Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 5155
Artykułów: 1356
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19339364

Archiwum

Chóry
Image
Chór ze Słowacji
10 czerwca br. w kościele Ojców Bernardynów w Dukli na trzynastym Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Kościelnych i Cerkiewnych zgromadzili się przedstawiciele Gminy Dukla, Starostwa Powiatowego w Krośnie, radni, burmistrzowie, wójtowie, mieszkańcy gminy i powiatu. Wystąpiło sześć chórów z powiatu krośnieńskiego, Słowacji i Węgier w hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Koncert to wyraz podziękowania za wyniesienie na ołtarze naszego największego z Wielkich Polaków i uczczenie 15. rocznicy Jego pobytu w Dukli i w Krośnie. A wszystko to stało się możliwe za sprawą naszego rodaka św. Jana z Dukli.


          
Czytaj całość
 
XX JUBILEUSZOWY KONCERT
Image
Koncert Laureatów
27 maja w klasztorze OO. Bernardynów odbył się uroczysty koncert finalistów XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Religijnej oraz konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy o tematyce religijnej. Na koncert przybyli zaproszeni goście m.in. burmistrz Marek Górak z małżonką i Pani Grażyna Ostrowska kierownik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Krośnie. Finaliści po koncercie dowiedzieli się, jak komisja konkursowa rozdysponowała miejsca na podium i wyróżnienia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Nagrody wręczali o. kustosz Micheasz Okoński i burmistrz Marek Górak. Ośrodek Kultury pragnie podziękować o. kustoszowi Micheaszowi za miłe przyjęcie i owocną współpracę.
 
Piosenka Religijna
 
Image
Weronika Wnęk - Równe
W piątek 25 maja w sali Domu Ludowego w Cergowej, odbył się XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Religijnej i towarzyszący jej Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy. Dzięki gościnności i uprzejmości sołtysa Pana Adama Faustusa i rady sołeckiej konkurs mógł przebiegać w miłej, kameralnej atmosferze. Sołtys wsi Cergowa przygotował salę, a panie z rady sołeckiej pyszny poczęstunek. Komisja konkursowa w okrojonym niestety składzie: pani Halina Cycak , o. Maksym i przewodniczący jury Wojciech Krężałek, miała w tym roku nie lada orzech do zgryzienia. Po wysłuchaniu 75 prezentacji wokalnych i recytatorskich ze wszystkich szkół naszej gminy, komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.


Nagrodzeni w XX Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Religijnej

1m. Nikola Stanek - Dukla
2m. Daria Rajchel - Dukla

galeria zdjęć

  galeria video

Czytaj całość
 
konkurs rozstrzygnięty
Wyniki konkursu plastycznego o tematyce religijnej.
Komisja konkursowa w składzie Nina Szczurek, Alicja Jakieła i Norbert Uliasz postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

KAT. I

1m. Martyna Twardzik - Dukla
       Jowita Wrzecionko - Dukla
2m. Tomasz Delimata - Tylawa
       Wiktoria Malinowska - Tylawa
3m. Jerzy Drozd - Równe
       Martyna Kosior - Tylawa

wyr. Michał Aszlar - Dukla

KAT. II

1m. Jakub Wilk - Tylawa
       Weronika Leśniak - Wietrzno
2m. Klaudia Zima - Tylawa
       Sylwia Machowska - Jasionka
3m. Bernadetta Baraniecka - Tylawa
       Krystyna Mazur - Wietrzno

wyr. Aleksandra Staroń - Łęki Dukielskie
       Kamila Knap - Wietrzno

KAT. III

1m. Natalia Delimata - Tylawa
       Dominika lis - Dukla
       Ewelina Wierdak - Wietrzno
2m. Maciej Śnieżek - Równe
       Anna Kordyś - Tylawa
3m. Jakub Brzana - Równe

wyr. Diana Uliaszyk - Równe, Aleksandra Drozd - Dukla, Aleksandra Szpiech - Wietrzno

KAT. IV

1m.  Roman Krok - ŚDS
       Katarzyna Szyszlak - ŚDS
       Krystyna Krężałek - ŚDS
       Jadwiga Bogacz - ŚDS
       Ewelina Toropiła - Dukla
2m. Tadeusz Zając i Dariusz Mańka - ŚDS

wyr. Anna Witek - ŚDS
       Piotr Mastej - ŚDS

Nagrody zostaną uroczyście wręczone 27 maja o godz 11.30 w klasztorze o.o Bernardynów w Dukli po Koncercie XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Religijnej.
 
Remont ruszył
Image
Remont ruszył
W kwietniu ruszył długo wyczekiwany remont sali widowiskowo - kinowej. Obecnie trwają prace rozbiórkowe. Zmianie ulegnie cały wystrój architektoniczny sali, pojawią się tynki akustyczne, wymienione zostaną stare fotele. Odnowiony zostanie też parkiet oraz sala uzyska nowe oświetlenie. Wszystko to ma na celu dostosowania do standardów współczesnych oraz zapewnienia wygody dla naszych gości. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i z nadzieją czekamy na pomyślne zakończenie prac remontowych. Mamy nadzieję, że odnowiona sala widowiskowa będzie spełniała wszelkie oczekiwania i nadal przez długie lata będzie mogła służyć mieszkańcom.


 
Wyniki ankiety
ankieta.jpg
 
znana i lubiana
Image
Emilia Zając
20 kwietnia po raz ostatni (ze względu na remont) w "starej" sali kina "Promień" odbył się konkurs organizowany przez Ośrodek Kultury, był to Gminny Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 30 uczniów ze szkół z Wietrzna, Głojsc, Jasionki i Dukli. Komisja konkursowa w składzie Krzysztof Zajdel, Dorota Świstak i Małgorzata Walaszczyk-Faryj postanowiła przyznać 15 nagród w pięciu kategoriach wiekowych.

Nagrody Główne otrzymali:
Nikola Stanek, Bartosz Matusik, Gabriela Szczurek i Aleksandra Krowicka, Emilia Zając, Jakub Głód i Karol Wajs, Kinga Wróbel, Kamila Kula, Katarzyna Murdzek, Patryk Majer, Laura Woźniak i Sebastian Dubiel, Natalia Zbiegień, Sylwia Kula, Klaudia Dereniowska, Karolina Jastrząb, Marzena Głód i Anna Witek.

 
poezja patriotyczna
Image
Kamil Robótka - Łęki Dukielskie
12 kwietnia w sali kina "Promień" odbyły się Gminne Eliminacje VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Do gminnego etapu zgłosiło się 22 młodych artystów z Głojsc, Jasionki, Wietrzna, Łęk Dukielskich i Dukli. Każdy z uczestników musiał przygotować po 2 utwory poetyckie polskich autorów wg. własnego wyboru.

     UWAGA!     Etap powiatowy odbędzie się w SALI KINA W IWONICZU ZDROJU: dla szkół podstawowych - 19.04.2012 r. od godz. 9.00, dla gimnazjów - 19.04.2012 r. od godz. 12.00 dla szkół ponadgimnazjalnych - 19.04.2012 r. od godz. 14.00. Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród i uroczystym koncertem z okazji Święta 3 – Maja odbędzie się 3 .05. 2012 r. w Iwoniczu Zdroju. O dokładnym miejscu i godzinie zainteresowani zostaną poinformowani na konkursie powiatowym 19.04.2012 r.

   Komisja konkursowa w składzie Alicja Jakieła, Urszula Szczurek i Norbert Uliasz postanowiła przyznać następujące nominacje do etapu powiatowego i wyróżnienia:

NOMINOWANI DO ETAPU POWIATOWEGO:
1. Szkoła Podstawowa

Laura Woźniak - Głojsce - Antoni Słonimski "Polska", Feliks Konarski "Czerwone maki na Monte Casino"
Wiktor Rajchel - Dukla - Stanisław Baliński "Polska podziemna", Zbigniew Kabata "A jeżeli padnę"
Bartosz Ryczak - Łęki Dukielskie - Juliusz Słowacki "W pamiętniku Zofii Bobrówny", Władysław Bełza "Hymn Polski"

2. Gimnazjum
Sylwia Miśkowicz - Łęki Dukielskie - Maria Konopnicka "O Wrześni", Wincent Pol "Pieśń ziemi naszej..."
Kamil Robótka - Łęki Dukielskie - K.K. Baczyński "Elegia o chłopcu polskim" Władysław Broniewski "Mój pogrzeb"
Emilia Kusz - Łęki Dukielskie - Marian Hemar "Kolęda", Zbigniew Herbert "Raport z oblężonego miasta" - fragment

WYRÓŻNIENI (NIE BIORĄ UDZIAŁU W ETAPIE POWIATOWYM):
Milena Bień, Karolina Misiak - SP Jasionka
Martyna Gac - SP Łęki Dukielskie
Aleksandra Szpiech - Gimnazjum Wietrzno 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 469 - 486 z 596

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności