   Partnerzy projektu zaprosili do Dukli 16 artystów malarzy - 7 osób ze Słowacji i 9 osób z Polski. Przez siedem dni, od 27 maja do 2 czerwca, poświęcili się oni pracy twórczej, której tematem było oddanie piękna Dukli i jej okolic, a w szczególności tutejszej architektury, zabytków, historii i krajobrazów. Celem niniejszego zadania było ułatwienie kontaktów między lokalnymi artystami i wymiana doświadczeń artystycznych, zacieśnianie istniejących stosunków sąsiedzkich oraz rozpowszechnianie sztuki terenu pogranicza. Finałem pleneru było zorganizowanie wernisażu pt. „Mozaika kultur”, podczas którego artyści zaprezentowali swoje prace. 2 czerwca w galerii Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy Dukla mogli podziwiać aż 38 obrazów namalowanych w różnych technikach i stylistykach charakterystycznych dla poszczególnych artystów. Wybrane prace zostaną umieszczone w katalogu poplenerowym, wydanym po zrealizowaniu pleneru rzeźbiarskiego (czerwiec/lipiec 2017), wchodzącego w skład niniejszego zadania.

Czytaj całość
 
Rajd
2017rajddutw.jpg
 
Warsztaty
2017cymbalisci.jpg
 
Zielarstwo
I edycja „Warsztatów zielarskich” w ramach działalności DUTW z projektu „Usłyszeć głos seniora”

   Projekt „Usłyszeć głos seniora” realizowany jest od marca 2017 roku do grudnia 2017 przez DUTW. Projekt ten został dofinansowany przez Gminę Dukla w ramach zadań publicznych Gminy w kwocie 7000 zł. i ma na celu ułatwienie dostępu do działalności kulturalnej i edukacyjnej wszystkim osobom, które nie są czynne zawodowo, a maja czas i chęć uczestniczenia w różnego rodzaju wykładach lub praktycznych warsztatach. 2017zielarstwoart.jpg
   W ramach tego projektu działają warsztaty zielarskie prowadzone przez dyplomowaną panią instruktor Joannę Sadowską-Wrzecionko. Program przewiduje 2 edycje wiosenną i jesienną, w sumie 30 godzin zajęć. Obecna sesja obejmuje 5 spotkań po 3 godziny lekcyjne w terminie od 10.05.2017 do 07.06.2017. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu dla grupy 15 osób. Właściwości i zastosowanie różnych roślin, rosnących na polach i łąkach czy hodowanych w naszym ogrodzie, objaśniła pani instruktor na materiałach własnoręcznie zbieranych. My - uczestnicy spotkań mamy nauczyć się sztuki ich rozpoznawania. Bardzo często zaskoczeniem jest jak wiele roślin, z którymi spotykamy się na co dzień i uważamy za chwasty, ma zastosowanie w celach spożywczych, w profilaktyce zdrowotnej czy jako lekarstwo.
   Na zajęciach poznajemy przepisy na wykonanie domowym sposobem mikstur z roślin, które wymagają dłuższego czasu suszenia, macerowania, czy innego przetwarzania.
   W miarę możliwości na zajęciach wspólnie wykonujemy i degustujemy potrawy z poznanych roślin. Dla przykładu: napar z forsycji, napar z jasnoty białej, zupa pokrzywowa, konfitura z pędów świerka, topinambur jako jarzyna, sól ziołowa.
   Wykonujemy również kosmetyki do wypróbowania jak: wzmacniacz do włosów, maść z kwiatów kasztanowca, peeling do twarzy, kulki do kąpieli. Przepisy są autorstwa Pani instruktor na bazie ogólnie uznanych właściwości poszczególnych roślin. Na każdych zajęciach uczestnicy zaskakiwani są nowościami ,którymi mogą się podzielić ze znajomymi. Tematy są ciekawe i przydatne, a czas spędzany wspólnie przyjemny i z korzyścią. Na pewno cała grupa z niecierpliwością będzie oczekiwać na dalsze zajęcia edycji jesiennej.

Uczestniczki zajęć:
 Anna Haberek
Danuta Kandefer
 
laureaci - poezja religijna
 
Nagrodzeni w konkursie piosenki i poezji religijnej.

Rozdanie nagród odbędize sie 9 czerwca o godzinie 16.00 na dukielskiem rynku podczas koncertu z okazji XX rocznicy wizyty Jana Pawła II w Dukli
UWAGA!! laureaci wystąpią ponownie podczas koncertu.
(prosimy o zabranie podkładów do piosenek)

Kolejność laureatów konkursu piosenki religijnej jest przypadkowa: 
 
kat I 
Zuzanna Kwaśnicka, Filip Niziołek
kat II
Sabina Sereda, Maja Czekaj, Emilia Bałon, Urszula Jakieła, Zofia Baran, Dagmara Woźniak
kat III
Sara Woźniak, Joanna Kawulok, Martyna Kosior, Oliwia Bobula, Małgorzata Wróbel, Sylwia Kotłowska
Kat IV
Magdalena Trzebunia, Julia Kula, Bartłomiej Dębiec, Laura i Julia Woźniak

        
Kolejność laureatów konkursu poezji i prozy jest przypadkowa:


kat II
Munia Szymon, Katzarzyna Rak, Antoni Kogut, Julita Pietruś
kat III
Julia Wróbel, Matyna Zima, Amelia Pilarska, Emilia Szczurek, Maciej Agaś
kat IV
Malwina Uliasz, Milena Bień, Karolina Misiak, Julia Sieniawska
 
Konkurs Plastyczny
Wyniki konkursu plastycznego Konkurs plastyczny pt. ”20 lat minęło… - św. Jan Paweł II na ziemi dukielskiej”, został rozstrzygnięty 23 maja 2017 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej. Komisja konkursowa w składzie: o. Eugeniusz Marek Kaczor, Aleksandra Żółkoś, Anna Lenkiewicz, oceniała 40 prac w czterech kategoriach. Laureatami konkursu zostały następujące osoby:

Kategoria
 I (klasy I – III)
 • Kinga Hanas – Dukla
 • Igor Bal – Tylawa
 • Klaudia Nowak – Jasionka
 • Zuzanna Nowak – Jasionka Kategoria

II ( klasy IV – VI)
 • Oliwia Bobula - Dukla
 • Martyna Dołęgowska - Równe
 • Kamil Konop – Głojsce Kategoria

III ( Gimnazjum)
 • Edyta Staszel – Tylawa
 • Kacper Musiał – Głojsce
 • Krzysztof Kwaśniowski – Tylawa
 • Natalia Uliasz – Jasionka Kategoria

 IV ( Dorośli)
 • Roman Krok – ŚDS. Cergowa
 • Katarzyna Szyszlak - ŚDS. Cergowa
 • Tadeusz Zając - ŚDS. Cergowa
 • Anna Witek - ŚDS. Cergowa

UWAGA! wręczenie nagród z konkursu plastycznego pt. ”20 lat minęło… - św. Jan Paweł II na ziemi dukielskiej”, zostało przeniesione z 25 maja 2017 r. na 9 czerwca 2017 r. na godz. 16.00 podczas Koncertu Galowego z okazji XX rocznicy wizyty Jana Pawła II w Dukli .

 
 
PPPZiL
   ppzil_2017.jpg    12 maja 2017 roku w sali widowiskowo-kinowej  odbył się IV Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. W tym roku na naszej scenie gościliśmy ponad 100 uczestników. Komisja w składzie: przewodniczący - Wojciech Krężałek , Katarzyna Błaż i Artur Szajna postanowiła nagrodzić:

Kategoria Szkoły Podstawowe:
1 miejsce - Karolina Turek - Zajdel Studio
2 miejsce - Zofia Baran - indywidualnie, Oliwia Szybka - Zajdel Studio
3 miejsce - Julia Bik - stowarzyszenie „Dysonans" Krosno
Wyr. Natalia Zima - SP w Lubatowej,
zespół muzyczny z SP w Krościenku Wyżnym,
zespół „Dysonansik" z Krosna  

Kategoria gimnazja:
1 miejsce - Marlena Szmyd - gimnazjum w Krościenku Wyżnym
2 miejsce - Weronika Wnęk - gimnazjum w Równem, zespół „SONG" - gimnazjum Krościenko Wyżne
3 miejsce - Maja Puchalik - GOK Rymanów
Wyr. Adam Gonet - gimnazjum w Zręcinie, „Dysonans Gim" stowarzyszenie „Dysonans" Krosno  

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
2 miejsce - Weronika Lechowicz - Liceum Katolickie Krosno
3 miejsce - Aleksandra Lange - ZSP nr 5 w Krośnie
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności