Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5228
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20501812

Archiwum

BALMUZ 2010
Image
Zespół "TRIO BAND"
14 lutego br. Zespół Trio Band wziął udział w XI Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych Podkarpacia „Balmuz” 2010. Przegląd ten nie ma charakteru konkursowego, zespoły spotykają się po to aby wymienić doświadczenia, lepiej się poznać, zintegrować i oczywiście dobrze się pobawić. Zespoły koncertują na zmianę według wylosowanej na początku kolejności. W przeglądzie wzięło udział oprócz nas jeszcze 5 zespołów: K5 , OKEY, Groovinscy, Orion, Dryms. Zespołowi Trio Band przypadło rozpocząć imprezę. Wszyscy w wyśmienitych humorach bawili się do białego rana. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie przeglądu a zaprzyjaźnionym zespołom za stworzenie przyjaznej atmosfery i doskonały repertuar!

 
" ŚPIEWY" W LO O MIŁOŚCI
Image
I miejsce
11 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Dukli odbył się
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o Tematyce Miłosnej. Uczestnicy konkusru zjechali z całego powiatu a gminę Dukla reprezentowały szkoły z Wietrzna, Głojsc, Iwli i Dukli. Jak co roku Ośrodek Kultury zajął się obsługą akustyczna, reporterską - efekty można zobaczyć w postaci filmów i zdjęć zamieszczonych niżej. Zapraszamy do galerii.

Czytaj całość
 
XI BIEG NARCIARSKI MO PUCHAR BURMISTRZA GMINY DUKLA
Image
Chyrowa - biegi narciarskie 2010
W ubiegłą sobotę 6 lutego 2010r. w Chyrowej odbył sie już XI Bieg Narciarski o Puchar Burmistrza Gminy Dukla. 106 zawodników zgłosiło chęć udziału tegorocznych w zawodach.  Przygotowana trasa - bardzo malowniczo położona - okazała się być trudną i nie obyło się (w kategoriach dziecięcych ) bez przewrotek i małych kolizji. W najliczniejszej kategorii rocz. 97-2000 wystartowało aż 53 zawodników - 28 chłopców i 25 dziewcząt. Najmniej liczną kategorią okazał się rocz. 2001 i młodsi w tej kategorii wystartowało tylko 6 zawodników 4 chłopców i 2 dziewczynki. Niestety z naszej gminy w zawodach wystartowały tylko 3 osoby. Zwycięzcy otrzymali z rak Burmistrza Gminy Dukla Marka Góraka pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Całość imprezy przygotował Ośrodek Kultury z Dukli przy współudziale Urzędu Gminy z Dukli, AZS PWSZ z Krosna, GOPR - sekcji z Krosna i Lokalnej grupy Działania Kraina Nafty.

Czytaj całość
 
SLALOM
Image
Dekoracja najlepszych zawodników
20 stycznia na stacji narciarskiej w Chyrowej odbyły się Gminne Zwody w Narciarstwie Alpejskim w konkurencji slalom gigant. Zawody zorganizował Ośrodek Kultury w Dukli wspólnie ze stacją narciarską "Chyrowa - Ski" i J&J Jarząbek. Chęć rywalizacji na stoku zgłosiło 253 zawodników ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Chłopcy i dziewczyny rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik miał tylko jedną szansę (jeden przejazd) - więc nie było możliwości nadrobienia czasu przejazdu. Najszybszym a co za trym idzie  - NAJLEPSZYM zawodnikiem tegorocznych zmagań ze stokiem okazał się Jakub Krajmas (czas przejazdu 27,21) z ZSP w Dukli . Zawodnicy stający na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary ufundowane przez Ośrodek Kultury,  karnety na wyciąg ufundowane przez "Chyrowa - ski" natomiast firma J&J Jarząbek - szkoła narciarska - ufundowała telefony komórkowe.

Czytaj całość
 
III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Image
Karol Wajs - I miejsce
14 stycznia w sali kina „Promień” odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Z powodu na dużą ilości dzieci (102 uczestników) zgłoszonych do konkursu – podzielony został na dwie części. Wyniki z pierwszej części czyli kategorii przedszkolaki i kategorii klasy I-III (78 prezentacji) przedstawiają się następująco:

Czytaj całość
 
Przegląd Kolęd w Łękach Dukielskich
Image
Łęki Dukielskie 2010
6 grudnia 2010 zespół obrzędowo-śpiewaczy „SZAROTKA” z Ośrodka Kultury w Dukli , wziął udział w I POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK w Łękach Dukielskich. W Przeglądzie wzięło udział 15 zespołów. Zespół „Szarotka” wykonał dwie starodawne pastorałki : ”Od wschodu słońca” i „Narodził się w stajni” . Regulamin przeglądu nie przewidywał miejsc ani wyróżnień – wszystkie zespoły z rąk zaproszonych gości otrzymały pamiątkowe anioły. Na zakończenie organizatorzy ugościli wszystkich herbatką i bigosem.

 
Koncert Bożonarodzeniowy
Image
Koncert Bożonarodzeniowy 2009
13 GRUDNIA 2009 , tradycyjnie już z okazji Świat Bożego Narodzenia w Ośrodku Kultury w Dukli odbył się uroczysty koncert; w tym roku pt. "TOBIE MAŁY PANIE". Licznie przybyła publiczność, wysłuchała przepiękne tradycyjne polskie kolędy i starodawne pastorałki. W koncercie wystąpili :zespół „Gabi” (grupa najmłodsza) solistki (OK. Dukla, ZSP Dukla), zespół „Szarotka” (OK. Dukla) oraz dziecięco - młodzieżowy chór z ZSP w Łękach Dukielskich. Na zakończenie koncertu Burmistrz Gminy Dukla Marek Górak złożył przybyłym świąteczne życzenia a następnie podzielił się z nimi opłatkiem. Po wspólnym kolędowaniu organizatorzy przygotowali dla każdego wigilijny barszcz, pierożki z kapustą i grzybami a także świąteczne ciasto.


 
Mikołaj
Image
Mikołajki 2009

Galeria zdjęć
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 613 - 630 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności