Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5560
Artykułów: 1515
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 23575150

Archiwum

Eko w tradycji i tworzeniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018animare.jpg
   28 czerwca 2018 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyła się wystawa kończąca projekt „Eko w tradycji i tworzeniu” organizowany przez Stowarzyszenie ANIMARE, współfinansowany ze środków budżetowych Gminy Dukla. Składał się on z dwóch części. Podczas pierwszej części dzieci mogły poznać tradycje związane z obrzędami i rękodziełem Świąt Wielkiej Nocy. Powstały pisanki w różnych technikach: drapane, pisanki na jedwabiu, malowane tradycyjnie woskiem oraz piękne palmy wielkanocne.

   Druga część warsztatów, dotyczyła zielarstwa oraz motywów kwiatowych. Skierowana była do dzieci i dorosłych z terenu Gminy Dukla. Warsztaty zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Dukli przy współpracy Pani Marii Fornal. Przeprowadziła je Joanna Sadowska – Wrzecionko. Dzieci malowały polskie zioła na deskach i łyżkach drewnianych, powstały też obrazki oprawione w ramki przedstawiające kwiaty. Część skierowaną do osób dorosłych poprowadziła Barbara Marchewka w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej. Panie biorące udział w warsztatach mogły spróbować swoich sił w malowaniu kwiatowych motywów pochodzących z Zalipia.
   Podczas wystawy przybyli goście i uczestnicy warsztatów mogli wysłuchać podsumowania zrealizowanego projektu oraz obejrzeć powstałe prace.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności