Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5166
Artykułów: 1376
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19703750

Archiwum

Gabi
plakat_zapisy_gabi_2017.jpg
 
koniec wakacji
zakonczeniewakacji2017.jpg   27 sierpnia na dukielskim rynku odbyło się zakończenie wakacji 2017. Popołudnie rozpoczęliśmy od spektaklu pod tytułem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka” z Krakowa oraz pokazu iluzji w wykonaniu Dominika Potyrały "Domino Magic Show". To z myślą o najmłodszych – choć występ magika zaciekawił i zaangażował do zabawy całą publiczność.


  Następnym punktem programu były koncerty. Organizatorzy zaprosili dwa zespoły. Pierwszy, który wystąpił to „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów”. Grupa wywodząca się z Tarnowa tworząca i grająca przede wszystkim Rock, Alternative, Blues-Rock, Funk choć nie stroniąca również od inspiracji folkowych. Wcześniej zespół koncertował pod nazwami ,,Quelque Chose" lub ,,Głośna Sprawa". Drugi band jaki wystąpił na naszej scenie to Blu'Ska. Barwnie pokolorowana przez grupę przyjaciół z Jawiszowic (k. Oświęcimia) rzeczywistość zawierająca elementy SKA i REGGAE, które tworzą kipiący pozytywną energią wulkan sceniczny poruszający wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Znakiem rozpoznawczym zespołu są chwytliwe i łatwo zapamiętywane melodie wygrywane przez sekcję dętą z akordeonem i puzonem. Do tego gitara elektryczna, bas, perkusja i perełka w postaci kongów i bongosów czyli etnicznych bębnów tworzących wyjątkowy klimat. Blu'ska ma też za sobą udział w 11 edycji „Must Be The Music” gdzie zdobył bardzo pochlebne opinie od jurorów.
   Podczas imprezy instruktorzy z Ośrodka Kultury zapewnili dla najmłodszych animacje: balonowe zoo, malowanie twarzy i zabawę z bańkami mydlanymi.Tradycyjnie, podczas koncertów, towarzyszył nam deszcz!
 
Wernisaż
   kondrat2017.jpgTę Czerń pokochałam.
    Wykluczona, źle zrozumiana, narzucono jej mnóstwo negatywnych znaczeń, zaszufladkowana, odrzucana od innych kolorów. W ogóle, powiadają, kolorem nie jest. I nie ma tych obrazów, nie istnieją, nie żyją bez Światła. A Światło gra na tej Czerni czule. I pojawiają się Tęcze.

Maria Kondrad
Ur. 1971 w Nysie, z rodzin przesiedlonych spod Lwowa i z Sanoka.
   Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z tytułami plastyk-jubiler oraz instruktor kulturalno-oświatowy.
Absolwentka studiów licencjackich I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z malarstwa w 2016 r uzyskała w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem dr hab. Prof. UR Antoniego Nikla, dr hab. Prof. UR Marka Olszyńskiego i dr hab. Prof. UR Marka Pokrywki.
   Obecnie studentka Wydziału Sztuki UR , studia II stopnia, specjalność Malarstwo i techniki malarskie. Uczestniczka wielu plenerów i akcji artystycznych, pasjonatka teatru lalek oraz upowszechniania kultury plastycznej i teatralnej wśród dzieci, także tych dorosłych. Autorka scenariuszy i scenografii. Od 20 lat tworzy autorskie unikatowe ubrania z naturalnych tkanin i dzianin.
   Z wyboru mieszka na Podkarpaciu, u podnóża Beskidu Niskiego, w „krzokach” za wsią.
   Od 24 lat Mama Bronisza, Bohusza i Jaśminy.
Wystawy zbiorowe:
2017.08.01-09 - „Projekt art. GENIUS SAECULI... W hołdzie M. Abakanowicz” Galeria r_z / ORz ZPAP, Rzeszów
2017 - „Kształtowanie x 3”, Zbiorowa wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Stalowej Woli
2016 - „Kształtowanie”, Wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Rzeszowie
2016 - „Artyści Dla Emilki”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2016 - „Autofokus” Foto i wideo studentów Wydziału Sztuki UR, Tarnów
2016 - „Dla Justyny”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2015 - Wystawa poplenerowa w PUB Kultura, Rzeszów
2014 - „Anomalia” Wystawa studentów UR, Rzeszów
2014 - „Werynia” Wystawa poplenerowa, Rzeszów
Wystawy indywidualne:
2017 – „Wielosobecności” Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
2016 - „Do-tkliwość” Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
2009 - „Lniane malowanie” Kresowy Dom Sztuki, Dubiecko
2008 - Wystawa Indywidualna w Fundacji Sto Pociech w Warszawie
2008 - „Lnem malowanie” Wystawa indywidualna na Słowacji , Svidnik
 
światłoczuła
 swiatloczula2017.jpg
    Polska Światłoczuła to unikatowy projekt filmowy, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej, który od pięciu lat dociera z najlepszym polskim kinem wszędzie tam, gdzie na co dzień dostęp do kultury jest utrudniony. W trasę zabierają twórców filmu – znanych aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych ludzi kina. Co miesiąc wyruszają w kilkudniową trasę w inny zakątek Polski i organizują bezpłatne pokazy dla lokalnej społeczności oraz rozmowy z twórcami, które relacjonowane są w Internecie.
   Tym razem w trzydniową trasę pojechał film „Sztuka Kochania” i odtwórczyni głównej roli - Magdalena Boczarska. W sobotę 26 sierpnia 2017 r. Polska Światłoczuła zawitała do Dukli, gdzie w sali dawnego kina „Promień” odbyła się projekcja filmu i spotkanie z aktorką.
   Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już o godzinie 16.00. Pięcioosobowa ekipa koordynująca projekt i pracownicy Ośrodka Kultury zajęli się przygotowaniem sali: zabezpieczyli ją w profesjonalny sprzęt projekcyjny i nagłośnieniowy oraz narzędzia potrzebne do transmisji wydarzenia w sieci. Wszystko po to, by zapewnić widzom najlepszą jakość pokazu. O godzinie 18.00 widzowie i zaproszeni goście zapełnili wszystkie przygotowane miejsca i rozpoczęła się projekcja filmu opowiadającego historię najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u – Michaliny Wisłockiej, autorki przełomowej książki „Sztuka Kochania”. Po krótkiej przerwie około godziny 20.15 na scenie sali kinowej pojawiła się największa gwiazda tego filmu - Magdalena Boczarska. Spotkanie było na żywo transmitowane na stronie Polski Światłoczułej. Aktorka chętnie odpowiadała na pytania zadawane z widowni oraz przez internautów, które dotyczyły kulis kręcenia filmu oraz jej kariery zawodowej. Pani Magda opowiedziała między innymi jak wyglądały castingi i przygotowania do wcielenia się w rolę Wisłockiej. Zdradziła tajniki charakteryzacji i pracy nad poszczególnymi scenami, a także przytoczyła krótkie anegdoty z planu zdjęciowego. Wspomniała również o swoim kontakcie z córką Michaliny Wisłockiej – Krystyną i o jej reakcji po obejrzeniu filmu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia wykonali pamiątkowe zdjęcie z aktorką.
  Mamy nadzieję, że współpraca Ośrodka Kultury z Polską Światłoczułą nie zakończy się na tym jednym wydarzeniu i gdy zawitają na Podkarpacie, będzie możliwość zorganizowania kolejnego pokazu.
 
zapraszamy na film
2017sztukakochania.jpg
 
zakończenie wakacji
plakat_wakacje_2017.jpg
 
Dożynki Gminne
   
dozynki2017.jpg
      Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest zakorzeniona w kulturze ludowej jako święto Matki Boskiej Zielnej patronki ziemi i jej bujnej roślinności. W tym dniu rolnicy święcą plony, będące efektem ich całorocznej pracy na roli.
     15 sierpnia 2017 r. w Tylawie odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęła dziękczynna msza święta. Po jej zakończeniu delegacje dożynkowe wraz z zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami nabożeństwa utworzyły korowód i z towarzyszeniem muzyki przeszły na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się dalsza część programu. Pod dożynkową sceną ośpiewano i zaprezentowano wieńce, wystawione przez następujące miejscowości: Barwinek, Iwlę, Lipowicę, Łęki Dukielskie, Równe, Tylawę, Wietrzno, Zboiska i Zyndranową. Wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Dukli.
      Po części oficjalnej przestąpiono do realizacji części artystycznej, podczas której na dożynkowej scenie zaprezentowali się: zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Następnie przed publicznością wystąpił Aleksander Martinez, który zdobył popularność dzięki udziałowi w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”. Filipińczyk zachwycił wszystkich widzów niesamowitym głosem oraz szerokim repertuarem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ B&S Błażejem.

 
Muzyczna Niedziela
2017mn20sierpnia.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 108 z 609

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności