Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4321
Artykułów: 1232
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16848963

Archiwum

operetka 2016
plakat_operetka.jpg
 
konkurs poezji
2016poezobco.jpg
4 marca 2016 r. w sali Ośrodka Kultury odbył się 5 Konkurs Recytatorski. Przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Małgorzata Klain-Krukierek, Barbara Klecha i Augustyn Bozentka wysłuchała prawie 50 interpretacji, w 3 językach, angielskim, niemieckim i rosyjskim (co jest ewenementem - ponieważ w szkołach w naszej gminie j. rosyjski nie widnieje w programie nauczania). Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

kat I
I miejsce - Julian Głowa - Łeki Dukielskie
I miejsce - Julita Kołacz - Łęki Dukielskie
II miejsce - Elżbieta Drozd - Jasionka
wyr. - Justyna Laskowska - Głojsce

kat II
I miejsce - Emilia Szczurek - Jasionka
II miejsce - Natalia Głód - Łęki Dukielskie
III miejsce - Gabriela Gędłek - Jasionka
wyr. - Julia Gołąbek - Głojsce
wyr. - Zuzanna Szczurek - Równe

kat III I miejsce - Kinga Brulińska - Dukla
II miejsce - Karolina Borek - Równe
II miejsce - Milena Bień - Jasionka
III miejsce - Łukasz Bielec - Dukla
wyr. - Emanuela Rędowicz - Dukla
 
wystawa z Iwli
2016iwlawys.jpg


Odnalazły się wspomnienia… Pomysł tej wystawy nie jest ani nowy, ani oryginalny. To – zdawałoby się – zwyczajny zbiór starych, przykurzonych fotografii jakichś ludzi, miejsc i zdarzeń. I jak to z podobnymi zbiorami bywa – co dla jednych niewiele znaczy, innych porusza do głębi. Taki był i nadal jest cel już zebranej i wciąż uzupełnianej kolekcji pod tytułem Odnalazły się wspomnienia… – ma ona poruszać wszystkich tych, którzy pamiętają stare czasy, w nich żyli, dorastali, przeżywali swoje pierwsze porażki i zauroczenia. Chcielibyśmy, aby poruszyła też nowe pokolenia, które dziś żyją na tej samej ziemi i z racji wieku nie mają prawa pamiętać niełatwych powojennych lat czy niezrozumiałej, acz przez wielu dobrze wspominanej, epoki PRL-u. Jak się okazuje są jeszcze w Iwli domowe archiwa z perełkami z okresu międzywojennego – wprawdzie nieliczne, za to tym cenniejsze. I nieważne, że dla wielu oglądających przedstawiają nieznane postaci.

Czytaj całość
 
Wystawa
2016iwlawer.jpg
 
DSP Pan Cogito
2016dspcogito.jpg
Kolejne spotkanie z poezją w Dukielskim Salonie Poetyckim spędziliśmy pod znakiem poezji Zbigniewa Herberta. Spektakl został przygotowany przez Konrada Sikorę, zagrany zaś przez reżysera, Patrycję Majer i Edytę Kosztyłę z improwizacją muzyczną Dominiki Sikory. Godzinny występ mieścił w sobie wiele wierszy poety z różnych okresów jego twórczości. Pointą oczywiście był chyba najbardziej znany wiersz pt. „Przesłanie Pana Cogito”. Kameralne grono słuchaczy, jakie zaszczyciło nas swoją obecnością, wyszło z wieloma refleksjami o naszym „dziś”, w które wpisuje się poezja Zbigniewa Herberta.
Konrad Sikora
 
Ferie - relacja
2016ferieart.jpg

    Tradycyjnie  Ośrodek Kultury w Dukli zaproponował dzieciom szereg atrakcji podczas tegorocznych ferii, zajęcia odbywały się w sali widowiskowo teatralnej jak i  nowym Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.

    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat licznie przychodziły na zajęcia prowadzone przez instruktorów: m. in: odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie można było się dowiedzieć jak powstają ciasta i samodzielnie przygotować muffiny.

    Odbyły się również konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bajkach i wiedzy ogólnej, zajęcia wokalne a po nich konkurs „Jaka to melodia”. Gościliśmy na lodowisku oraz w dukielskim muzeum. Odbyły się zawody sportowe na hali MOSiR. Największym zainteresowaniem cieszyły się „gry na dużym ekranie” oraz pokazy bajek oraz filmów. Gościliśmy Przedstawiciela Zespołu  Karpackich Parków Krajobrazowych z multimedialnym, edukacyjnym, pokazem o faunie naszych lasów.  

    Codziennie podczas ferii staraliśmy się zapewnić dzieciom drugie śniadanie oraz zróżnicowany program - można było wybrać cos dla dziecka według jego zainteresowań.

    W przedostatni dzień zapaliliśmy ognisko i każdy mógł samodzielnie upiec kiełbasę oraz pianki.

    Na zakończenie ferii odbyło się spotkanie podsumowujące te 10 zimowych dni spędzone razem. Przygotowaliśmy dla uczestników poczęstunek, a każdy otrzymał nagrodę za udział w zimowisku.

    Zainteresowanie jakim cieszyliśmy się w tym roku przerosło nasze oczekiwania – łącznie gościliśmy ponad 60 osób.

Ferie galeria zdjęć
 
Dukielski Uniwersytet
2016uniinfo.jpg
Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wniosek o utworzenie Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został złożony w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie – XII Wydziale Gospodarczym, Krajowego Rejestru Sądowego. Rozpatrzenie wniosku o rejestrację Stowarzyszenia może potrwać od trzech miesięcy do pół roku. Informacja na temat tworzonego Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku obiegła szybko mieszkańców Gminy Dukla, którzy interesują się jego otwarciem i przyszłą działalnością. W trakcie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku Ośrodek Kultury w Dukli już teraz wychodzi naprzeciw założeniom i organizuje zajęcia tematyczne z informatyki, które w przyszłości będą prowadzone w ramach Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Jana Drajewicza w Zespole Szkól nr 2 w Dukli. Pierwsze z nich zostały przeprowadzone już 17 lutego 2016 roku. Liczne grono zainteresowanych uczestników zostało podzielone na trzy grupy zajęciowe, którym niezbędną wiedzę przekazują nauczyciele dukielskiej szkoły. Pierwsze wrażenia po zajęciach są bardzo pozytywne, uczestnicy mogą uczyć się zagadnień informatycznych od podstaw i poszerzać posiadaną wiedzę o potrzebne umiejętności, tak aby w przyszłości mogli swobodnie korzystać z komputera i poruszać się w wirtualnym świecie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura czynnego w każdy czwartek od godziny 9.00 do 11.00 przy ulicy Kościuszki 4

 
Już wkrótce na naszej scenie Beti & Bobass
beti.jpg
zobacz najnowszy clip

"Beti & Bobass Project" powstał w 2012 roku w Nowym Targu łączy przyjaciół, którzy pragną wyrazić własne marzenia, pragnienia, uczucia muzyczne. Duet to mieszanka różnorodnych stylów i temperamentów co niewątpliwie wpływa na żywiołowość i atmosferę ich muzyki. Każdy dźwięk zawarty w tej muzyce jest dla nich czymś bardzo.... 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 506

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności