Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 5138
Artykułów: 1342
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19144565

Archiwum

Wernisaż
   kondrat2017.jpgTę Czerń pokochałam.
    Wykluczona, źle zrozumiana, narzucono jej mnóstwo negatywnych znaczeń, zaszufladkowana, odrzucana od innych kolorów. W ogóle, powiadają, kolorem nie jest. I nie ma tych obrazów, nie istnieją, nie żyją bez Światła. A Światło gra na tej Czerni czule. I pojawiają się Tęcze.

Maria Kondrad
Ur. 1971 w Nysie, z rodzin przesiedlonych spod Lwowa i z Sanoka.
   Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z tytułami plastyk-jubiler oraz instruktor kulturalno-oświatowy.
Absolwentka studiów licencjackich I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z malarstwa w 2016 r uzyskała w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem dr hab. Prof. UR Antoniego Nikla, dr hab. Prof. UR Marka Olszyńskiego i dr hab. Prof. UR Marka Pokrywki.
   Obecnie studentka Wydziału Sztuki UR , studia II stopnia, specjalność Malarstwo i techniki malarskie. Uczestniczka wielu plenerów i akcji artystycznych, pasjonatka teatru lalek oraz upowszechniania kultury plastycznej i teatralnej wśród dzieci, także tych dorosłych. Autorka scenariuszy i scenografii. Od 20 lat tworzy autorskie unikatowe ubrania z naturalnych tkanin i dzianin.
   Z wyboru mieszka na Podkarpaciu, u podnóża Beskidu Niskiego, w „krzokach” za wsią.
   Od 24 lat Mama Bronisza, Bohusza i Jaśminy.
Wystawy zbiorowe:
2017.08.01-09 - „Projekt art. GENIUS SAECULI... W hołdzie M. Abakanowicz” Galeria r_z / ORz ZPAP, Rzeszów
2017 - „Kształtowanie x 3”, Zbiorowa wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Stalowej Woli
2016 - „Kształtowanie”, Wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Rzeszowie
2016 - „Artyści Dla Emilki”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2016 - „Autofokus” Foto i wideo studentów Wydziału Sztuki UR, Tarnów
2016 - „Dla Justyny”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2015 - Wystawa poplenerowa w PUB Kultura, Rzeszów
2014 - „Anomalia” Wystawa studentów UR, Rzeszów
2014 - „Werynia” Wystawa poplenerowa, Rzeszów
Wystawy indywidualne:
2017 – „Wielosobecności” Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
2016 - „Do-tkliwość” Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
2009 - „Lniane malowanie” Kresowy Dom Sztuki, Dubiecko
2008 - Wystawa Indywidualna w Fundacji Sto Pociech w Warszawie
2008 - „Lnem malowanie” Wystawa indywidualna na Słowacji , Svidnik
 
światłoczuła
 swiatloczula2017.jpg
    Polska Światłoczuła to unikatowy projekt filmowy, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej, który od pięciu lat dociera z najlepszym polskim kinem wszędzie tam, gdzie na co dzień dostęp do kultury jest utrudniony. W trasę zabierają twórców filmu – znanych aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych ludzi kina. Co miesiąc wyruszają w kilkudniową trasę w inny zakątek Polski i organizują bezpłatne pokazy dla lokalnej społeczności oraz rozmowy z twórcami, które relacjonowane są w Internecie.
   Tym razem w trzydniową trasę pojechał film „Sztuka Kochania” i odtwórczyni głównej roli - Magdalena Boczarska. W sobotę 26 sierpnia 2017 r. Polska Światłoczuła zawitała do Dukli, gdzie w sali dawnego kina „Promień” odbyła się projekcja filmu i spotkanie z aktorką.
   Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już o godzinie 16.00. Pięcioosobowa ekipa koordynująca projekt i pracownicy Ośrodka Kultury zajęli się przygotowaniem sali: zabezpieczyli ją w profesjonalny sprzęt projekcyjny i nagłośnieniowy oraz narzędzia potrzebne do transmisji wydarzenia w sieci. Wszystko po to, by zapewnić widzom najlepszą jakość pokazu. O godzinie 18.00 widzowie i zaproszeni goście zapełnili wszystkie przygotowane miejsca i rozpoczęła się projekcja filmu opowiadającego historię najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u – Michaliny Wisłockiej, autorki przełomowej książki „Sztuka Kochania”. Po krótkiej przerwie około godziny 20.15 na scenie sali kinowej pojawiła się największa gwiazda tego filmu - Magdalena Boczarska. Spotkanie było na żywo transmitowane na stronie Polski Światłoczułej. Aktorka chętnie odpowiadała na pytania zadawane z widowni oraz przez internautów, które dotyczyły kulis kręcenia filmu oraz jej kariery zawodowej. Pani Magda opowiedziała między innymi jak wyglądały castingi i przygotowania do wcielenia się w rolę Wisłockiej. Zdradziła tajniki charakteryzacji i pracy nad poszczególnymi scenami, a także przytoczyła krótkie anegdoty z planu zdjęciowego. Wspomniała również o swoim kontakcie z córką Michaliny Wisłockiej – Krystyną i o jej reakcji po obejrzeniu filmu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia wykonali pamiątkowe zdjęcie z aktorką.
  Mamy nadzieję, że współpraca Ośrodka Kultury z Polską Światłoczułą nie zakończy się na tym jednym wydarzeniu i gdy zawitają na Podkarpacie, będzie możliwość zorganizowania kolejnego pokazu.
 
zapraszamy na film
2017sztukakochania.jpg
 
zakończenie wakacji
plakat_wakacje_2017.jpg
 
Dożynki Gminne
   
dozynki2017.jpg
      Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest zakorzeniona w kulturze ludowej jako święto Matki Boskiej Zielnej patronki ziemi i jej bujnej roślinności. W tym dniu rolnicy święcą plony, będące efektem ich całorocznej pracy na roli.
     15 sierpnia 2017 r. w Tylawie odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęła dziękczynna msza święta. Po jej zakończeniu delegacje dożynkowe wraz z zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami nabożeństwa utworzyły korowód i z towarzyszeniem muzyki przeszły na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się dalsza część programu. Pod dożynkową sceną ośpiewano i zaprezentowano wieńce, wystawione przez następujące miejscowości: Barwinek, Iwlę, Lipowicę, Łęki Dukielskie, Równe, Tylawę, Wietrzno, Zboiska i Zyndranową. Wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Dukli.
      Po części oficjalnej przestąpiono do realizacji części artystycznej, podczas której na dożynkowej scenie zaprezentowali się: zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Następnie przed publicznością wystąpił Aleksander Martinez, który zdobył popularność dzięki udziałowi w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”. Filipińczyk zachwycił wszystkich widzów niesamowitym głosem oraz szerokim repertuarem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ B&S Błażejem.

 
Muzyczna Niedziela
2017mn20sierpnia.jpg
 
Wernisaż "Tęczerń"
2017teczern.jpg
 
DOŻYNKI GMINNE
2017doynkiplakat.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 589

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności