Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5176
Artykułów: 1388
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19961181

Archiwum

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego
2018jubileusz.jpg25 lutego 2018 roku w galerii Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbył się „Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego”. Uroczystość uświetnił występ zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” oraz kapeli „Duklanie”. Przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny spotkał się z bardzo miłym przyjęciem. Wśród tegorocznych jubilatów zalazł się były, wieloletni członek „Szarotek” – Pan Piotr Jakieła wraz z żoną Józefą. Na jego ręce zespół złożył życzenia, kwiaty i drobny upominek. W imieniu Ośrodka Kultury w Dukli i zespołów jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje wszystkim parom, życząc rozkwitu pożycia małżeńskiego na kolejne 50 lat.

 
dyktando 2018
dyktando_2018.jpg   23 lutego w Szkole Podstawowej w Dukli dzięki uprzejmości dyrektora odbyło się I Wielkie Gminne Dyktando "ZŁOTOSŁÓW"
W słownych potyczkach wzięło udział 21 uczniów m.in. z Równego, Dukli, Jasionki, , Iwli, Tylawy.
Komisja oceniać będzie uczestników w trzechj kategoriach wiekowych oraz wyłoni tego jednego najlepszego z najlepszych.
Rozdanie nagród odbędzie się podczas Kiermaszu Wielkanocnego 25 marca 2018r.

 
Zapraszamy DUTW
kinobanerdutw.jpg

22 lutego ,godz. 17.00
 
Polsko-Słowackie Kolędowanie
   2018skcd.jpg
   3 lutego 2018 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli została zrealizowana sesja nagraniowa płyty CD „Dla Ciebie Mały Panie polsko-słowackie kolędowanie”, w ramach projektu pt. „Słowiańscy bliźniacy” – mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej, Program Współpracy Trangranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Była ona efektem przeprowadzonych tydzień wcześniej warsztatów śpiewania kolęd „Wspólnie kolędujmy”.

   W rejestracji materiału uczestniczyły trzy zespoły ludowe. Słowację reprezentował zespół folklorystyczny „Stropkovčani“ oraz kapela ludowa „FS Makovica, zaś ze strony polskiej w nagraniu udział wzięła kapela ludowa „Duklanie”. Podczas trwającej cały dzień sesji, przy współpracy z firmą nagraniowej Jackob Sound Studio, udało się utrwalić 12 polskich i słowackich kolęd i pastorałek. Większość z nich została zaaranżowana na duży skład wokalno-instrumentalny skupiający członków wszystkich zespołów.

   Cechą charakterystyczną dla całej inicjatywy było umocnienie współpracy pomiędzy zespołami ludowymi działającymi w ramach lokalnych społeczności i umożliwianie im zetknięcia się z przejawami kultury muzycznej sąsiadów. Celem nadrzędnym było zachowanie i rozpowszechnienie dziedzictwa, jakim są tradycyjne kolędy i pastorałki, szerokiej grupie odbiorców. Niewątpliwie wydanie płyty będzie stanowiło interesujący materiał promujący sztukę ludową pogranicza polsko-słowackiego.
 
Zakończenie ferii z OK Dukla

           2018ferieart.jpgTegoroczne ferie zimowe w województwie podkarpackim przypadły na okres od 29 stycznia do 9 lutego. Przez całe dwa tygodnie przerwy od zajęć szkolnych, dzieci i młodzież z gminy Dukla miały okazję skorzystać z bogatej oferty atrakcji przygotowanej przez Ośrodek Kultury. Codziennie pod opieką instruktorów odbywały się trzygodzinne, różnorodne warsztaty i zajęcia edukacyjno-rekreacyjne zapewniające aktywny wypoczynek i rozrywkę kulturalną.

Galeria zdjęć

                Feriowicze mieli okazję wziąć udział w projekcjach bajek i filmów realizowanych w sali widowiskowo-artystycznej OK w Dukli. Przeprowadzono wiele konkursów i quizów, w których zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę ogólną oraz muzyczną. Zaproponowano również gry i zabawy ruchowe kształtujące koordynację, spryt, refleks i relacje społeczne. W ofercie zajęć znalazły się również warsztaty rozwijające zainteresowania uczestników. W środę (31 stycznia) i w poniedziałek (5 lutego) w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „warsztaty scrapbooking” – prezentujące niesamowitą technikę plastyczną pozwalającą na samodzielne tworzenie albumów, notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, itp. Za pomocą specjalnej maszyny do papieru i kompatybilnych z nią wykrojników, można tworzyć dekoracje i ozdoby z kolorowych kartek, tektury i filcu. Uczestnicy warsztatów wykonali dzięki tej technice spersonalizowane notesiki, ozdobne pudełeczka na drobne prezenty oraz kartki walentynkowe. Podczas zorganizowanych w środę (7 lutego) warsztatów kulinarnych przygotowano smaczne gofry z dżemem, kremem orzechowo-czekoladowym, bitą śmietaną i owocami. W drugim tygodniu ferii, korzystając ze sprzyjających, zimowych warunków pogodowych grupa feriowiczów wraz z opiekunami udała się na lodowisko i krótki spacer po Dukli. Dzieci obecne podczas ostatniego dnia zajęć otrzymały drobne upominki i słodycze. Przez całe ferie 2018 w zajęciach wzięło udział: 33 dziewczynki i 7 chłopców w wieku od 5 do 14 lat.

Instruktorzy Ośrodka Kultury dziękują wszystkim podopiecznym za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, i już teraz zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Ferii zimowych z Ośrodkiem Kultury w Dukli”.

 
Ośrodek Kultury zaprasza na:
plakat_2018_spektakl_js.jpg
 
Warsztaty Wspólnie kolędujmy
  2018wspolnekoledownie.jpg
   27 stycznia 2018 roku w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbyły się warsztaty śpiewania kolęd zatytułowane „Wspólnie kolędujmy”. Były one dopełnieniem realizowanego na przestrzeni ostatniego roku „Cyklu siedmiu warsztatów artystyczno-rękodzielniczych“ w ramach mikroprojektu pt. „Słowiańscy bliźniacy” – mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej Program Współpracy Trangranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

   Celem warsztatów oprócz nauki kolęd i pastorałek było nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi i słowackimi zespołami muzycznymi oraz aktywizacja mieszkańców i artystów z terenu objętego programem. Pierwsza część skierowana była dla wszystkich chętnych osób - miłośników śpiewu i muzyków, natomiast w części drugiej warsztatów wzięły udział zespoły folklorystyczne z Polski i Słowacji, które zdecydowały się nagrać płytę z kolędami pogranicza. Przygotowany materiał muzyczny został udokumentowany w sobotę 3 lutego 2018 roku podczas trwającej cały dzień sesji nagraniowej.


Katarzyna Błaż
 
Koncert 2018
 koncert_parafia_2018.jpg
28 stycznia 2018 roku odbył się „Koncert Galowy Laureatów V Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek”. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Stanisława Siuzdaka po raz kolejny mogliśmy gościć we wnętrzach Kościoła pw. św Marii Magdaleny i wysłuchać pięknych interpretacji polskich pieśni Bożonarodzeniowych. Laureaci zostali wyłonieni podczas przesłuchań konkursowych, które odbyły się w piątek 26 stycznia w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli.
W jury zasiedli: Sławomir Szybka – muzyk, instruktor GOK w Rymanowie, Artur Szajna – instruktor muzyki OK w Dukli oraz Katarzyna Błaż – instruktor amatorskiego ruchu artystycznego OK w Dukli.
Oto lista nagrodzonych:
Kat.1 – kl. IV-VII
I miejsce - Milena Zając – SP w Lubatowej
II miejsce- Julia Sechman – Zajdel Studio
III miejsce - Marcelina Albrycht - SP w Równem
wyróżnienie: Zespół wokalny ze SP w Równem
wyróżnienie: Wiktoria Cetera – GOK w Miejscu Piastowym
wyróżnienie: Iwona Frankowicz – SP w Króliku Polskim
wyróżnienie: Natalia Pająk – Zajdel Studio
Kat. 2 – gimnazjum
II miejsce – Maja Puchalik – SP w Króliku Polskim
III miejsce – Zuzanna Stec – GOK w Miejscu Piastowym
Kat. 3 – szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
I miejsce – Aleksandra Dyszkowska – zgłoszenie indywidualne
II miejsce - Lidia Kasperkowicz – I LO w Krośnie
III miejsce – Magdalena Pikuła – GOK w Miejscu Piastowym
Grand Prix – Martyna Wójcik – Zajdel Studio
    Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Sekretarz Gminy – pani Haliny Cycak, wikariusza Parafii pw. św Marii Magdaleny w Dukli – księdza Łukasza Mroczka oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli – pani Małgorzaty Walaszczyk-Faryj.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 617

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności