Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20888336

Archiwum

PLAJA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018zdjecieplaja.jpg

10 maja 2018 roku  odbyło się otwarcie wystawy Nieformalnej Grupy Plastycznej PLAJA, która zrzesza około 20 artystów z Jasła i okolic. Zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Dukli ekspozycja prezentuje bogaty wachlarz tematów i technik artystycznych, które można oglądać w licznie zebranych pracach artystów PLAJI. W skład grupy wchodzą malarze, graficy, rzeźbiarze, ceramicy, witrażyści, twórcy szkła artystycznego, fotografowie. Grupa PLAJA uczestniczy w różnego typu działaniach plastycznych: plenerach, warsztatach, pokazach, pracy w komisjach konkursowych i innych akcjach kulturalnych. Członkowie PLAJI często prezentują swoje prace podczas wystaw w różnych rejonach Polski  a także za granicą. Uczestniczą w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach i sympozjach.


Zapraszamy do oglądania wystawy do 8 czerwca 2018 r.

  Informacje o organizacji i artystach zostały zaczerpnięte z katalogu wydanego
na 10 lecie istnienia Nieformalnej Grupy PLAJA

PIOTR BETLEJ – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do trzech grup artystycznych: Buissonances (Francja), The Emotionalists (USA), Plaja (Polska). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem figuratywnym. Bral udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
KAZIMIERZ BOSAK – urodzony w 1956 r. w Jaśle. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisław Leszczyńskiego w Jaśle, a następnie Państwowe Studium Konserwacji Zabytków w Tarnowie w zakresie konserwacji zabytków sztuki w 1982 r.
ANNA BROŻYNA – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie (dyplom z tkaniny i historii sztuki). Od wielu lat pracuje w jasielskim Domu Kultury, gdzie zajmuje się organizacją wystaw, konkursów, plenerów oraz wystaw plastycznych. Projektuje i wykonuje oprawę plastyczna spektakli, widowisk i koncertów. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzież. Uprawia malarstwo, malarstwo na jedwabiu, tkactwo.
MIECZYSŁAW BURDA - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Od 1980 roku zajmuje się malarstwem, grafiką, reklamą wizualną oraz renowacją i malowaniem obiektów sakralnych. Projektuje i realizuje małe formy rzeźbiarskie. Prowadzi Małą Galerię „KWADRAT” w Jaśle.
WIESŁAW CZECHOWICZ – absolwent PLSP w Miejscu Piastowym. W latach 1994-1997 pracował w Hucie Szkła w Jaśle w pracowni witraży. Od 1997 r. prowadzi samodzielną działalność artystyczną, specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu witraży. Cechą charakterystyczna jego prac jest formowanie szkła tak, by oprócz ciekawego efektu wizualnego miało charakter użytkowy. 26 czerwca 2012 r. na wniosek Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Kultury Jasielskiej”.
JOANNA DYLĄG-FALISZEK – w latach 2009 – 2012 studiowała malarstwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w pracowni prof. Marka Pokrywki. W 2014 roku ukończyła studia uzupełniające magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W pracowni malarstwa prof. Marka Pokrywki i prof. Antoniego Nikla otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Laureatka nagrody ASP w Krakowie – Szymbark 2013. Uczestniczyła w licznych warsztatach w Polsce i za granicą, plenerach artystycznych oraz akcjach sztuki. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
MAGDALENA FLORCZYK - Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Specjalizacja i dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Białogłowicza. Członkini nieformalnego stowarzyszenia jasielskich plastyków „PLAJA” oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Tworzy głównie w technice malarstwa olejnego
BARBARA JÓZEFOWICZ - jest artystką Art Naif, malarką i witrażystką. Spędziła ponad 18 lat poza granicami Polski, mieszkając w 7 krajach świata, w Hiszpanii, Meksyku, Argentynie, Kanadzie, Kolumbii, USA i na Kubie. Przez wiele lat pracowała w polskiej służbie dyplomatycznej. Jej malarstwo, naiwne, proste, o dziecięcej perspektywie, jasnych kolorach, często idealizujące sceny z życia codziennego, narodziło się z towarzyszącej jej z dala od ojczyzny nostalgii. Na szachownicy wspomnień poustawiane są przydrożne kapliczki, złote łany zbóż, bocianie gniazda, kolorowe domki, czy urzeczone śniegiem dzieci. Jej sztuka prezentowana jest na wystawach i festiwalach w wielu krajach świata. Wspólnie z mężem, Pawłem Józefowiczem prowadzi w Jaśle pracownię witraży. Witraż ich autorstwa i wykonania ozdabia budynek parlamentu Alberty w Kanadzie i jest jedną z polecanych atrakcji turystycznych miasta Edmonton.
TOMASZ KASPRZYK – artysta fotografik. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców AFRP, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Paryżu, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace fotograficzne znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą. W 2014 r. za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania Kultury i Ochrony Zabytków Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Tomasza Kasprzyka odznaką Honorową „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.
MARIA KONDRAD - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z tytułami plastyk-jubiler oraz instruktor kulturalno-oświatowy. Absolwentka studiów licencjackich I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z malarstwa w 2016 r. uzyskała w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem dr hab. prof. UR Antoniego Nikla, dr hab. prof. UR Marka Olszyńskiego i dr hab. prof. UR Marka Pokrywki. Obecnie studentka Wydziału Sztuki UR , studia II stopnia, specjalność malarstwo i techniki malarskie. Uczestniczka wielu plenerów i akcji artystycznych, pasjonatka teatru lalek oraz upowszechniania kultury plastycznej i teatralnej wśród dzieci i dorosłych. Autorka scenariuszy i scenografii. Od 20 lat tworzy autorskie unikatowe ubrania z naturalnych tkanin i dzianin.
IRENEUSZ KOPACZ – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1997 roku pracownik naukowo dydaktyczny w zakładzie Malarstwa Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W roku 2012 uzyskał tytuł dr hab. w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplinie sztuk pięknych, aktualnie profesor nadzwyczajny w w/w instytucie.
BOGDAN KOZON – ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1991 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisław Kortyki. Uprawia malarstwo olejne. Obecnie mieszka i tworzy w Cieklinie „IGA”
IRENA BREJ-KOZON – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i rzemiosłem artystycznym. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.
JAN KUKUŁKA – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem użytkowym i wystrojem wnętrz. Zajmował się też scenografią dla teatru lalek. Uprawia głownie malarstwo sztalugowe akrylowe i olejne, oraz maluje freski techniką tradycyjną w kraju i zagranicą. Uczestnik plenerów krajowych i zagranicznych.
ADAM ŁYSZCZEK – zajmuje się architekturą i budownictwem, malarstwem, fotografią, scenografią filmową. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka w Jaśle.
TOMASZ OLBROT – Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek drewno- formy użytkowe. Mieszka i pracuje w Jaśle. Zawodowo zajmuje się oprawą obrazów.
ANNA PAPIERNIK – WOJDYŁA – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, kierunek snycerstwo. W latach 2004 – 2009 studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w 2009. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), Orange Mannequin New York (Polish Team), grupy Asrop, stowarzyszenia jasielskich artystów plastyków-grupy „PLAJA”, OtwArtej Grupy z Lublina. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
BOGDAN SAMBORSKI – absolwent ASP w Krakowie – wydział rzeźby. Realizuje swoje prace w ceramice, kamieniu, drewnie, brązie i emalii. Uczestniczył w realizacji ołtarza i Drogi Krzyżowej w Nowym Targu – Kowańcu, w realizacji Drogi Różańcowej i pomnika Jana Pawła II w Ludźmierzu, w realizacji pomnika AK w Jaśle i pomnika poświęconego ofiarom września 1939 r. w Jaśle. Wykonał wiele tablic pamiątkowych. Zaprojektował i zrealizował Statuetkę Mecenasa Kultury –Jasło, Romualda Traugutta dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, partnera biznesu dla Gamrat S.A jak również wiele medali. Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą.
MAŁGPORZATA SAMOBORSKA – ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie. Jest absolwentką ASP w Krakowie, Wydziału Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego i pracowni ceramiki Ludwiki Szemioth – Bursy. Zajmuje się realizacją rzeźby w ceramice, kamieniu, brązie, malarstwem, emalią oraz konserwacją malarstwa i rzeźby. Prowadzi w Jaśle autorską galerię „MalGaleria”. Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.
MIROSŁAW SZUDY – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom – 1982 w pracowni litografii i projektowania książki. Od roku 1987 pracuje w Liceum Plastycznym w Krośnie jako nauczyciel. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką komputerową, malarstwem, fotografią. Uczestniczył w wystawach i plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności