Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5228
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20501896

Archiwum

NAGRODA GŁÓWNA DLA ZESPOŁU GABI
Image
NAGRODA GŁÓWNA DLA ZESPOŁU „GABI”
Młodzieżowe teatry, zespoły muzyczne oraz grupy taneczne średniego i większego formatu, wystąpiły 24 listopada na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. W XVIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI ART, wzięło udział w sumie 320 dzieci i młodzieży ze szkół i ośrodków kultury województwa podkarpackiego.    Komisja Artystyczna w składzie: przewodniczący: Henryk Wichniewicz członkowie: Małgorzata Machnik, Wojciech Krężałek po obejrzeniu kilkunastu zespołów postanowiła co nastepuje…
W kategorii zespołów tanecznych, nagroda główną przyznać grupie tanecznej „GABI” z Dukli, wyróżnienie dla zespołu „WOLT” z RDK Rzeszów oraz dla grupy „GEST” z Grabownicy Starzeńskiej.
 
"MOJE BOŻE NARODZENIE"
Image 14 grudnia komisja konkursowa, powołana przez Ośrodek Kultury w Dukli, oceniła 21 prac biorących udział w KONKURSIE PLASTYKI DZIECI I MŁODZIEŻY "MOJE BOŻE NARODZENIE". Po burzliwych naradadach nominowała 6 osób do etapu powiatowego.
 
LISTA NOMINOWANYCH
1. Hubert Turek ZSP Równe
2. Aleksandra Gaj ZS nr.2 Dukla
3. Jakub Podlaszczak ZS nr.1 Dukla
4. Ewelina Toropiła ZS nr.2 Dukla
5. Izabela Staroń ZS nr.1 Dukla
6. Sylwia Smolak ZS nr.1 Dukla
 
Konkurs Piosenki
Image
Grand Prix
W czwartek, 18 listopada, w sali kina "Promień" odbył sie III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Gościliśmy na naszej scenie ponad  130 wykonawców z terenu całego powiatu krośnieńskiego. Nagrody rzeczowe w postaci pięknych albumów ufundowało Starostwo Powiatowe, natomiast puchary, statuetki i pamiątkowe dyplomy ufundował Ośrodek Kultury w Dukli. Jury w składzie - przewodniczący Wojciech Krężałek,  Grażyna Ostrowska, Krystyna Stańkowska, Beata Zajdel, Małgorzata Walaszczyk - Faryj -  postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i miejsca na podium;


      kat.  I
I miejsce - Jakub Głód
II miejsce - Aleksandra Krowicka, Gabriela Szczurek i Izabela Paszek
III miejsce - Emilia Zając

      kat. II
I miejsce - Michał Kandyjowski
III miejsce - Sylwia Landa
wyr. Klaudia Łajdanowicz

      kat. III

I miejsce - Rebeka Zalisz
I miejsce - Adrian Litwin
II miejsce - Gabriela Matyka
III miejsce - Dominika Patla
wyr. Małgorzata Bossekota i Diana Dereniowska

      kat. IV
GRAND PRIX - Diana Dereniowska
I miejsce - Aleksandra Matyka
II miejsce - Aleksandra Kurcoń
III miejsce - Natalia Fydryk
III miejsce - Dawid Khan

      kat. Zespoły / duety
I miejsce - Klaudia i Diana Dereniowskie
II miejsce - Maja Stręk i Jakub Pelczar
III miejsce - Zespół Młodzieżowy  "Łęczanie"
wyr. Zespół Folklorystyczny "Łęczanie"

 
Siatkówka 2010
Image
Finał
13 listopada 2010 r. w hali sportowej w Jaśliskach odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Ośrodka Kultury zorganizowany dla uczczenia Święta Niepodległości. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z terenu gminy.
I miejsce - SKS Dukla
II miejsce - Równe
III miejsce - WOSIR Równe
IV miejsce - Jaśliska
V miejsce - Grodzisko Wietrzno
VI miejsce - Jacki II
VII miejsce - Jacki I

 
Małe Formy Teatralne
teatr
Mały Teatr
9 listopada komisja w składzie; Dorota Świstak- przew. , Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Norbert Uliasz, po obejrzeniu 8 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać nastepujące miejsca i wyróżnienia:

Kat. Szkoła Podstawowa;
I miejsce – SP w Równem za widowisko „ Na dworze pięknej księżnej” I miejsce – SP w Jasionce za widowisko „Demeter i Kora”
III miejsce – SP Iwla za widowisko „Spór o muchę”
Wyróżnienie : SP w Równem „Zabawa w Śpiącą królewnę”

Kat: Gimnazjum:
I miejsce - Jasionka za widowisko „Dziady cz.II”
II miejsce - Równe za widowisko „Smerfna szkoła”
III miejsce -Jasionka za widowisko „Ferdydurke”

Komisja ponadto przyznała nagrodę specjalną dla pani Beaty Bek z ZSP w Równem za szczególny wkład i twórczą pracę w dziedzinie teatru.

 
Polskie Pieśni Patriotyczne
piesni
eliminacje
W dzniu 27 października  odbyły się Eleminacje Gminne do IV Konkursu Powiatowego Polskiej Pieśni Patriotycznej. Komisja po wysłuchaniu 29 prezentacji tytuł laureata postanowiła przyznać następującym wykonawcą:

kat. Szkoła Podstawowa
Julia Dereniowska - Dukla
Sylwia Landa - Głojsce
Kamila Kula - Jasionka

kat. Gimnazjum
Karolina Jastrząb - Wietrzno
Wioletta Fydryk - Iwla
Anna Kogut - Iwla
Joanna Buryla - Łęki Dukielskie

 
Bieg Górski 2010
Image
Bieg Górski na Cergową
16 października odbył się w Dukli XI Bieg Górski  na Cergową (716 m n.p.m).  W biegu głównym wzięło udział 48 zawodników a w towarzyszących ulicznych biegach dzieciecych 110 zawodników.  Pogoda w tym roku oszczędziła zawodników i szczyt góry ceregowskiej można było zdobyć suchą nogą. Nalepszym zawodnikiem, tegorocznego biegu, okazał się Andrzej Długosz z Rytna z czasem 00.21.44 min. Ośrodek Kultury ufundował nagrody rzeczowe, puchary i  pamiątkowe dyplomy a Gmina Dukla nagrody pieniężne. Pomiarem czasu zajęła sie firma TIMEPRO. Ośodek Kultury dziękuje za pomoc w realizacji biegu dukielskiej jednostce policji, pogotowiu ratunkowemu, grupie GOPR oraz niezastapionym strażakom z Iwli.

 
IV Festiwal Kultury Pogórzańskiej
ryglice
Festiwal - Ryglice
Zespół "Szarotka" 12 września wystąpił na IV Festiwalu Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. Na festiwalu wystąpiło 8 zespołów:  Zespół „Stryki i Wujanki" ze Strzyżowa, Zespół ludowy „W Kuźni u Kowala" z Kowalowej, Kapela „Dębiczanie" z Dębicy, Grupa śpiewacza „Barwy Jesieni" ze Strzyżowa, Grupa śpiewacza „Dębiczanie" z Dębicy, Kapela „Zalasowianie" z Zalasowej, Zespół „Beskidy" z Dominikowic. Zespół Szarotka dziękuje organizatorom festiwalu za poczęstunek i miłą ludową atmosferę
. 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 577 - 594 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności