Statystyka

Uytkownikw: 5737
Artykuw: 1598
Adresw: 6
Odwiedzin serwisu: 25249597
Dni Dukli 2013 Utwrz PDF Drukuj Pole znajomemu
wodecki
Zbigniew Wodecki
Tegoroczne Dni Dukli rozpoczy si jak zwykle Uroczyst Sesj Rady Miejskiej w Muzeum Historycznym – Paacu w Dukli,a w midzyczasie na stadionie MOSiR odby si mecz pomidzy zaprzyjanionymi zespoami z Wgier, Rumunii i nasz dukielsk druyn old boy.

   O godzinie 17.00 rozpocz si spektakl dla dzieci pt. „Zabawitka”. W trakcie spektaklu odbyy si wybory maego mistera i maej miss. Dziecica komisja powoana przez organizatora orzeka, i Ma Miss Dni Dukli zostanie Julia Szczurek - 6 lat, z Cergowej a misterem czteroletni Krzysztof Rygiel z Dukli. Dzieci tym razem musiay zaprezentowa si jako „ekoludki”

   Po godzinie 18 zainstalowa si na scenie zespó „Iwo Dixie Jazz Band” dziaajcy przy Gminnym Orodku Kultury w Iwoniczu Zdroju; w godzinnym koncercie usysze mona byo muzyk jazzow gównie typu dixieland. Zaraz po koncercie Burmistrz Dukli pan Marek Górak uroczycie otworzy Dni Dukli 2013.   Przyszed take czas na podsumowanie dorobku szkó z naszej gminy. Burmistrz ufundowa dwie nagrody finansowe w dwóch kategoriach – szkó podstawowych i gimnazjów. W pierwszej kategorii na szczycie podium uplasowa si ZS nr1 w Dukli a w kategorii gimnazja ZSP w Jasionce. Na kolejnych miejscach znalazy si: w kategorii SP drugie miejsce zaja SP w Gojscach, a na trzecim miejscu ZSP w Jasionce. W kategorii gimnazjów drug lokat zdobyo ZS nr 2 z Dukli , a trzeci ZSP z k Dukielskich.

   Gdy na zegarach wybia 19.20 na scen weszli bracia Jacek i Grzegorz reprezentujcy grup „Mr. Pollack”. Wirtuoz gitary da popis gry na gitarze solowej w rockowych adaptacjach muzyki powanej oraz wasnych, wspóczesnych kompozycjach.

   Nastpnie na scenie pojawili si „Lachersi” ,finalici programu „Must Be The Music”. Mieszkacy ziemi sdeckiej dali muzyczny koncert wspóczesnych aranacji folkowych piewanych gwar lachowsk.

   Ostatnim punktem sobotniego wieczoru bya dyskoteka z DJ B&S Baejem Szczurkiem. Nasz lokalny disc jockey bawi publiczno utworami z caego wiata i rónych epok muzycznych. W programie organizatorzy przewidzieli wybory Miss Dni Dukli jednak nie pojawia si adna kandydatka w stroju wieczorowym!

   O godzinie drugiej zakoczy si pierwszy dzie imienin naszego miasteczka.

   Po niedzielnym obiedzie o 14.00 Sabina Okoska – Majdosz i Aleksandra Szczurek zaprosiy wszystkich zebranych na placu na charytatywny taneczny maraton z Zumb. Po kilkunastu minutach na parkiecie w hali taczyo ju kilkadziesit osób, w sumie zebrano ponad 8.000 z.

  Organizatorzy pragn podzikowa wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tanecznego maratonu. Midzy innymi wymienionym niej osobom i instytucjom:

   Prowadzce taniec: Edyta Zakrzewska - Sanok, Joanna Szczerbaty - Rzeszów, Katarzyna Przepiórka - Jaso, Marzena Adamik Adamik – Dukla

Organizatorki: Sabina Okoska – Majdosz, Aleksandra Szczurek

Salon Fryzjerski – Diana Maj, Ksigarnia – Alicja Zajkowska, Jubiler – Waldemar Broyna, Gabinet Kosmetyczny „Uroda”, P.P.M.D Rzeszów, Gospodarka Komunalna i Mieszkaniowa w Dukli, Apteka „Avena”, Apteka „Viva”, Revita – Wioletta Bk, Kwiaciarnia – Nina Szczurek, Zamex,

   Kolejn atrakcj byy potyczki kulturalno – sportowe sotysów i ich druyn. W tegorocznym Turnieju Soectw udzia wzio tylko czterech sotysów. Po kilku konkurencjach komisja w skadzie: burmistrz – Marek Górak, zastpca burmistrza Andrzej Bytnar, sekretarz – Mirosaw Matyka oraz specjalista do spraw promocji – Krystyna Boczar- Róewicz, postanowia wyoni zwycizców i przyzna kolejno nagrody:

 I miejsce soectwo Trzciana (15 punktów) – 2000 z.
II miejsce soectwo Dukla (12 punktów) – 1500 z.
III miejsce soectwo Mszana (11 punktów) – 1000 z.
IV miejsca soectwo Zawadka Rymanowska (8 punktów) – 500 z.

Gratulujemy wygranych!!!

   Nastpnie zebrani mogli podziwia na scenie modych wykonawców z zespoów tanecznych zwizanych z dukielskim Orodkiem Kultury: maluchy z „Gabi” zaprezentoway zarówno staropolskie plsy jak i nowoczesne rytmy, w obu czujc si swobodnie na scenie. „Step” natomiast w dwóch odsonach pokaza walca angielskiego i cha-ch, taczc w eleganckich, profesjonalnych strojach. Z kolei uczniowie studia wokalnego „Bel Canto” zapiewali a’capella ukraisk pie ludow oraz jako duet i solici utwory wspóczesne. O 19, w trzech odsonach zaprezentowali si „Mali Igloopolanie” w repertuarze ludowym, zarówno taczc jak i piewajc.

   W midzyczasie odbywaa si równie degustacja potraw i napojów, przygotowanych przez Koa Gospody Wiejskich z Barwinka, Tylawy, k Dukielskich, Gojsc i Równego. Na stoiskach mona byo zobaczy czym kobiety zajmuj si w wolnym czasie i skosztowa rónych smakoyków.

   Od godziny 20. scena naleaa do Doroty Osiskiej, tegorocznej finalistki telewizyjnego programu „The Voice of Poland”, która urzeka zgromadzonych swoimi moliwociami wokalnymi jak i zrónicowanym repertuarem. Po niej na scen wkroczy Zbigniew Wodecki, gwiazda tegorocznych Dni Dukli. Porwa on publiczno w kadym wieku do wspólnego piewania znanych i lubianych przebojów urozmaicajc swój wystp historiami z ycia prywatnego jak i barwnymi anegdotami. Po godzinnym wystpie publik bawi zespó „OKAY” prezentujc covery najpopularniejszych wiatowych przebojów. Na zakoczenie pani dyrektor OK Dukla zapiewaa wraz z artystami.

   Tegoroczna impreza jako pierwsza w historii odbya si na nowym miejscu, jakim by plac przy stadionie MOSiR. Licznie zgromadzona publiczno bya usatysfakcjonowana rónorodnoci atrakcji. Dzikujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok! Mamy nadziej, e spotkamy si w tym samym miejscu i jeszcze wikszym gronie!

   Organizatorzy imprezy dzikuj gównemu sponsorowi - firmie Toscania - Soneczna Kraina pana Adama Zelka.dnidukli2013.jpg
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »