Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 3921
Artykułów: 1181
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16032266

Archiwum

Pieśni Patriotyczne
2015piesnpatrio.jpg    W dniu 23 Października 2015 roku odbył się X Gminne Eliminacje Pieśni Patriotycznej. Na scenie zaprezentowało się kilkunastu artystów z całej gminy. W repertuarze można było usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Komisja w składzie Diana Dereniowska, Piotr Jakieła i Artur Szajna miała nie lada problem wybrać reprezentantów do Powiatowego Konkursu. Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych - Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Do etepu powiatowego wyłoniono laureatów:

Kategoria Szkoły Podstawowe
1. Joanna Kawulok “Hej Chłopcy Bagnet na Broń” autor: Krystyna Krahelska – Głojsce
2. Stanisław Stojak “Taki Kraj”, autor Jan Pietrzak, opiekun Małgorzata Such – Dukla
3. Martyna Kosior “My Pierwsza Brygada”, autor T. Biernacki, A.T. Hałaciński, opiekun Diana Dereniowska – Tylawa

Kategoria Gimnazjum
1. Bartłomiej Dębiec “Tango na orkiestrę”, autor: Grzegorz Tomczak, opiekun Sylwester Szarek – Wietrzno
2. Aleksandra Dyszkowska “Katyń” autor. Łech Makowiecki, opiekun Małgorzata Such – Dukla
3. Julia Kula “Powrócisz tu“ autor: Janusz Kondratowicz– Jasionka, opiekun Beata Stepek
4. Ilona Salwa “Dziś do Ciebie Przyjść nie mogę” Stanisław Magierski , Bronisław Kól, Krystyna Krahelska, opiekun Diana Dereniowska - Tylawa
  
konkurs
rzeszow2015.jpg
 
plakat towarzyski
plakat_towarzyski.jpg
 
Wernisaż
2015artkoronki.jpgWYSTAWA KORONEK
 2 października 2015 r. odbyło się otwarcie wystawy KORONEK – Koła Gospodyń Wiejskich ze Zboisk. W galerii możemy oglądać misternie wykonane wzory koronek, hafty, richelieu oraz ręcznie szyte poduchy, etui na telefony czy wiklinę ekologiczną. Prezentowane dzieła pochodzą z prywatnych zbiorów autorek wystawy: Agaty Łachety, Haliny Misiołek, Małgorzaty Sięka, Aliny Szczurek, Anny Wojtuń. Wszystkie twórczynie połączyły swoje działania w nowo otwartym Kole Gospodyń Wiejskich ze Zboisk ale jak podkreślają prace powstawały latami, teraz wspólnie chcą podzielić się swoją twórczością, przybliżyć piękno rękodzieła. W każdych z wykonanych prac został włożony trud twórczy, czas i pasja, która możemy oglądać w finezyjnie przygotowanych serwetach oraz innych ozdobach.

Wystawę można oglądać w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej, ul. Trakt Węgierski 38 do 30 października 2015 r. w godz od 8.00 do 19.00

 
Rocznica Bitwy Dukielskiej
2015bitwadukelska.jpg
W dniu 5 października na Cmentarzu Wojskowym w Dukli odbyła się kolejna rocznica Bitwy Karpacko-Dukielskiej. Na początku orkiestra wojskowa odegrała hymny. Następnie Burmistrz Dukli Pan Andrzej Bytnar powitał zaproszonych gości. Po powitaniu i okolicznościowych przemówieniach nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem. Następnie wszyscy przeszli pod Krzyż Pojednania gdzie odbyła się modlitwa i złożenie kwiatów.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Nowosielcach.

 
Łęczanie
lecznowy.jpg
 
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
skan_new.jpg
 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 481