Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 5155
Artykułów: 1356
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19339340

Archiwum

zapowiedź wydarzenia "Hulyet, hulyet"
  huliet.jpg
  „Hulyet, hulyet” to poetycka opowieść inspirowana historiami i zdjęciami z krakowskiego getta, zrealizowana w formie cieniowej instalacji teatralnej. Ekrany zamontowane są w przedmiotach codziennego użytku - w starych walizkach, pudełeczkach po lekarstwach, szafce aptecznej, w stole. Widzowie razem z wykonawcami przechodzą od obiektu do obiektu, oglądając kolejne sceny. Mogą dotykać eksponatów, nie ma teatralnej iluzji, a dystans pomiędzy występującymi i oglądającymi jest minimalny. Spektakl - instalacja Huljet huljet jest osobistą wypowiedzią artystyczną zespołu Teatru Figur Kraków. To wyraz niezgody na to, aby wspomnienie o ludziach, którzy żyli w getcie przykryły statystyki ofiar i bezosobowe tablice pamiątkowe. Wszyscy wiedzą o utworzeniu getta, o jego likwidacji, ale mało kto wie o tym, że na Limanowskiego sprzedawano lody, a Rosnerowie grali w kawiarni koncerty. Że było co najmniej kilka tras szmuglowania koszernego jedzenia, działały organizacje pomocowe, szpital, a w Aptece pod Orłem czytano gazety, słuchano muzyki, prowadzono dyskusje. Że młodzi – wbrew wszystkiemu - się zakochiwali. Próbowano żyć. 
Spektakt:
24 października 2017r.
godz 12.00 - gimnazja
12.45 warsztaty
godz.18.00 - dorośli
18.45 warsztaty
wstęp wolny
Czytaj całość
 
Wystawa "Pleć to sam"
2017wszystkoplec.jpg
 
Dukielski Rajd Starszaków
2017dutwrajdzyndranowa.jpg
 
program Niepodległa
niepodlega_3.jpg
 
Pieśni Patriotyczne
niepodlega_konkurs.jpg

Protokół z posiedzenia komisji Konkursu Pieśni Patriotycznej

Projekt pt. „Ballada pisana Szlakiem frontu Wschodniego” realizowany w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa”.

19 października 2017r. w sali Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Komisja w składzie; Małgorzata Lasek-Such - nauczyciel muzyki Szkoły Podstawowej w Dukli, Katarzyna Kołodziej - przedstawiciel Związku Harcerstwa Polskiego oraz Artur Szajna – instruktor muzyki z Ośrodka Kultury, wyłoniła laureatów:


1. Marcelinę Albrycht – SP Równe
2. Zuzannę Szczurek – SP Równe
3. Oliwię Bobulę – ZS nr I Dukla
4. Elizę Kowalską – ZS nr I Dukla
5. Małgorzatę Wróbel – SP Jasionka
6. Julię Kulę – SP Jasionka 7. Sarę Woźniak – Gimnazjum Iwla
8. Bartłomieja Dębca – Gimnazjum Wietrzno
9. Stanisława Stojak – ZS nr II Dukla

Ponadto komisja konkursowa postanowiła wyróżnić:
1.Darię Rajchel – ZS nr I Dukla
2.Joannę Kawulok - Royal Art
3.Sabinę Seredę – SP Iwla
4.Gabrielę Fornal – Gimnazjum Głojsce
5.Klaudię Trzebunię – Gimnazjum Tylawa

UWAGA! Warsztaty dla laureatów i wyróżnionych odbędą się we czwartek 26 października o godz. 16.00 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury, ul. Kosciuszki 4

Laureaci i wyróżnieni wystąpią 11 listopada podczas Uroczystego Koncertu „Wspólne Śpiewanie Pieśni patriotycznych” w nowych aranżacjach utworów patriotycznych.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”

logo_pl1.jpg
 
Warsztaty Twórcze- Ikony i Filc
Warsztaty twórcze
2017artikonywar.jpg
   W ramach mikroprojektu „Słowiańscy bliźniacy” – mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej, odbyły się „Warsztaty twórcze” skierowane do mieszkańców Dukli i Svidnika. W dniach 29 – 30 września 2017 r. po stronie Polskiej odbyła się pierwsza część warsztatów, podczas których uczestnicy poznali historię i technikę pisania Ikon - obrazu o tematyce religijnej malowanego na desce, przedstawiającego świętych, sceny biblijne. W tajniki „sztuki Ikonopisarstwa” uczestników wprowadził instruktor słowacki - duchowny Jan Pajkos. Po zapoznaniu się ze znaczeniem Ikony oraz jej bogatą symboliką, uczestnicy mogli spróbować swoich sił i „napisać” ikonę z wizerunkiem pantokratora czyli przedstawieniem postaci Jezusa Chrystusa.


   Tydzień później na Słowacji w Svidniku odbyła się druga część warsztatów. Tematem tego spotkania, prowadzonego przez Panią instruktor – Joannę Sadowską – Wrzecionko, był „Świat Filcu”. W ramach warsztatów w pracowni Podduklianské osvetové stredisko vo Svidníku zebrała się liczna grupa pań, które wykonały w technice filcowania „na mokro” szale, kamizelki i biżuterię. 2017artfilc.jpgMetoda ta polega na formowaniu włókien wełny w jednolity zbity materiał, przy użyciu ciepłej wody i mydła, poprzez pocieranie i ugniatanie. Uczestniczki warsztatów wykonywały swoje prace z białej wełny pochodzącej z regionu Podkarpacia, a po powstaniu prac i oczyszczeniu ich z mydła zostały one zafarbowane w kąpieli wodnej z barwnikami.


   Realizacja „Warsztatów twórczych” przyczyniła się do aktywizacji mieszkańców i artystów z terenu pogranicza polsko–słowackiego, wymiany kulturowej oraz ochrony historii naszych regionów. Wpłynęła też pozytywnie na poszerzenie horyzontów i zdobycie nowych umiejętności uczestników warsztatów.
 
kolejność prezentacji - piosenka patriotyczna

KAT I          godz. 9.00

1

Zuzanna Szczurek

A JEŚLI NIE WRÓCĘ

Równe

2

Wiktoria Dębiec

TAKI KRAJ

Wietrzno

3

Martyna Kosior

MURY

Dukla

4

Anna Kłap

NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA

Równe

5

Wiktoria Dubiel

DZIŚ IDĘ WALCZYĆ MAMO

Iwla

Czytaj całość
 
Wyjazd do filharmoni
2017dutwogl26.11.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 72 z 596

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności