Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5714
Artykułów: 1592
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 24990441

Archiwum

Dni Dukli 2019 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Dni Dukli 2019 to już historia… ale zapisana dużymi literami. Idąc z duchem czasu postanowiliśmy wprowadzić spore zmiany.
Pierwszy dzień zaplanowaliśmy bardziej rekreacyjnie i sportowo, z większym naciskiem na zagospodarowanie czasu dla dzieci i młodzieży – jednym słowem piknikowo. Drugi dzień – koncertowo - większy budżet, nowe miejsce dające możliwości postawienia większej sceny i sprowadzenia odpowiednich gwiazd a przez to pomieszczenia większej ilości ludzi. Sobotę rozpoczął „III bieg Św. Jana z Dukli” na dwóch trasach – 5 i 15 kilometrów. W tym samym czasie na boisku przy MOSiR w Dukli rozgrywany był turniej piłki nożnej odlbojów, w którym brały udział cztery drużyny z Polski, Węgier, Rumunii i Ukrainy. Atrakcje na małej scenie rozpoczął spektakl dla najmłodszych, wystawiony przez Teatr „Pinokio” z Nowego Sącza zatytułowany „Przygody Wesołego Psiuńcia”. Tuż po nim, tradycyjnie już odbyły się wybory na małej Miss oraz Mistera. Kolejnym punktem był niesamowity występ jednego z najlepszych polskich iluzjonistów – „Magicznego Pana”, który oczarował wszystkich swoimi trikami i niewyobrażalnymi sztuczkami. Następnie na scenie pojawił się Pan Michał Szymko, który zajmująco opowiadał o swojej podróży do Kazachstanu i promował nową książkę „Daleko/Blisko”. Pierwszym typowo muzycznym akcentem był występ uczestnika ukraińskiego programu „Mam Talent” Ygora Szepela. Po godzinie 20 rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez DJ Mareckiego, który do późnych godzin bawił dukielską publiczność.
Drugi dzień ‘Dni Dukli’ rozpoczęła się prezentacja zespołów działających przy Ośrodku Kultury w Dukli. Na wielkiej estradzie pojawili: się zespół obrzędowo – śpiewaczy „Szarotka – Duklanie”, kapela „Duklanie”, zespół taneczny „Gabi” oraz Szkółka Baletowa prowadzona przez panią Monikę Waga. Swoje „pięć minut” na scenie miały utalentowane wokalistki : Marcelina Albrycht oraz Marlena Rygiel. Odbyło się również rozdanie nagród Burmistrza w dziedzinie kultury i sportu. Główną atrakcją tegorocznych Dni Dukli były koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – Michała Szpaka i Patrycji Markowskiej. Jako pierwszy zaprezentował się Michał Szpak wraz z zespołem . Wypełniony niemal po brzegi stadion mógł doświadczyć niezwykle energetycznego koncertu, który przeniósł wszystkich w inny wymiar muzyki. Artysta przez duże „A”. Koncert Patrycji Markowskiej ubrany był w nieco inny klimat, bardziej rockowy ale też bardzo emocjonalny. Zachwycona publiczność nie puściła naszych gwiazd bez bisów. Po koncercie artyści rozdali autografy i zrobili pamiątkowe zdjęcia z publicznością. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci wesołego miasteczka, czeskiego lunaparku, regionalnego jadła itp. Przyjechała również tarnowska załoga z balonem, którym to zaplanowaliśmy darmowe wyloty. Niestety, zbyt mocny wiatr uniemożliwił jego postawienie. To było ogromne wyzwanie. Ale sądząc po rekordowej ilości publiczności można śmiało zaliczyć Dni Dukli 2019 do wybitnie udanych.
Żeby „wyszło tak jak wyszło” potrzebne jest wsparcie wielu ludzi. Stąd wielkie podziękowania Burmistrzowi Dukli Andrzejowi Bytnarowi i całej radzie miejskiej z przewodniczącym Mariuszem Folcikem na czele za pozytywne przychylenie się do zaproponowanych zmian, głównie finansowych. Dziękujemy również: sponsorom: Solny Bar Wieliczka i AQaPark w Śvidniku; współorganizatorowi : Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dukli i dyrektorowi Michałowi Szopie, służbom: Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej , Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz Komendzie Policji w Dukli, Kołom Gospodyń Wiejskich z Teodorówki, Zawadki Rymanowskiej i Zboisk, pracownicom Urzędu Miejskiego w Dukli: Basi, Agnieszce i Sabinie oraz Wszystkim artystom za niezwykłe doznania muzyczne a firmie Marketour i ProArt doskonałą scenę, światło i dźwięk. Szczególnie dziękuję swoim koleżankom i kolegom z Ośrodka Kultury za ogrom pracy, profesjonalizm i trud włożony w całą organizację Dni Dukli. Do zobaczenia za rok!!!

Małgorzata Walaszczyk – Fary
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności