Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 5155
Artykułów: 1356
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19339319

Archiwum

Kermesz 2010r.
Image
Makowica - Świdnik
22 i 23 maja 2010r. w Olchowcu miał miejsce Jubileuszowy XX Kermesz. Święto Kultury Łemkowskiej rozpoczęło spotkanie mieszkańców i zaproszonych gości oraz otwarcie wystawy z okazji jubileuszu. W części artystycznej wystąpiły m.in. zespół "TERKA" z Olchowca, "ŁĘCZANIE" z Łęk Dukielskich, "KYCZERA" z Legnicy, "PERSTENYK" z Gładyszowa, "ŻUKOWIANY" z Ustrzyk Dolnych, "MAKOWICA" ze Świdnika, "ŚWĄTKOWIANY" ze Świątowej Wielkiej, "RYMANOWIANIE" z Rymanowa, "WILSZNIA" z Polan i zespół "DREWUTNIA". Zespoły "Kyczera" , "Makowica" i "Drewutnia" nie miały sobie równych - zwłaszcza zespół "MAKOWICA" który zachwycił i młodszą i tę starszą część publiczności swoim tańcem i śpiewem. Całej uroczystości towarzyszyły targi rękodzielników, stoiska z rzeźbą, ceramiką i sztukaterią, mini wartsztaty ozdób z koralików itp...
 
Dzień Działacza Kultury
Szarotka
Zespół SZAROTKA
Obchody Dnia Działacza Kultury, to tradycyjnie już okazja do przyznania nagród, odznaczeń, dyplomów i ciepłych słów najbardziej zasłużonym. Spotkanie odbyło się 20 maja w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli. Po przywitaniu wszystkich gości i występach zaproszonych artystów nastąpiło uhonorowanie osób i zespołów, które szczególnie zasłużyły się dla kultury. Z tej okazji zespół „SZAROTKA” odtrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Krośnieńskiego za  wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. Nagroda przyznaną dla zespołu z rąk Starosty odebrała Pani Małgorzata Walaszczyk - Faryj (opiekun zespołu). Zespół ”SZAROTKA” pragnie serdecznie podziękować za uznanie pracy artystycznej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz kultury.

 
Turniej Rekreacyjno - Sportowy 2010
Image
Plażowanie 2010r.
Wyniki Międzyszkolnego Turnieju Rekreacyjno - Sportowego Szkół Posdstawowych i Gimnazjów o Puchar Dyrektora Ośrodka Kultury w Dukli.

1 miejsce ZSP Dukla
2 miejsce ZSP Wietrzno
3 miejsce ZSP Równe
4 miejsce ZSP Tylawa
5 miejsce ZSP Łęki Dukielskie
6 miejsce ZSP Głojsce

 
Przegląd piosenki znanej i lubianej 2010
 
Image
Piosenka Znana i Lubiana 2010
13 maja 2010r. w sali kina "Promień" odbył się XIV Gminny Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. Przegląd miał charakter konkursowy, chęć udziału a wszyscy wyróżnieni otrzymali równorzędne NAGRODY GŁÓWNE Komisja artystyczna, w składzie Anna Masternak, Małgorzata Walaszczyk - Faryj i przewodnicząca jury Krystyna Stańkowska, postanowiła przyznać w/w nagrody następującym wykonawcom:Czytaj całość
 
szkolna liga
Image
Szkolna Liga 2010r.
13 maja 2010r. na stadionie ze sztuczna murawą przy ul. ks. Typrowicza miały odbyć się Eliminacje Szkolnej Ligii Piłki Nożnej. Ze względu na małe zainteresowanie rozgrywkami organizatorzy postanowili pominąć etap eliminacji i rozegrać mecze główne. Do rozgrywek zgłosiły się następujące drużyny; Dukla, Łęki Dukielskie, Jasionka, Tylawa i Iwla. Mecze zostały rozegrane w systemie grupowym natomiast w grupach zagrali "każdy z każdym". Wyniki przedstawiają sie następująco.
I miejsce Dukla
II miejsce Łęki Dukielskie
III miejsce Jasionka
IV miejsce Tylawa
V miejsce Iwla


 
TANIEC i PLAYBACK SHOW
równe
I miejsce ZSP Równe
28 kwietnia odbyły się w sali kina „Promień” dwa konkursy: XII Gminny konkurs Tańca i „III Gminny Mini Playback Show”. Pomimo zmian terminu przeprowadzenia konkursu(ze względu na żałobę narodową) impreza przyciągnęła pełna salę widzów. Zostało przedstawionych 19 prezentacji o wysokim poziomie artystycznym. Powołana przez organizatorów komisja wyłoniła najlepszych.
Czytaj całość
 
Wojewódzka Giełda Piosenki Turystycznej
Image
Laureaci Konkursu Piosenki Ekologicznej
W dniach 23-24 kwietnia odbywała się w Ośrodku Kultury w Dukli XVI Wojewódzka Giełda Piosenki Turystyczne i Ekologicznej. Brała w niej udział młodzież z Szkolnych Kół PTSM z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z rejonu działania krośnieńskiego Oddziału PTSM. Organizatorami tej imprezy są od lat Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie, Ośrodek Kultury w Dukli i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Dukli. Celem giełdy jest popularyzacja piosenek turystycznych w środowisku młodzieży szkolnej, poznanie i upowszechnianie wiedzy na temat historii, kultury, walorów przyrodniczych i krajobrazowych Beskidu Dukielskiego i Dukli, upowszechnianie turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży szkolnej, promowanie problematyki ekologicznej i ochrony przyrody...
Czytaj całość
 
KONKURS WIELKANOCNY
Image
KONKURS WIELKANOCNY
Wielkanocny konkurs !!!
Wielkanoc już niebawem, a co bardziej kojarzy się z tymi świętami niż krasznki, pisanki czy malowanki  no i oczywiście palmy? Każdy ma własny pomysł na to jakie cudo włożyć do święconki. Jedni farbują drudzy malują, jeszcze inni oklejają czy też wycinają,  każdy ma swój sposób (tradycyjny lub współczesny) na idealną kraszankę. Do tegorocznego konkursu mali artyści i dorośli przygotowali sie bardzo starannie - widać jak co roku poziom prac rośnie a ich piękno zachwyca. 110 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu można podziwiać w holu kina promień. Komisja konkursowa miał nie lada problem w tym roku z wytypowaniem tych najlepszych a oceniała w kategoriach: koszyk, stroik, palma, pisanka i w kategorii  "inne". gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 559 - 576 z 596

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności