Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5176
Artykułów: 1388
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19961180

Archiwum

Wielkowiejskość
2017wielkowiejskoscart.jpg„Wielkowiejskość” to tytuł wystawy, którą można oglądać od trzeciego lutego 2017 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej. Autorem prac zgromadzonych w galerii jest Jakub Żeligowski zajmujący się malarstwem, biżuterią artystyczną, fotografią. Pierwsze kroki w działalności twórczej stawiał w 1992 roku wykonując biżuterię. Jako malarz debiutował w 2011 roku. Jego prace powstają z naturalnych materiałów, desek, kloców drzewa. Pracując nad nimi używa nie tylko pędzla i farb ale także takich narzędzi jak siekiery, nóż czy frezarka. Dzięki różnorodności wykorzystywanych technik powstają obrazy na deskach, płaskorzeźby, „rzeźbo – obrazy”. Tworząc swoje prace pragnie aby ich odbiór był pozytywny i inspirujący. Jak sam mówi: ” Malarstwo to dla mnie nie tylko obrazek, ale i filozofia, poezja acz zwięzła i prosta, sposób na opowieść o życiu i przekaz energetyczny. Dążę do prostoty w życiu, więc i w moich obrazach jest prostota. Staram się ograniczać do kilku gestów i unikać przesady, jednak przenikanie się barw dodaje mocnym liniom delikatności i subtelności, co w moim pojmowaniu odróżnia prostotę od prostactwa.


Bardzo ważnym momentem w procesie jest zakończenie. Obraz kończę w stanie ciszy i spokoju wewnętrznego. Nigdy nie uznaję pracy za skończoną, jeśli nie mam w sobie ciszy. Kończę wtedy z przekonaniem i wiarą, że udało mi się zatrzymać na moment świat, energię czystą, mocną i stabilną. Odczuwam wielką radość, gdy słyszę od odbiorcy słowa świadczące o podobnym postrzeganiu mojej pracy. Jest to moment kiedy czuję, że warto malować nie tylko dla siebie, ale i innych.

Mam takie pragnienie, żeby moje obrazy wisiały wszędzie tam, gdzie ludzie chcą odpocząć, nie tylko w zaciszu mieszkania, domu ale i przestrzeniach publicznych, gabinetach. Tam gdzie jest potrzeba zagapienia, zadumania a może i zatrzymania świata choć na chwilę.”
 
Realizacja projektu
2017projektart.jpgDZIECIĘCA WYPRAWA W ŚWIAT SZTUKI”
Wraz z początkiem nowego roku, Ośrodek Kultury w Dukli rozpoczął realizację projektu pt. „Dziecięca Wyprawa w Świat Sztuki” w ramach programu „Na Dobry Początek” fundacji BGK.

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w wieku od 4 do 8 lat, poprzez udział w zajęciach artystycznych i edukacyjnych. Zajęcia odbywać się będą od stycznia do czerwca 2017 roku. W tym czasie piętnaścioro dzieci z terenu gminy Dukla zgłoszonych do projektu będzie miało okazję bezpłatnie uczestniczyć w cyklu zajęć dedykowanych specjalnie dla tej grupy wiekowej i mających na celu stymulację ich rozwoju oraz zaspokojenie potrzeb społeczno-emocjonalnych.

W ramach realizowanego zadania organizowane będą cykliczne zajęcia teatralne, muzyczno-ruchowe i plastyczne. Dodatkowo odbędą się również warsztaty pedagogiczno-psychologiczne oraz zajęcia z logopedą dla dzieci i ich rodziców.

Wiosną planowany jest wspólny wyjazd dzieci wraz rodzicami i instruktorami Ośrodka Kultury na sztukę teatralną do Rzeszowa. Efektem półrocznej pracy będzie wystawienie na scenie „etiudy teatralnej” oraz zorganizowanie wernisażu prac powstałych podczas zajęć plastycznych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów Ośrodka Kultury oraz specjalistów zaproszonych do udziału w projekcie. Do tej pory odbyły się już pierwsze zajęcia teatralne, muzyczno-ruchowe i plastyczne, oraz zajęcia z pedagogiem.

Dalsze informacje na temat realizacji projektu wraz ze zdjęciami będą publikowane na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Dukli oraz w lokalnej prasie.
 
Wystawa
2017wystawawijskosci.jpg
 
Koncert w klasztorze
2017klakon.jpgW niedzielę 29 stycznia zespoły muzyczne działające przy Ośrodku Kultury w Dukli, dały koncert i zapewniły oprawę muzyczną mszy w Sanktuarium św. Jana z Dukli. Dzięki uprzejmości ojca gwardiana – Micheasza Okońskiego, mogliśmy wraz z wszystkimi wiernymi zgromadzonymi na niedzielnej sumie w uroczysty sposób zakończyć czas kolędowy.

Krótki koncert przed nabożeństwem oraz oprawę mszy świętej zapewnili: zespół obrzędowo-śpiewaczy Szarotka-Duklanie oraz kapela Duklanie. W pięknym wnętrzu Sanktuarium zabrzmiały między innymi znane polskie kolędy i pastorałki: „Lulajże Jezuniu”, „Narodził się w stajni”, „Jezusa narodzonego”, „Z nieba wysokiego”, „Gore gwiazda” czy „Z narodzenia pana”. Po mszy świętej wystąpił zespół akustyczny działający przy Ośrodku Kultury wraz z solistką Marleną Rygiel. Zespół wykonał trzy kolędy: „Jezus Malusieńki”, „Gdy śliczna panna” oraz „Mizerna cicha”. Na koniec wszyscy występujący wraz z ojcem gwardianem i słuchaczami wykonali dwie kolędy: „Wśród nocnej ciszy” i „A wczora z wieczora”.
 
FERIE
ferie2017.jpg

 
Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury w roku szkolnym 2016/2017 r. już za nami.

W dniach od 16-27 stycznia 2017 r., w gadzinach 10.00-13.00 instruktorzy OK w Dukli zaplanowali, dla wszystkich chętnych dzieci z terenu naszej Gminy, szereg zajęć i atrakcji. Odbywały się one w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury oraz w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej. Na przestrzeni tych dwóch tygodni w zajęciach udział wzięło aż 36 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Na każdy dzień zaplanowano szereg zajęć i atrakcji biorących pod uwagę zainteresowania i potrzeby uczestników ferii. Dzieci miały okazję m. in. obejrzeć projekcje bajek i filmów, zagrać w „gry na dużym ekranie" oraz wziąć udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, różnego rodzaju zabawach i konkursach. Każdego dnia Ośrodek Kultury zapewniał uczestnikom zajęć drugie śniadanie i gorącą herbatę. Na kilka dni zaplanowano również dodatkowe atrakcje. 18 i 19 stycznia Ośrodek Kultury zorganizował dwudniowe warsztaty ceramiczne prowadzone przez instruktorów z pracowni ceramicznej z Odrzykonia. Dzieci miały okazję spróbować pracy na kole garncarskim i wykonać własne projekty z gliny. W poniedziałek 23 stycznia odbyło się ognisko, na którym dzieci upiekły kiełbaski, chleb i słodkie pianki. 25 stycznia - w środę, w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Dzieci w czterech grupach samodzielnie wykonały ciasto na muffiny, z pomocą instruktorów Ośrodka Kultury upiekły je, a następnie posmakowały efektów swojej pracy. W przedostatni dzień cała grupa wybrała się na łyżwy. W ostatni dzień dzieci mogły powspominać mijające ferie dzięki projekcji zdjęć relacjonujących wydarzenia minionych dwóch tygodni, a najwytrwalsi feriowicze otrzymali drobne upominki.

Instruktorzy Ośrodka Kultury dziękują wszystkim uczestnikom ferii za wspólnie spędzony czas, miłą atmosferę i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję ferii z Ośrodkiem Kultury.

 
Zapraszamy
2017klasztorkon.jpg
 
angielski2017
angielski2017.jpg
 
Koncert Galowy
2017konart.jpgW dniu 13 stycznia odbył się IV Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu przystąpiło 25 wykonawców. Komisja w składzie Wojciech Krężałek i Małgorzata Walaszczyk-Faryj postanowiła przyznać następujące miejsca:
Kategoria I - kl. IV-VI:
I miejsce - Patrycja Preisner - Studio wokalno-instrumentalne Krzysztof Zajdel
II miejsce - Zuzanna Szczurek - ZS Równe
III miejsce - Stanisław Stojak - ZS nr 1 w Dukli
Wyróżnienie - Oliwia Bobula - ZS nr 1 w Dukli
Wyróżnienie - Natalia Puchalik - ZS Jaśliska

Kategoria II - gimnazjum:
I miejsce - Aleksandra Dyszkowska - ZS nr 2 w Dukli
II miejsce - Milena Wacławska - GOK Rymanów
III miejsce - Julia Solińska - ZS nr 2 w Dukli
Wyróżnienie - Gabriela Winnicka - ZS Jaśliska

Wszyscy nagrodzeni mieli zaszczyt zaprezentowania się podczas Galowego Koncertu w Kościele Parafialnym w Dukli w dniu 15 stycznia. Nie zabrakło także kolęd w wykonaniu zespołu „Szarotka-Duklanie” oraz kapeli ludowej „Duklanie”. Na zakończenie pani burmistrz Elżbieta Wróbel wraz z panią sekretarz Haliną Cycak i proboszczem ks. Stanisławem Siuzdakiem wręczyli wszystkim wykonawcom nagrody i dyplomy.

Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Siuzdakowi za możliwość zorganizowania koncertu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 617

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności