Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5176
Artykułów: 1388
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19961216

Archiwum

plener
plener
Plener Malarski
„Dukielskie pejzaże” – to tytuł pleneru malarskiego, który został zorganizowany po raz pierwszy przez Ośrodek Kultury w Dukli. Wydarzenie odbyło się w dniach od 19 do 25 maja 2013 roku. Czas spędzony w Dukli, zaowocował powstaniem obrazów inspirowanych pięknem przyrody, zabytków oraz atmosfery panującej w Dukli. Artyści nadali znanym nam obiektom, widokom nowe, świeże spojrzenie, można powiedzieć ze odkryli Duklę na nowo.

Galeria zdjęć

 

Czytaj całość
 
plastyka, poezja, piosenka
kamila
I miejsce Kamila Kula-Jasionka
24 maja, w Muzeum Historycznym „Pałac” w Dukli, dzięki uprzejmości dyrektora Pana Waldemara Półchłopka, odbył się Przegląd Piosenki Religijnej, rozstrzygnięty został również Konkurs Poezji i Plastyki o Tematyce Religijnej. W tym roku w konkursie piosenki i recytatorskim wzięło udział ponad 100 wykonawców w plastycznym ponad 50. W konkursie plastycznym, komisja w składzie Marta Mróz, Fernanda Olszewska, Katarzyna Obirek, Renata Gogol, Karolina Grabowska, uczennice Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Jarosławiu, postanowiły przyznać:

Galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Piosenka znana i lubiana

znil
Nagroda Główna-Natalia Zbiegień
Wyniki Konkursu Piosenki Znanej i Lubianej

28 maja w Muzeum Historycznym „Pałac” w Dukli odbył się Gminny Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Świstak, Małgorzata Walaszczyk-Faryj i przewodniczący Krzysztof Zajdel, postanowiła przyznać:

Galeria zdjęć


 

Kat I

Wyr. Oliwia Sorys

Kat II

Nagroda główna:  Julia Tyc Dukla, Julia Gołąbek – Głojsce, Emila Zając – Bell Canto, Marko Casahuaman – Dukla, Daria Rajchel – Dukla

Kat III

Nagroda Główna: Aleksandra Krowicka – Bell Canto, Aleksandra Dyszkowska – Bell Canto, Patryk Majer – Wietrzno, Gabriela Szczepanik Bell Canto

Wyr. Gabriela Szczurek – Dukla, Wiktoria Chajec – Dukla

Kat IV

Nagroda Główna: Arleta Urbańska – Bell Canto, Kinga Wróbel ZS nr 2 Dukla, Sylwia Kula – Jasionka, Barbara Głód – Jasionka, Julia Malczewska – Łęki Dukielskie, Zespół „Song” – Jasionka, Zespół z Łęk Dukielskich

Kat V

Nagroda Główna: Klaudia Dereniowska – Dukla, Natalia Zbiegień – ZS nr 2 Dukla

GRAND PRIX  Przeglądu zdobyła Kamila Kula - Jasionka

 
muzyczna niedziela
Image
Steel Velvet
  21 kwietnia Mszą Świętą na Pustelni Świętego Jana z Dukli
otwarty został się sezon motorowy 2013. Nastepnie odbył się pokaz trialu motorowego i o 16.00 na  dukielskim rynku rozpoczął sie koncert. Wystąpiły dwa rock'owe zespoły "Asystoria" i "Steel Velvet"
"Steel Velvet" to pochodząca ze Strzyżowa grupa, której muzyka nawiązuję klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Zespół powstał w 2008 roku, grając do dziś w nie zmiennym składzie.
Koncertowe występy przesycone są hard rock’n’rollową energią, powerem oraz – mocnym, melodyjnym brzmieniem w charakterystycznym stylu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w różnych rejonach Polski, występując w klubach oraz na dużych plenerowych scenach z takimi grupami jak Tsa, Turbo, Złe Psy, Proletariat, Oddział Zamknięty, Mech, Kat, Dżem czy Kobranocka.
W swoim dorobku fonograficznym posiadają demo. Nagraną w 2011 debiutancką płytę zatytułowaną „LuZ” zawierającą dziesięć hard rockowych utworów utrzymanych w klimacie lat 70/80’. Ponadto dwa zarejestrowane klipy „Wczorajszy Jazz” oraz „Soczewki” promujące utworów z płyty.


 
Gosposiada 2013
gospo
Przewodniczące KGW Gminy Dukla
Gosposiada 2013 13 kwietnia 2013r. Ośrodek Kultury w Dukli wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zorganizował II Gminną Gosposiadę. Gospodarzem tegorocznej biesiady było Koło Gospodyń Wiejskich z Głojsc. Jak to zwykle bywa gospodarz pokazuje się z jak najlepszej strony. I tym razem nie mogło być inaczej. Przy imprezie pracowało „pół wsi” strojąc salę, gotując i piekąc wspaniałe ciasta. Było przy pracować, ponieważ w biesiadzie wzięło udział ok. 200 osób! Wielką atrakcją była "Strzecha Gospodyni", która na stałe zagościła w kulinarnym repertuarze Gosposiady. Można było skosztować tradycyjne potrawy jak i niepowtarzalne, współczesne dania: ciasta, różnego rodzaju sałatki, sosy, pieczone ryby „świnki z galarety”, czekoladowo-jajowe grzybki, rolady, faszerowane kury itp. Nie zabrakło również różnorakich nalewek: miętowych, jabłkowych, jagodowych, malinowych, aroniowych, mandarynkowych, na miodzie . Wszystkie te przysmaki, przygotowały Koła z: Barwinka, Tylawy, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Równego, Cergowej i z Głojsc. Konkurs na najlepszą nalewkę wygrały Głojsce. Na scenie wystąpiły zespoły: "Równianie", "Wietrznianki", "Szarotka- Duklanie", "Łęczanie", oraz zespół złożony z członków Koła Gospodyń z Głojsc ( w swoim z resztą bardzo udanym debiucie estradowym).

Atrakcją wieczoru były wybory Miss II Gosposiady 2013, którą została Izabela Kołacz – w skakaniu przez linę nie miała sobie równych. Natomiast w konkurencji „rzucania jajek” wygrała drużyna z Tylawy. Do tańca przybyłym gościom przygrywał zespół z "AVITO" Krosna. Zabawa trwała do białego rana.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za udział, przygotowanie potraw i wspaniałą zabawę. Szczególne zaś podziękowania należą się gospodarzom: za współorganizację, wielkie zaangażowanie, serdeczność i miłą atmosferę.

Małgorzata Walaszczyk-Faryj
Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli
Galeria zdjęć
 
Plener Malarski
2013plener1.jpg
 
konkurs

 

Image
Laureaci konkursu


Lista Laureatów Gminnych Eliminacji Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej

 

Kategoria Gimnazjum

 

   

      1.      Aleksandra Brożyna kl. III Łęki Dukielskie     „O Boże” ,  „Taki Kraj”

2.      Kinga Wróbel kl. I ZS nr 2 Dukla    „Ojczyzno”, „Wierzę, że wrócę”

3.      Aleksandra Szpiech kl.II Wietrzno    J. Lechoń „Hymn Polaków z za granicy”,

A. Oppman „Koncert Chopina”

4.      Weronika Mazurek kl I Jasionka    M. Jonkajtys „Marsz Sybiraków”, S.Baliński „Ojczyzna Chopina”

5.      Jakub Worwa kl III ZS nr 2 Dukla    K.K. Baczyński „Elegia o chłopcu polskim”,

 W. Broniewski „Żołnierz polski”

6.      Tomasz Lorenc kl. I Jasionka    M. Jonkajtys „Poległym i pomordowanym na wschodzie” M.Hemar „Modlitwa”

 

 

Kategoria Szkoła Podstawowa

 

1.      Bartosz Ryczak kl.V  Łęki Dukielskie    M. Hemar „Gdybym…”, W. Bełza „Hymn Polski”

2.      Karolina Misiak kl. V Jasionka    K. I. Gałczyński „Ojczyzna”, F.Karpiński „Marsz”

3.      Martyna Gac kl. V  Łęki Dukielskie    W. Bełza „Ziemia rodzinna”, autor nieznany „Zmarł biedaczysko”

4.      Milena Bień kl. V Jasionka    K.K. Baczyński „Elegia o Chłopcu polskim”,

 W. Broniewski „Żołnierz polski”

5.      Wiktor Rajchel kl. V Dukla    W. Bełza „Czym ja będę?”, M. Konopnicka „Rok 1863”

 

Wszyscy laureaci nominowani są do Konkursu Powiatowego 18 kwietnia w internatcie ZS w Iwoniczu, ul. Zadwór 15

 


 
gosposiada
Image
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 451 - 468 z 617

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności