Kapela "Duklanie" XIX Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu

11-10-2020

Kolejny sukces kapeli „Duklanie”

11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbył się  Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu.

To już XIX  edycja tego popularnego festiwalu. W tym roku kapela „Duklanie” postanowiła wziąć w nim udział mierząc się z dwudziestoma zespołami z powiatu zamojskiego, lubaczowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, łukowskiego, hrubieszowskiego oraz z Ukrainy. Ze względu na pandemię, wydarzenie miało nieco inny charakter niż zwykle. Publiczność została ograniczona do wymaganego minimum. Wcześniejsza faza konkursowa festiwalu, odbywała się zaś zdalnie. Grupy nagrywały swoje prezentacje, wysyłały do GOK Susiec, a następnie komisja artystyczna powołana przez organizatora oceniała nadesłane filmy. W skład jury weszli: przewodniczący Andrzej Sar – muzyk, z-ca Dyrektora i główny instruktor ds. dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny – WOK Lublin, Kornelia Sar – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny – WOK Lublin, Barbara Rabiega – muzyk, wokalistka, specjalność śpiew solowy oraz Janusz Kiecana – Dyrektor ZSP Susiec. Po wstępnych eliminacjach otrzymaliśmy informację, iż kapela „Duklanie” ma wziąć udział w koncercie galowym jako laureat. I tak też się stało. Na scenie festiwalowej wykonaliśmy „Piosenkę o Roztoczu”
i „Kąpała się Kasia w morzu”. Ogłoszenie wyników nastąpiło po finałowych prezentacjach. Kapela „Duklanie” z Ośrodka Kultury w Dukli, reprezentując miasto i gminę Dukla, otrzymała II miejsce!!!.

Ogromnie się cieszymy z otrzymanej nagrody! Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie. W tym trudnym dla wszystkich okresie, doceniamy odwagę i ogrom pracy jaki został włożony
w przygotowanie festiwalu. Dla nas, jak i dla innych zespołów jest to niezmiernie ważne aby mimo tak wielu ograniczeń spowodowanych pandemią móc występować i rozwijać się. Brawo Susieć!

Skład kapeli : Ula Jakieła, Zosia Baran, Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Katarzyna Błaż, Piotr Jakieła, Roman Podkul, Jaromir Faustus i Artur Szajna

Pozdrawiam
Małgorzata Walaszczyk-Faryj
Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli
integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">