Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5176
Artykułów: 1388
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19961116

Archiwum

DZIEŃ PAPIESKI Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2017dzienpapieski.jpg
9 czerwca 2017 roku Ośrodek Kultury w Dukli przyłączył się do uroczystych obchodów XX rocznicy przyjazdu papieża Jana Pawła II do Dukli organizując Koncert Jubileuszowy na dukielskim rynku. Całodniowy program imprezy poświęcony był osobie św. Jana Pawła II oraz kanonizowanemu dwadzieścia lat temu, podczas papieskiej pielgrzymki, św. Janowi z Dukli.

W pierwszej, przedpołudniowej części Koncertu zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu Gminy Dukla. Na scenie pojawili się: ZSP w Tylawie z programem zatytułowanym „Św. Jan Paweł II w odwiedzinach u św. Jana z Dukli” przygotowanym przez p. Annę Kostyrę i p. Dianę Dereniowską; ZSP nr 1 w Dukli, które wykonało przygotowany przez p. Józefę Winnicką-Sawczuk i p. Małgorzatę Lasek-Such, montaż słowno-myzyczny pt. „Janie Pawle II dukielskie dzieci kochają Cię”; SP w Iwli w programie „Młode lata Karola Wojtyły” zrealizowanym pod opieką p. Agaty Seredy i p. Ewy Staroń; SP w Głojscach w prezentacji pantomimicznej „Są cztery ewangelie” przygotowanej przez p. Ewę Knap i p. Agnieszkę Kolbusz; chór „AmusicA” z ZSP w Łękach Dukielskich prowadzony przez Andrzeja Aszlara; SP i Gimnazjum w Wietrznie w montażu słowno-muzycznym opracowanym przez p. Joannę Braję i p. Sylwestra Szarka pt. „Jan Paweł II świadek nadziei” oraz chór i solistki z ZSP w Równem przygotowani przez p. Krzysztofa Zajdla i ks. Karola Krupę. W przerwie pomiędzy prezentacjami odbyło się również wręczenie nagród w konkursie prezentacji multimedialnej o kościele p.w. św. Jana z Dukli.
Druga część Koncertu rozpoczęła się występem laureatów konkursów o tematyce religijnej organizowanych co roku przez Ośrodek Kultury. Przeglądy konkursowe odbyły się na przełomie maja i czerwca tradycyjnie w sali widowiskowo-teatralnej w Dukli oraz w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej. W „XXV Konkursie Plastyki, Poezji i Prozy oraz Piosenki o tematyce religijnej” wzięło udział ponad 100 uczestników. Wyłonieni przez komicje konkursowe zwycięzcy zaprezentowali się przed zgromadzoną na rynku publicznością, odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Podczas Koncertu dwa utwory wykonała również Aleksandra Dyszkowska, uczennica ZS nr 2 w Dukli przygotowana przez p. Krzysztofa Zajdla. Następnie na scenie wystąpili zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie” działający przy Ośrodku Kultury w Dukli oraz zaproszony przez organizatorów koncertu zespół „NEW DAY”.
Tego dnia na dukielskim rynku wybrzmiało wiele wspaniałych piosenek i wierszy o tematyce religijnej, a wśród nich piękne wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II i św. Janie z Dukli. Na koniec najwytrwalsi uczestnicy wydarzenia zagrali i odśpiewali wspólnie „Barkę” – jedną z ulubionych pieśni św. Jana Pawła II
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności