Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20888335

Archiwum

koncert 2017
koncert_bozenarodzeni_projekt_2017.jpg
 
X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
2017obcojeyczna_art.jpg Wyniki „X Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej”
24 listopada 2017 roku w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się „X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Komisja w składzie: Wojciech Krężałek, Krystyna Dombeck oraz Katarzyna Błaż przesłuchali plisko 70 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Oto lista osób nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu.


Kategoria I – kl. 1-3 SP
I miejsce: Oliwia Bożętka – SP w Iwli
II miejsce: Ewa Sitek – SP w Sieniawie
III miejsce: Urszula Jakieła – Royal Art. Studio

Kategoria II – kl. 4-6 SP
I miejsce: Oliwia Szybka – Zajdel Studio
II miejsce: Natalia Bęben – GOK w Korczynie
III miejsce: Julia Sechman – SP w Miejscu Pistowym
wyróżnienie: Joanna Kawulok – indywidualnie

Kategoria III – kl. 7 i klasy gimnazjalne
I miejsce: Maja Prajsnar – SP nr 14 w Krośnie
II miejsce: Martyna Wójcik – Zajdel Studio
III miejsce: Kamila Sowa – Miejski Zespół Szkół nr 4 w Krośnie
III miejsce: Zespół „SONG” – SP w Krościenku Wyżnym
wyróżnienie: Maja Puchalik – GOK w Rymanowie

Kategoria IV – liceum
I miejsce: Aleksandra Lange – ZSP nr 5 w Krośnie
II miejsce: Weronika Lechowicz – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie
III miejsce: Weronika Wnęk – ZSP nr 1 w Krośnie
 
kolejność piosenka obcojęzyczna

X POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

KAT . 1. – kl. I-III                                                                                  godz. 9.00

1.   

Sabina Sereda

„Great escape”

SP w Iwli

2.   

Ewa Sitek

„I have a dream”

SP w Sieniawie

3.   

Zofia Sobolewska

„Ich habe keine Zeit”

SP w Iwli

Czytaj całość
 
nagroda

   

button_2017.jpg
       
Projekt button - autor: Aleksandry Poradyło
  SP w Łękach Dukielskich,
   I miejsce w konkursie, oddany do realizacji.

      W ramach nagrody dla laureatów poszczególnych konkursów i działań na rzecz realizacji Projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa” pn „Ballada pisana Szlakiem Frontu Wschodniego”,  Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza:
- laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej: Marcelina Albrycht, Stanisław Stojak, Zuzanna Szczurek, Julia Kula, Oliwia Bobula, Eliza Kowalska, Małgorzata Wróbe,l Sara Woźniak, Bartłomiej Dębiec.
- laureatów 1, 2 i 3 miejsca Quizu Historycznego: Paweł Kowalewski, Julia Tyburcy, Emilia Szczurek.
- laureatów 1, 2 i 3 miejsca Konkursu Plastycznego: Aleksandra Poradyło, Ewelina Gonet, Kamil Konop.
- drużynę harcerską „Watra” i „Iskra”,
- przedstawicieli Dukielskiego Uniwersytetu III Wieku na wyprawę edukacyjno-artystyczną do Warszawy.
   W programie wizyty w stolicy przewidziano:
zwiedzanie warszawskiej starówki, wizytę w Centrum Nauki Kopernik, seans w najnowocześniejszym Planetarium w Polsce „Niebo Kopernika”, wizytę w Muzeum Niepodległości a dokładnie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, sztukę teatralną w Teatrze Polonia Krystyny Jandy na scenie „Och Teatr”

   Wszystkich prosimy o kontakt i potwierdzenie wyjazdu


baner_niepodlegla.jpg
Czytaj całość
 
quiz historyczny
   quiz_niepodlegla.jpg
    W ramach realizacji Projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa” pt. „Ballada pisana szlakiem frontu wschodniego” , przez Ośrodek Kultury w Dukli, został przeprowadzony gminny konkurs historyczny „QUIZ WIEDZY O NIEPODLEGŁEJ”. Celem realizowanego zadania było pogłębianie i umacnianie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i obywatelskich w oparciu zdobywanie i popularyzację wiedzy historycznej dotyczącej dziejów Polski z okresu odzyskania niepodległości i kształtowania się granic państwa polskiego ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej.
    Konkurs odbył się w dniu 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Tylawie. Wzięło w nim udział 21 uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum z terenu Gminy Dukla. Uczestnicy rozwiązywali arkusze testowe z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Pytania wzbogacone były materiałami ikonograficznymi, kartograficznymi i tekstami źródłowymi.
   Najlepiej przygotowani okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasionce – Paweł Kowalewski i Emilia Szczurek. Zajęli oni pierwsze i drugie miejsce w konkursie. Trzecie miejsce zajęła uczennica SP w Dukli – Julia Tyburcy. Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe oraz wezmą udział w wycieczce do Warszawy. Ponadto komisja konkursowa wyróżniła następujących uczniów: Macieja Mrówkę, Remigiusza Sudię, Klaudię Wielgosz, Piotra Kordysia, Witolda Myszę, Jakuba Folcika i Pawła Gumiennego. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Renata Frey
baner_niepodlegla.jpg
 
 
patriotyczna
plakat_11_listopada.jpg
 
flaga
wywie_flag_polski.jpg
 
Zuchy - Krempna
zuchy_rowne.jpg  
   26 października 2017 roku Zuchy i młodsi Harcerze uczestniczyli w wycieczce do Krempnej. Organizatorem był Ośrodek Kultury w Dukli w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-20121. Koordynatorem tego projektu jest dh. pwd. Barbara Klecha.
   Głównym celem wycieczki było odwiedzenie Szlaku Frontu Wschodniego i przybliżenie dzieciom historii tego regionu z czasów I Wojny Światowej.
   Przy pięknej jesiennej pogodzie grupa pieszo pokonywała trasę z centrum Krempnej na cmentarz wojenny nr 6. Tam uczestnicy na tablicach pamiątkowych odczytywali informacje na temat narodowości poległych żołnierzy, wysłuchali historii powstania cmentarza i pomnika, zwieńczonego wieńcem z miedzianych liści dębowych.
   Następnie na skraju lasu odbyła się zbiórka. Harcerze i zuchy w czasie zabawy rozwiązywali szyfry i zadania. Prezentowali jak należy zachować się w czasie odśpiewywania Hymnu Państwowego, poznali historię jego autora i powstania. Recytując słowa „Mazurka Dąbrowskiego” starali się zrozumieć tekst utworu. Na zakończenie powtórzyli najważniejsze wydarzenia z lat 1914 – 1918.
   Wspólnie odkryli, że w przyszłym roku będziemy obchodzić okrągłą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie spotkania nie mogło również zabraknąć informacji o harcerstwie, które w tamtych czasach już działało na ziemiach polskich. Ówcześni harcerze włączali się w działania wojenne: starsi zostali wcieleni do Harcerskiego Plutonu Zwiadu a drużyny harcerskie pełniły rolę zwiadowców, łączników i sanitariuszy.
   W dniach 1-2 listopada 1918 odbył się Zjazd na którym wszystkie organizacje harcerskie połączyły się w Związek Harcerstwa Polskiego. Dzięki gościnności sołtysa wsi, pana Kazimierza Szymczyka po zbiórce cała grupa udała na przygotowane przez niego ognisko. Tam dzieci posiliły się i dalej ruszyliśmy w drogę do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego.
   Dzieci obejrzały film dydaktyczno – przyrodniczy, poznały zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla tego regionu, zobaczyły czaszki i poroża gatunków występujących na terenie parku.
   Wycieczkę uważamy za udaną, pełną wrażeń, ciekawych informacji a także zadumy.


baner_niepodlegla.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 108 z 646

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności