Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5198
Artykułów: 1398
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20164572

Archiwum

światłoczuła Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 swiatloczula2017.jpg
    Polska Światłoczuła to unikatowy projekt filmowy, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej, który od pięciu lat dociera z najlepszym polskim kinem wszędzie tam, gdzie na co dzień dostęp do kultury jest utrudniony. W trasę zabierają twórców filmu – znanych aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych ludzi kina. Co miesiąc wyruszają w kilkudniową trasę w inny zakątek Polski i organizują bezpłatne pokazy dla lokalnej społeczności oraz rozmowy z twórcami, które relacjonowane są w Internecie.
   Tym razem w trzydniową trasę pojechał film „Sztuka Kochania” i odtwórczyni głównej roli - Magdalena Boczarska. W sobotę 26 sierpnia 2017 r. Polska Światłoczuła zawitała do Dukli, gdzie w sali dawnego kina „Promień” odbyła się projekcja filmu i spotkanie z aktorką.
   Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już o godzinie 16.00. Pięcioosobowa ekipa koordynująca projekt i pracownicy Ośrodka Kultury zajęli się przygotowaniem sali: zabezpieczyli ją w profesjonalny sprzęt projekcyjny i nagłośnieniowy oraz narzędzia potrzebne do transmisji wydarzenia w sieci. Wszystko po to, by zapewnić widzom najlepszą jakość pokazu. O godzinie 18.00 widzowie i zaproszeni goście zapełnili wszystkie przygotowane miejsca i rozpoczęła się projekcja filmu opowiadającego historię najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u – Michaliny Wisłockiej, autorki przełomowej książki „Sztuka Kochania”. Po krótkiej przerwie około godziny 20.15 na scenie sali kinowej pojawiła się największa gwiazda tego filmu - Magdalena Boczarska. Spotkanie było na żywo transmitowane na stronie Polski Światłoczułej. Aktorka chętnie odpowiadała na pytania zadawane z widowni oraz przez internautów, które dotyczyły kulis kręcenia filmu oraz jej kariery zawodowej. Pani Magda opowiedziała między innymi jak wyglądały castingi i przygotowania do wcielenia się w rolę Wisłockiej. Zdradziła tajniki charakteryzacji i pracy nad poszczególnymi scenami, a także przytoczyła krótkie anegdoty z planu zdjęciowego. Wspomniała również o swoim kontakcie z córką Michaliny Wisłockiej – Krystyną i o jej reakcji po obejrzeniu filmu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia wykonali pamiątkowe zdjęcie z aktorką.
  Mamy nadzieję, że współpraca Ośrodka Kultury z Polską Światłoczułą nie zakończy się na tym jednym wydarzeniu i gdy zawitają na Podkarpacie, będzie możliwość zorganizowania kolejnego pokazu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności