Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5061
Artykułów: 1311
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18500537

Archiwum

Koncerty zespołu "Szarotki" i kapeli "Duklanie"
fota131313131313131313.jpg

Ostatni weekend czerwca był bardzo pracowity dla zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” i kapeli „Duklanie”. Artyści zostali zaproszeni na dwa występy wyjazdowe do Strzyżowa i Iwonicza.

Galeria Foto

Czytaj całość
 
Plener rzeźbiarski-wystawa
FOTO RELACJA
2016artwysrzeplener.jpg

Dnia 7 lipca o godzinie 17.00 przed budynkiem Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźb powstałych podczas pierwszego w Dukli pleneru rzeźbiarskiego.

foto otwarcie wystawy
 
Czytaj całość
 
Dni Dukli 2016
2016ddart.jpg

            Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca odbyły się Dni Dukli 2016. Tegoroczną organizacją imprezy podzieliły się dwie instytucje. Dzień pierwszy, zatytułowany „Karpackie spotkania ludzi drogi. Drogami, chmurami, wędrujemy…” zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, natomiast dzień drugi – Ośrodek Kultury w Dukli. Impreza zawitała w tym roku nie tylko na obiekty MOSiR, ale także na dukielski rynek.

galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Koncert Skrzypcowy
KONCERT SKRZYPCOWY
2016artkonskrzypce.jpgW dniu 23 czerwca w Sali Widowiskowo-Artystycznej odbył się koncert uczniów szkółki skrzypcowej prowadzonej przez Panią Irenę Zięba. Działająca przy Ośrodku Kultury w Dukli grupa dzieci zagrała słynne „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego, oraz wstawki z muzyki współczesnej kojarzone z daną porą roku. Bardzo ciekawym dodatkiem do muzycznej części koncertu była zmienna choreografia i scenografia. Liczna publiczność zachwycona występem długo oklaskiwała młodych artystów. Wszystkich zainteresowanych nauką gry na skrzypcach zachęcamy do zapisów. Szczegóły i kontakt można otrzymać w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli.


 
warsztaty
2016warrzezbiarskie.jpg
 
Dni Dukli
dni_dukli_2016_dobry1.jpg
Tegoroczni nasi goście

Cezary Żak - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny. W 1985 roku ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W 1986 roku zadebiutował na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Później związany był również z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze, a obecnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Przed kamerami zadebiutował w 1993 r. rólką w serialu „Czterdziestolatek – 20 lat później”. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie role w wielu znanych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Mogliśmy go podziwiać w „Cwale” Janusza Zanussiego, „Pułkowniku Kwiatkowskim” Kutza, czy „Kilerze” Machulskiego. Największą popularność przyniosły mu role w serialach telewizyjnych „Miodowe lata”, „Ranczo” i ”Ludzie Chudego”. 

Artur Barciś – aktor teatralny, filmowy, dubbingowy i reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Przez całą swoją działalność sceniczną związany był z warszawskimi teatrami. Na początku z teatrem Na Targówku, następnie z Teatrem Narodowym, a obecnie z teatrem Ateneum. W produkcjach kinowych i telewizyjnych często gra wyraziste i charakterystyczne role drugoplanowe zarówno dramatyczne jak i komediowe. Sympatię widzów zyskał dzięki rolom w serialach telewizyjnych „Miodowe lata” i „Ranczo”. Cezary Żak i Artur Barciś tworzą rewelacyjny duet kabaretowy, w którym prezentują piosenki, dialogi i skecze. Wcielają się w nich między innymi w postacie, które przyniosły im największą popularność, tzn. Tadzia Norka i Karola Krawczyka z „Miodowych lat” oraz Wójta Kozioła i Czerepacha z „Rancza”.

Łukash – to grupa założona w 2001 roku w Jeleniej Górze, przez Łukasza Harasimowicza – kompozytora muzyki i autora większości tekstów. Zespół debiutował piosenką pt. "Takie są kobiety" będącą przeróbką piosenki pt. "You're A Woman" zespołu Bad Boys Blue. Grupa wydała w październiku 2001 roku debiutancki album zatytułowany „Takie są kobiety”. Rok później ukazał się ich drugi album pt. „Odjazdowa muza”. W 2004 roku wraz z wydaniem albumu pt. "Prolog", brzmienie zespołu uległo zmianie ze stylistyki z gatunku disco polo w kierunku muzyki dance. W 2009 roku ukazał się czwarty album pt. Młodzi gniewni”.

„Beti & Bobas” – zespół dwójki przyjaciół Bety „Beti” Bełtowskiej i Jakuba „Bobas” Wilka, powstał w 2012 roku. Łączy różne style muzyczne obojga artystów co wpływa na ich wspólną twórczość. Zespół wykonuje utwory autorskie oraz covery: rockowe, blues – rock oraz utwory balladowe. Beata „Beti” Bełtowska – finalistka programu telewizyjnego ”Aplauz Aplauz!”. Związana z zespołami Taryfa Nocna band oraz Taryffa. Jest autorką muzyki i tekstów, charakteryzuje ją mocny, zdecydowany wokal. Kuba „Bobas” Wilk - laureat Festiwalu Polskiego Radia programu 2 “Nowa Tradycja”, gdzie zdobył Grand Prix w duecie z Agatą Siemaszko. Multiinstrumentalista, gra głownie jazz i funk. Współpracował z wieloma zespołami folkowymi m.in. Trebunie Tutki, Siwy Dym, Rzoz. Koncertował w wielokrotnie w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, Niemczech, Bułgarii i Danii.

Gienek Loska – wokalista i gitarzysta, pochodzenia Białoruskiego. Popularność zyskał, dzięki wygraniu polskiej edycji programu X Factor. Wcześniej próbował swoich sił w programach telewizyjnych „Szansie na Sukces’ i „Mam talent”, grał także na ulicach polskich miast. Współzałożyciel zespołu blues – rockowego Seven B, który istniał do 2006 roku. Obecnie lider zespołu Gienek Loska Band. Skład nowego zespołu Gienek Loska Band, uzupełniają: klawiszowiec Marcin Młynarczyk (m.in. Blues Obsession, Soul Finger, Czarne Korki), basista Tomek Setlak (grał m.in. z Jackiem Dewódzkim) i perkusista Grzegorz Schneider (Homo Twist, Dżem i Inn.) „Rock’n’roll to nie tylko odpowiednie nuty i brzmienie przesterowanej gitary, to przede wszystkim prawda o życiu. Również ta, która boli najbardziej. Może dlatego na prawdziwą rockandrollową muzykę tak mało jest dziś miejsca w naszym sformatowanym, wypucowanym, wypachnionym życiu. I pewnie dlatego Gienek Loska, gdy tylko pojawił się na scenie jednego z telewizyjnych talent shows, od razu podbił serca milionów telewidzów. Bo przypomniał nam, o co w tym wszystkim chodzi…” [Oficjalna strona Gienek Loska Band]

Jacek Kleyff - artysta wielu zainteresowań, bard, kompozytor, aktor, architekt i malarz. Jeden z twórców kabaretu Salonu Niezależnych (razem z Januszem Waissem i Michałem Tarkowskim), który zapisał się w historii jako wykraczający poza ramy gatunku. Kabaret Salonu Niezależnych komentował rzeczywistość PRL, a niektóre z tekstów wpisały się na stałe do języka potocznego i w nim funkcjonują do dziś. Jacek Kleyff jest również liderem zespołu Orkiestry na Zdrowie, który powstał w 1986 roku. Zespół wykonuje głównie poezje śpiewana i reggae, rock, muzykę etniczną oraz elementy folku, Jacek Kleyff jest autorem większość tekstów i kompozycji. W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Najbardziej znane utwory w wykonaniu Jacka Kleyffa to : „Huśtawki”, „ Telewizja”, „Nie mecz mnie”. Najlepiej osobowość i twórczość Jacka Kleyffa określił Tadeusz Nyczek: "Żywioł, furia i liryka. Wieloczynnościowa maszyna do rozśmieszania, wzruszania, zagrzewania, zdolna do wymyślenia najbardziej abstrakcyjnego nonsensu i najdotkliwiej bolesnego wyznania." [Tadeusz Nyczek, "Salon Niezależnych. Dzieje pewnego kabaretu", Kraków 2008]
 
STONEHENGE – polski zespół folkowy, powstał w 1996 roku, wykonuje przede wszystkim tradycyjną muzykę celtycką. Nazwa zespołu pochodzi od megalitycznego kamiennego kręgu położonemu na południu Anglii. Według wielu teorii było to miejsce kultu, w którym Celtowie czcili swych bogów. Zespół nagrał i wydał trzy albumy studyjne. Pierwszy album zespołu „Magic of Celtic Music” ukazał się w 1999 roku. Znaleźć na nim można skoczne jigi, reele i hornpipy ale także nastrojowe pełne ciepłego brzemienia ballady. Płyta jest nasączona energia i żywiołem typowym dla muzyki celtyckiej. W roku 2000 został wydana druga płyta – „Echo Wyspy”. W nagraniu tej płyty wziął gościnnie udział kubański muzyk - perkusista Jose Torresa. Album „Echo Wyspy” , jest kontynuacją brzmień irlanckiej muzyki folkowej, folk rokowe, zostało na niej wykorzystane bogate instrumentarium, a brzmienie utworów pokazują kierunek w który zmierza zespół Stonehenge. „Celtic Express” to trzeci album zespołu wydany w 2015 roku, na którym można odkryć całą gamę nowych brzmień. Do nagrania tej płyty został zaproszony Wojciech Dudziński z zespołu” Ryczące Dwudziestki”, który zaśpiewał dwie piosenki.
 
Wystawa
2016wystwarzezb.jpg
 
Mała Miss

Regulamin

MAŁA MISS i MISTER Dni Dukli 2016 r.

1. W konkursie może wziąć udział każde dziecko które nie ukończyło 8 lat.
2. Każda kandydatka i kandydat przebierają się w dowolny strój sceniczny.
3. Wszystkie chętne dzieci powinny umieć się przedstawić, opowiedzieć o swoim ulubionym zwierzątku, powiedzieć wierszyk związany z tematem konkursu lub zaśpiewać piosenkę. Podczas konkursu każdemu dziecko będą zadawane pytania przygotowane przez organizatora.
4. Organizator przewiduje dla każdego dziecka atrakcyjne nagrody rzeczowe.
5. Wybory odbędą się 3 lipca 2016 około godz. 16.00.
6. Wszystkie dzieci zapraszamy do zapisów do dnia 30 czerwca w biurze Ośrodka Kultury w Dukli – Transgraniczne Centrum Wymiany Kulturalnej, ul. Trakt Węgierski 38 lub w dniu imprezy na miejscu jej organizacji o godz. 15.30.
7. Mała Miss i Mister Dni Dukli zostaną wyłonieni poprzez komisję powołaną przez organizatora.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 568

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności