Statystyka

Użytkowników: 5740
Artykułów: 1601
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 25260954
Dni Dukli 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
  2018golden.jpg
   Piękna pogoda i moc atrakcji dla każdego, a wśród nich występy artystyczne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, zabawa taneczna pod gwiazdami i liczne imprezy towarzyszące, przyciągnęły 7 i 8 lipca 2018 r. wielu mieszkańców Gminy i okolic na kolejne „DNI DUKLI”.

   Dukielskie święto rozpoczęła sobotnia uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbyła się o godzinie 15.00 w Muzeum Historyczno-Pałacowym. Cykl wydarzeń kulturalnych, przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zainaugurował interaktywny program dla dzieci. O godzinie 18.00, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj oddała scenę w ręce dwóch przesympatycznych konferansjerek: Uli Jakieły i Zosi Baran, które poprowadziły tegoroczną edycję wyborów „MAŁEJ MISS I MISTERA DNI DUKLI”. Kandydaci i kandydatki zaprezentowali się w pełnej krasie, odpowiadając na zadawane pytania i dzieląc się swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym. Milusińscy podbili serca nie tylko komisji, ale również publiczności, która żywiołowo im kibicowała. Tegoroczną Małą Miss została Kornelia Walczak, a tytuł Mistera zdobył Oliwier Haratym. W przerwie konkursu zaśpiewały prowadzące Ula i Zosia oraz Joanna Kawulok, uczestniczki gminnych i powiatowych konkursów wokalnych.

  
Wystąpili również goście specjalni - młodzi tancerze z Węgier. Po oficjalnym otwarciu dni miasta, Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wręczył puchary drużynom biorących udział w „MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ OLD BOYE”. Następnie na publiczność czekała duża dawka muzyki. To wszystko za sprawą rzeszowskiego zespołu „REVOLUTION”, który przestawił autorskie kompozycje i covery w klimacie rockowym. Gwiazdą wieczoru był zielonogórski kabaret „CIACH” znany m. in. z rozrywkowych programów telewizyjnych. Rozbawił on publiczność prezentując skecze i parodie. Pierwszy dzień imienin miasta zakończyła zabawa taneczna z zespołem „OPIUM COVER BAND”, trwająca do późnych godzin nocnych.

   Niedzielne świętowanie rozpoczęło się uroczystym wręczeniem nagród Burmistrza Dukli we „WSPÓŁZAWODNICTWIE W DZIEDZINIE KULTURY SZKÓŁ GMINY DUKLA”. Wyniki rywalizacji w kategorii Szkół Podstawowych:
I miejsce i 3 000 zł: SP w Iwli,
II miejsce i 2 000 zł: SP w Dukli
III miejsce i 1 000 zł: SP w Równem,
oraz w kategorii uczniów wygaszanych klas gimnazjalnych w ramach Szkół gminnych:
I miejsce i 3 000 zł: SP w Jasionce
II miejsce i 2 000 zł: ZS nr 2 w Dukli
III miejsce i 1 000 zł: SP w Głojscach
III miejsce i 1 000 zł: SP w Tylawie.

   Kolejnym punktem programu był blok estradowy Ośrodka Kultury. Na scenie plenerowej wystąpili: zespół taneczny „Klasa Ia” ze Szkoły Podstawowej w Dukli, uczennice szkółki baletowej pod kierownictwem Pani Moniki Wagi, duet Diana Dereniowska-Wójcik i Klaudia Dereniowska, szkółka skrzypcowa z instruktorką Panią Ireną Ziembą, zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie”, zespół tańca „Gabi” oraz kapela „Duklanie”. Od godziny 18.00 można było usłyszeć koncerty zaproszonych zespołów i wykonawców polskiej sceny muzycznej. Jako pierwsza, w zróżnicowanym repertuarze nawiązującym do folkloru Kresów, muzyki klasycznej, rocka i popu, zaprezentowała się „LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW”. Zespół zachwycił dukielską publiczność, która żegnała wykonawców owacjami na stojąco. Następnie cztery piękne artystki scen operowych, z diwą Nairy Ayvazyan, przedstawiły widowisko „BROADWAY SHOW”. W programie wybrzmiały największe przeboje z takich musicali jak: „Chicago”, „Cabaret”, „Koty” czy „Upiór w operze”. Tuż po godzinie 21.00 odbył się koncert zespołu „Golden Life”, który w tym roku świętuje jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Gwiazda wieczoru zagrała swoje największe przeboje znane z rozgłośni radiowych: „24.11.94” z wymownym refrenem „Życie choć piękne tak kruche jest”, „Wszystko to co mam” oraz piosenkę Marka Jackowskiego „Oprócz błękitnego nieba”. „Dni Dukli 2018” zakończył występ Tomasza Niecika. Hit gwiazdy disco polo – „Cztery osiemnastki”, śpiewała cała widownia.

   Tegorocznej imprezie towarzyszyły: „II Bieg św. Jana” na dystansie 5 i 15 km, „II Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Beach Soccerze” oraz „Jarmark Jadła” przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Głojsc i Myszkowskiego.
 
następny artykuł »