Statystyka

Użytkowników: 5693
Artykułów: 1585
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 24941312
Kolędowanie przy stołach wigilijnych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
rzeszow
KGW Równe
18 grudnia 2011 KGW Równe oraz zespół „SZAROTKA” z Ośrodka Kultury w Dukli , reprezentowali wspólnie gminę Dukla na IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE TRADYCYJNYCH POTRAW STOŁU WIGILIJNEGO I CIASTA ŚWIATECZNEGO „WOKÓŁ WIGILIJNEGO STOŁU” . Konkurs odbył się w Dworze Ostoya w Jasionce koło Rzeszowa.


Panie z KGW Równe przygotowały wspaniałe wigilijne potrawy, tradycyjne dla naszego regionu: barszcz czerwony, uszka (z grzybami, fasolą), pierogi (z serem, kapustą, suszonymi śliwkami), gołąbki, kapusta z grochem, chleb na zakwasie. Były również świąteczne ciasta: sernik, piernik i makowiec. Nie zabrakło także tradycyjnego kompotu z suszonych jabłek. Wszystko to nie tylko pięknie wyglądało ale i smakowało. Stół Wigilijny ośpiewał zespół „Szarotka” pastorałkami i kolędami z okolic Dukli. Zespół bardzo się podobał, czego wyrazem były gromkie brawa. Wszystkie wysiłki doceniła komisja przyznając w konkursie WYRÓŻNIENIE SPECJALNE. Oprócz gminy Dukla, prezentowały się między innymi: Trzebownisko, Łukawiec, Boguchwała, Ptaszkowa, Kielnarowa, Rzeszów. Zagraniczne stoły wigilijne przygotowały Ukraina i Słowacja. Wszystko przebiegało w prawdziwie świątecznej atmosferze. Całości dodał urok sali balowej Dworu Ostoya i doskonała konferansjerka wielkiego miłośnika folkloru Czesława Drąga.

Ośrodek Kultury w Dukli, KGW Równe, Zespół „Szarotka” dziękują organizatorom za niezwykle ciepłe przyjęcie i wspaniałą organizację imprezy. Ponadto Ośrodek Kultury w Dukli, szczególnie dziękuje paniom z KGW Równe za ogrom pracy i wysiłek włożony w przygotowanie potraw wigilijnych, które to w konkursie odegrały największą rolę.

Małgorzata W-F
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »