Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5176
Artykułów: 1388
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19961165

Archiwum

dzień baletu
 
balet2018.jpg    22 kwietnia w ramach Światowych Dni Tańca w sali kinowo-teatralnej odbyło się widowisko taneczne pt. "Pudełko z zabawkami"
Autorem choreografii była Monika Waga instruktor - nauczyciel tańca klasycznego, a udział w widowisku wzięły wszystkie grupy baletowe działające przy Ośrodku Kultury. Łącznie na scenie pojawiło się 45 młodych artystów. W tym roku tanecznym pląsom przyświeca orędzie choreografa Ohada Naharina - dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company, twórcy języka ruchowego GaGa.
" W tańcu chodzi o bycie w chwili. Wsłuchanie się w zakres doznań oraz pozwolenie na to, by stało się ono paliwem uczuć, form i treści. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, skąd pochodzimy.
  Gdy jestem pytany, o czym są moje prace, zawsze odpowiadam, że przede wszystkim o sobie samych. O tym, jak ich poszczególne elementy spotykają się we wspólnej narracji, na którą składają się głośność, delikatność, eksplodująca energia. Badanie ruchu, organizacji i struktury. Poczucie humoru, dynamika, przesada i niedopowiedzenie, połączenie przyjemności i wysiłku, sublimacja szaleństwa i pasji tancerzy oraz fantazja, które splatają się w czystą formę. Najlepsze prace taneczne dotykają wzniosłości, nawet jeśli daleko im do doskonałości.
Musimy sprzeciwiać się myśleniu w kategoriach konserwatywnych i konwencjonalnych, które cechują edukację i szkolenia taneczne, i porzucić stare idee na rzecz nowych, lepszych. Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia… Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia… i nigdy nie robić tego przed lustrem.

 
Rewitalizacja
2018rewitalizacja.jpg
 
warsztaty
animare.jpg
 
dzień baletu
dzie_baletu_2018_s.jpg
 
Gosposiada 2018
plakat_gosposiada_2018.jpg
 
wycieczka do Petersburgapetersburg.jpg
 
Rewitalizacja
11 kwietnia 2018 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyło się otwarcie wystawy „Rewitalizacja Starego Miasta Dukli – projekt realizacyjny płyty Rynku i rekonstrukcji dawnej zabudowy”. Podczas spotkania o głównych założeniach projektu oraz rozwiązaniach technicznych opowiedział autora projektu arch. Marek Gransicki, głos zabrał również Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar i przewodniczący Zarządu Osiedla Zenon Leńczyk. Po oficjalnej części wystawy licznie zgromadzeni widzowie mogli zadawać pytania na temat projektu na które szczegółowo odpowiadali organizatorzy wystawy. Zapraszamy mieszkańców Gminy Dukla do odwiedzenia i zapoznania się z wystawą do 30 kwietnia 2018 r.
 
Radio Rzeszów w Dukli
2018radiorzezszow.jpgW sobotę Wielkanocną Duklę odwiedziło Polskie Radio Rzeszów.

 Tematem kilkugodzinnego spotkania były tradycje lokalne związane ze Świętami Wielkiej Nocy. W audycji uczestniczyli : Dyrektor Ośrodka Kultury, Przedstawiciele Straży Pożarnej, Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Dukla, oraz lokalni artyści i pasjonaci tradycji i historii regionu.

 Każdy z gości opowiadał o zwyczajach świątecznych wyniesionych z rodzinnego domu oraz z lokalnego terenu. Często, w miejscowościach leżących obok siebie, można było spotkać zupełnie inne zwyczaje i obrzędy. Ogólnie rzecz biorąc jednak całokształt Świąt Wielkanocnych miał wiele cech wspólnych. W audycji uczestniczyły trzy pokolenia, więc można z pewnością stwierdzić, że tradycja świętowania i kultywowania lokalnych obrzędów wielkanocnych przetrwa przez kolejne lata.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 36 z 617

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności